Fakty i mity na temat depilacji laserowe

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

folder_openArtykuły, Zabiegi

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Choć jest skuteczna i bezpieczna, wokół niej narosło wiele mitów i błędnych przekonań. W tym artykule rozwiejemy najczęstsze mity i przedstawimy fakty, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o jej zastosowaniu.

Depilacja laserowa SOPRANO TITANIUM

Soprano Titanium to najszybszy, najskuteczniejszy i najmniej bolesny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia. Jest to platforma do depilacji, łącząca funkcjonalności trzech różnych urządzeń laserowych, dzięki zastosowaniu fal o trzech długościach:

  • Alexandryt 755 nm – długość fali lasera aleksandrytowego doskonale sprawdza się w przypadku włosów jasnych i cienkich,
  • Speed 810 nm – klasyczna wiązka diodowa, pozwala na redukcję owłosienia o średniej i dużej grubości,
  • ND:YAG 1064 nm – długość fali lasera neodymowo-yagowego pozwala na bezpieczną pracę przy ciemnych fototypach skóry.

Urządzenie dzięki opatentowanej formule SHR stopniowo podgrzewa struktury odpowiedzialne za wzrost włosa, a następnie trwale niszczy bez naruszenia otaczających tkanek.

Wiązka lasera wnika głęboko w skórę, wytwarzając energię pochłanianą przez barwnik włosa (melaninę). Energia zamienia się w ciepło i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami oraz co najważniejsze – nieodwracalnie niszczy macierz.

Dlaczego depilacja laserem Soprano Titanium?

  • Redukcja owłosienia (nawet do 95%) – parametry lasera dobierane są indywidualnie do danej okolicy zabiegowej,
  • Komfort – zaawansowany system chłodzenia ICE PLUS w sposób ciągły chłodzi skórę i ułatwia regulację temperatury podczas zabiegu,
  • Zabieg całoroczny – laser pozwala na pracę przez cały rok,
  • Każdy rodzaj owłosienia – pozwala usuwać włosy znajdujące się na różnych głębokościach,
  • Tryb In-Motion – zapewnia ciągły ruch głowicy podczas zabiegów na dużych obszarach,

Fakty i mity na Temat Depilacji Laserowej

Mit: Depilacja laserowa jest niebezpieczna dla skóry

Fakt: Zabieg uznawany jest za całkowicie bezpieczny. Wiązka lasera oddziałuje bezpośrednio na mieszek włosowy, nie naruszając otaczających tkanek.

Mit: Depilacja laserowa jest bardzo bolesna

Fakt: Najnowsza technologia pozwoliła niemal całkowicie wyeliminować doznania bólowe towarzyszące depilacji. Specjalny system chłodzenia ogranicza odczucia pacjenta jedynie do miejscowych, lekkich ukłuć. Pamiętać należy, że poziom dyskomfortu zależny jest od progu bólu pacjenta oraz indywidualnych odczuć.

Mit: Wystarczy tylko jeden zabieg

Fakt: Jedna sesja depilacji laserowej nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się owłosienia. Liczba zabiegów zależna jest od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. Skuteczne jest wykonanie serii minimum 6 zabiegów , natomiast nierzadko potrzebnych jest ich 8. Uzależnione jest to od fazy wzrostu włosa, ponieważ tylko w aktywnej fazie cebulka włosa reaguje na działanie lasera.

Mit: Laser nie działa na włosy o jasnych odcieniach

Fakt: Niewłaściwe przekonanie o braku efektywności zabiegu w przypadku włosów jasnych wzięło się z powodu wcześniejszych urządzeń, które nie radziły sobie z włosami w jasnych odcieniach. Technologia Soprano Titanium precyzyjnie wychwytują nawet niewielkie ilości melaniny, dzięki czemu sprawdza się również na jasnych włosach.

Mit: Laser może spowodować nowotwory

Fakt: Zabieg depilacji laserowej nie wpływa na rozwój nowotworów. Badania naukowe nie potwierdzają możliwości powstawania zaburzeń czy mutacji komórek.

Mit: Depilacja laserowa jest droga

Koszt zabiegów zależy od obszaru ciała i liczby potrzebnych sesji. Chociaż początkowy koszt może być wyższy niż innych metod depilacji, w dłuższej perspektywie może okazać się tańszy ze względu na trwałe efekty.

Koszt zabiegów uzależniony jest od wybranego obszaru ciała oraz ilości wykonanych zabiegów. Pakiet zabiegów depilacji laserowej początkowo może przewyższać koszty innych metod depilacji. Jednak ze względu na trwałość efektów, na przestrzeni czasu, cena może okazać się znacznie bardziej korzystna.

Mit: Depilacji laserowej nie wykonuje się latem

Fakt: Nowoczesna technologia umożliwia wykonywanie zabiegu przez cały rok. Pamiętać jednak należy o przestrzeganiu zasad ochrony przeciwsłonecznej w okresach silnego nasłonecznienia. Dodatkowo unikać należy korzystania z basenu czy sauny.

Korzyści z zabiegu Soprano Titanium

Trwała redukcja owłosienia – Laser uszkadza mieszki włosowe, co sprawia, że włosy nie odrastają lub odrastają znacznie cieńsze i jaśniejsze.

Bezpieczeństwo – Nowoczesna technologia posiada system chłodzenia skóry stworzony w celu poprawy komfortu pacjenta.

Różne typy skóry i włosów – Urządzenie jest skuteczne zarówno dla ciemnych, jak i jaśniejszych typów skóry, a jego działanie w odpowiedni sposób uszkadza nawet najjaśniejsze odcienie włosów.

Krótkotrwały dyskomfort – Podczas zabiegu można odczuwać lekkie kłucia, które nie sprawiają bólu, a jedynie chwilowy dyskomfort.

Depilacja laserowa to skuteczna metoda trwałej redukcji owłosienia. Dzięki rozwoju technologii, zabieg ten jest bezpieczny i dostępny dla różnych typów skóry i włosów. Rozwiewając mity i opierając się na faktach możemy bez obaw czerpać korzyści z zabiegu depilacji laserowej.

Aby upewnić się, że zabieg jest odpowiedni dla twojego typu skóry i włosów, umów się na konsultację ze specjalistą!

Menu