Karboksyterapia - skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu i zmarszczek

Karboksyterapia – skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu i zmarszczek

folder_openArtykuły, Medycyna estetyczna

Karboksyterapia to zabieg, który polega na podaniu iniekcyjnie śródskórnie medycznego dwutlenku węgla. Jest to ta sama substancja, która znajduje się w powietrzu, dlatego organizm w sposób naturalny może wydalić jej nadmiar w procesie wymiany gazowej. Dwutlenek węgla wspomaga walkę ze zmarszczkami i cellulitem, a efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Komu dedykowana jest karboksyterapia i dlaczego warto wybrać ten zabieg?

Czym jest karboksyterapia?

Jednym z częściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej jest obecnie karboksyterapia. Na czym polega ta metoda? Kosmetolog wprowadza pod skórę medyczny dwutlenek węgla za pomocą nakłucia. Ze względu na niewielki rozmiar igły, pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych, zatem nie jest konieczne wcześniejsze podanie znieczulenia. Nowoczesne urządzenie JULIÉ, które służy do karboksyterapii, pozwala dodatkowo zredukować nieprzyjemne odczucia poprzez podwójne ogrzewanie gazu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, co stanowi dodatkowe udogodnienie dla klienta. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla równomiernie rozmieszcza się w tkance, a jego nadmiar wydalany jest z organizmu w sposób naturalny, w procesie wymiany gazowej. Naczynia krwionośne w tkankach rozszerzają się, co usprawnia przepływ krwi. Ponadto dwutlenek węgla wywołuje lekki stan zapalny, co pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny.

Działanie biochemiczne i mechaniczne karboksyterapii

Ideą karboksyterapii jest ekspozycja czerwonych krwinek na działanie wysoko stężonego dwutlenku węgla. Znajdująca się w nich hemoglobina zaczyna uwalniać atomy tlenu i łączyć się z dwutlenkiem węgla. Ten natomiast rozpada się na kationy wodoru i jony węglowodorowe, przez co pH w tkance staje się kwaśne. Okolice poddane zabiegowi są o wiele lepiej dotlenione. Zwiększa się w nich przepływ krwi, a także składników odżywczych. Działanie mechaniczne karboksyterapii opiera się na częściowej przemianie dwutlenku węgla w kwas węglowy. Komórki tłuszczowe wykazują dużą wrażliwość na tę substancję, która wykazuje działanie lipolityczne. Zawartość komórki zaczyna się rozpuszczać, co prowadzi do zwiększonego drenażu limfatycznego. Z organizmu usuwane są zalegające toksyny, a obrzęki ulegają zmniejszeniu. Powoli wygładza się także powierzchnia skóry.

Jakie efekty daje karboksyterapia?

Karboksyterapia pozwala zredukować wiele dolegliwości skórnych. Badania wykazują, że nawet 97% osób, które zdecydowały się na zabieg celem walki z rozstępami, osiągnęło pożądane efekty. Cellulit uległ redukcji u blisko 89% osób, natomiast 90% na stałe pożegnało problem cieni pod oczami. Dwutlenek węgla dobrze radzi sobie także ze zmarszczkami, wyrównując powierzchnię skóry. Większość osób zainteresowana tym zabiegiem dotknięta jest problemem przesuszonej, pomarszczonej skóry, u wielu występuje także cellulit. W drugim przypadku rezultaty osiąga się poprzez redukcję komórek tłuszczowych i zwiększenie przepływu krwi, która niesie za sobą życiodajny tlen i substancje odżywcze. W przypadku zmarszczek kluczowy jest lekki stan zapalny, stymulujący komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się sprężysta i elastyczna. Efekty widoczne są najczęściej już po pierwszym zabiegu, jednak warto wykonać całą ich serię. W przeciwnym razie rezultaty będą krótkotrwałe, przez co nie skorzystamy w pełni z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą karboksyterapia. Ile zabiegów należy więc wykonać? Najczęściej jeden obszar ciała obejmuje od 6 do 12 sesji w zależności od rodzaju problemu i indywidualnych predyspozycji.

Jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii?

Karboksyterapia na rozstępy, zmarszczki, cellulit to bezbolesny zabieg, którego efekty można zobaczyć w krótkim czasie. Choć ta metoda cieszy się dużą popularnością, nie jest przeznaczona dla każdego. Główne przeciwwskazania to:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • alergia w obszarze zabiegowym,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • choroba nowotworowa,
  • niewyrównane nadciśnienie tętnicze,
  • epilepsja,
  • niewydolność nerek,
  • poikiloderma.

Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetolog przeprowadza z klientem szczegółowy wywiad, który pozwala wyeliminować przeciwwskazania. Jeśli jednak takowe występują, specjalista zaproponuje alternatywne metody walki z problemem skórnym.

Karboksyterapia – przygotowanie i zalecenia po zabiegu

Karboksyterapię można przeprowadzić o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Nie trzeba się do niej szczególnie przygotowywać, jednak, zważając na tkliwość skóry w czasie miesiączki, warto zgłosić się do gabinetu kilka dni po zakończeniu menstruacji. Po zabiegu należy odpowiednio zabezpieczyć skórę przed działaniem promieni słonecznych. Każdorazowo wychodząc na zewnątrz, aplikujemy krem z filtrem UV. Przez kolejne 3 dni nie powinno się korzystać z sauny, basenu czy solarium. Warto powstrzymać się przed aktywnością fizyczną w ciągu 12 godzin od opuszczenia gabinetu. W pozostałych aspektach karboksyterapia nie wymaga rekonwalescencji. Istnieje więc możliwość powrotu do obowiązków zawodowych i codziennych jeszcze tego samego dnia.

Karboksyterapia – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Walka z cellulitem nie musi wiązać się z bolesnym, inwazyjnym zabiegiem. Podobnie jak zmarszczki, można zredukować go przy pomocy dwutlenku węgla. Warto wybrać renomowany gabinet medycyny estetycznej, w którym przeprowadzana jest karboksyterapia. Sprzęt odgrywa tutaj główną rolę – dzięki wysokiej jakości urządzeniom można nie tylko precyzyjnie dobrać dawkę substancji aktywnej, ale również zredukować dolegliwości bólowe. Zabieg dedykowany jest osobom borykającym się:

  • z cellulitem,
  • ze zmarszczkami,
  • z rozstępami,
  • z cieniami pod oczami,
  • z nadmiarem tkanki tłuszczowej,
  • z wypadaniem włosów,
  • z mało sprężystą skórą, która utraciła swoją elastyczność.

Jeśli nie wiesz, czy karboksyterapia jest dla Ciebie, skorzystaj z porad doświadczonego kosmetologa. Oceni on stan Twojej skóry, a następnie zleci konkretny zabieg, który pomoże osiągnąć pożądane rezultaty. Konsultacja kosmetyczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, których problemy skórne są złożone i wymagają indywidualnego podejścia.

Menu