Ekologiczna regeneracja włosów i skóry głowy O`right

  1. Strona główna
  2. /
  3. Usługi
  4. /
  5. Ekologiczna regeneracja włosów i skóry głowy O`right

W Instytucie Cosmedic w Bydgoszczy zapewniamy pacjentom profesjonalną i kompleksową opiekę. W naszej ofercie przygotowaliśmy zabieg ekologicznej regeneracji włosów, dzięki któremu zadbasz o kondycję swojej fryzury i zdrowie skóry głowy, a to wszystko z zachowaniem zasad dbania o środowisko naturalne. Podczas zabiegu wykorzystujemy profesjonalne kosmetyki marki O’right, które są tworzone z poszanowaniem natury. Receptury zostały starannie opracowane, a na liście składników znalazły się wyłącznie certyfikowane komponenty. Na etapie produkcji preparatów wykorzystywana jest wyłącznie energia pochodząca ze źródeł solarnych/wiatrowych. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a opakowania są biodegradowalne. Jeśli chcesz poprawić kondycję skóry głowy, odzyskać piękne, zdrowe włosy, a jednocześnie zależy Ci na dbaniu o środowisko – zapraszamy do Instytutu Cosmedic!

Co to jest ekologiczna regeneracja włosów?

Każdego dnia włosy są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Promieniowanie UV, stylizatory, suszenie, prostowanie, farbowanie i rozjaśnianie pasm wpływają na pogorszenie ich kondycji. Jeżeli dojdzie do poważnych uszkodzeń w strukturze włosa, ogólnodostępne kosmetyki mogą okazać się niewystarczające, aby zlikwidować powstały problem. Wówczas warto zdecydować się na dogłębną regenerację włosów w profesjonalnym gabinecie trychologicznym. Mamy świadomość, że na kondycję pasm w dużej mierze wpływa stan skóry głowy, dlatego zadbamy również o ten aspekt. Ekologiczna regeneracja włosów, podczas której wykorzystujemy preparaty marki O’right jest łagodna, a jednocześnie wyróżnia się wysoką skutecznością działania. Innowacyjne i starannie opracowane receptury cieszą się uznaniem wielu specjalistów i zadowolonych pacjentów!

Na czym polega ekologiczna regeneracja włosów?

Profesjonalny zabieg ekologicznej regeneracji włosów i skóry głowy rozpoczyna się od dogłębnego oczyszczenia. Na tym etapie wykorzystujemy delikatnie, ale skutecznie myjące preparaty, pozbawione agresywnych detergentów. Dzięki temu z regeneracji włosów mogą skorzystać także osoby zmagające się z podrażnieniami. W zależności od potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania zniszczenia włosów, aplikuje się kolejno specjalistyczne preparaty. Wyróżniają się one wysoką koncentracją składników aktywnych. Efektem ich działania jest poprawa poziomu nawilżenia, odżywienie i wzmocnienie pasm. Włosy stają się gładkie, lśniące i zabezpieczone przed czynnikami szkodliwymi. Ekologiczna regeneracja włosów i skóry głowy przyczynia się także do uregulowania pracy gruczołów łojowych, a w efekcie ograniczenia problemu przetłuszczania.

Ile zabiegów regeneracji włosów należy wykonać, aby osiągnąć pożądane efekty?

Ekologiczna regeneracja włosów jest zabiegiem polecanym każdemu, kto zauważył pogorszenie kondycji pasm. Podobnie jak w przypadku innych profesjonalnych zabiegów, liczbę i ich częstotliwość dobiera się indywidualnie. Trycholog prowadzi wywiad z pacjentem i ogląda skórę głowy oraz włosy, oceniając stopień uszkodzeń. W zależności od stanu pasm dobiera metody terapii i planuje je w czasie. Jeżeli Twoje włosy nie są bardzo zniszczone, już po pierwszej sesji zauważysz zadowalające efekty. W przypadku większych uszkodzeń konieczne może okazać się powtórzenie procedury. Chcąc zachować dobrą kondycję włosów i stan skóry głowy warto regularnie poddawać się temu zabiegowi.

Czy ekologiczna regeneracja włosów jest bezpieczna?

Ekologiczna regeneracja włosów O’right jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ podczas sesji wykorzystujemy kosmetyki zawierające certyfikowane składniki aktywne. Wyróżniają się one niskim potencjałem drażniącym. Produkty nie zawierają sztucznych wypełniaczy, czy alkoholu, które mogłyby wywoływać podrażnienie. Jednak każdy profesjonalny zabieg trychologiczny, w tym również regeneracja włosów, powinna być prowadzona przez odpowiednio wyszkolonego i doświadczonego specjalistę. Dzięki temu uda się zredukować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, czy alergii.

Profesjonalna regeneracja włosów – na co jest skuteczna?

Ekologiczna regeneracja włosów to propozycja zabiegu, na którą może zdecydować się każdy pragnący odzyskać zdrowie włosów. Dobroczynne działanie obejmuje nie tylko regenerację uszkodzonych pasm, ale także:

  • poprawę poziomu nawilżenia,
  • zmniejszenie problemu wypadania włosów,
  • przywrócenie blasku,
  • odbudowę bariery hydrolipidowej,
  • redukcję problemu przetłuszczania.

Profesjonalny zabieg regeneracji włosów i skóry głowy wykonuje się również w przypadku nadwrażliwości, świądu oraz podrażnień. Biorąc pod uwagę delikatne działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa kosmetyków O’right, na zabieg mogą zdecydować się również osoby z atopowym zapaleniem skóry. Jednak zawsze decyzja o wykonaniu zabiegu regeneracji musi być podjęta na podstawie wnikliwego wywiadu.

W Instytucie Cosmedic zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem różnych schorzeń dotyczących włosów i skóry głowy. Ekologiczna regeneracja to jeden z podstawowych zabiegów, który pozwala zadbać o kondycję pasm, z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne. Jeśli działania proekologiczne są Ci bliskie – umów się na zabieg w Instytucie Cosmedic w Bydgoszczy!

Menu
Anna Frankowska - ZnanyLekarz.pl