Wypadanie włosów zaliczane jest do najczęstszych problemów trychologicznych. Często domowe sposoby i ogólnodostępne kosmetyki nie przynoszą zadowalających efektów. Biorąc pod uwagę potrzeby zgłaszających się do nas pacjentów, przygotowaliśmy szeroką ofertę zabiegów mających na celu poprawę gęstości włosów i przyspieszenie ich wzrostu. Jedną z procedur wyróżniających się wysoką efektywnością jest elektrostymulacja cebulek włosów. Na czym dokładnie polega i czy jest zabiegiem bezpiecznym? Kto może zdecydować się na elektrostymulację włosów i dlaczego warto to zrobić?

Co to jest elektrostymulacja włosów?

Włosy i skóra głowy każdego dnia narażone są na działanie wielu czynników szkodliwych, co może skutkować wzmożonym ich wypadaniem. Celem zabiegu jest zredukowanie tego problemu, czyli pobudzenie cebulek i skóry głowy aktywnej pracy. Elektrostymulacja wpływa na usprawnienie krążenia na skórze głowy, co przyczynia się do lepszego dotlenienia i dostarczenia większej ilości składników odżywczych. Prowadzi to do wzmocnienia włosów i stymulacji wzrostu nowych pasm. Zabieg ten zalecany jest wszystkim pacjentom zmagającym się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Dzięki elektrostymulacji składniki aktywne zawarte w specjalistycznych preparatach skuteczniej wnikają w głębsze warstwy skóry, co podnosi efektywność ich działania. Rezultatem jest szybki efekt aplikowanych kosmetyków!

Na czym polega elektrostymulacja cebulek włosów?

Elektrostymulacja cebulek włosów jest zabiegiem, w którego przebiegu wykorzystuje się zaawansowane urządzenie. Swoim wyglądem przypomina grzebień, którego zęby stanowią elektrody. Dotykają one skóry głowy i przekazują bodźce elektryczne. Następuje elektrostymulacja skóry, a w efekcie poprawa mikrocyrkulacji. Dzięki impulsom uśpione cebulki są pobudzane do aktywnej pracy. W rezultacie pojawiają się nowe pasma, a te które rosną stają się mocniejsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Ile zabiegów elektrostymulacji włosów należy wykonać, aby osiągnąć efekty?

Każdy rodzaj terapii trychologicznej powinien być dobrany i zaplanowany indywidualnie. Elektrostymulację cebulek włosów, którą wykonujemy w Instytucie Cosmedic, prowadzimy na podstawie planu terapeutycznego, opracowanego na podstawie odpowiedzi uzyskanych podczas wywiadu z pacjentem. Istotnym etapem jest diagnostyka przy pomocy badań obrazowych. Mowa m.in. o trichogramie i badaniu trichoskopowym. Dzięki nim możliwa jest ocena stopnia zaawansowania problemu, a także ujawnienia wielu przyczyn. Na podstawie uzyskanych wyników możemy dokładnie opracować plan leczenia. Liczba zabiegów elektrostymulacji włosów, a także odstępów pomiędzy kolejnymi sesjami zawsze ustalana jest w zależności od nasilenia objawów, obecności dodatkowych schorzeń skóry głowy, a także oczekiwanych efektów.

Czy elektrostymulacja cebulek włosów jest bezpieczna?

Wszystkie profesjonalne zabiegi trychologiczne powinny być prowadzone przez wykwalifikowany i doświadczony personel – zwiększa to bezpieczeństwo pacjenta i redukuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Elektrostymulacja cebulek włosów wymaga profesjonalnej wiedzy, dlatego należy umówić się na zabieg do zaufanego specjalisty. Podczas procedury pacjent odczuwa lekkie mrowienie. Jednak dolegliwości uzależnione są od indywidualnej wrażliwości organizmu i jego tolerancji. Choć odpowiednio przeprowadzona elektrostymulacja włosów jest całkowicie bezpieczna, to nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Wśród przeciwwskazań wymienia się ciążę, zaawansowaną cukrzycę i obecność chorób nowotworowych. Z zabiegu nie mogą skorzystać także osoby z rozrusznikiem serca.

Elektrostymulacja cebulek włosów – w jakich przypadkach jest skuteczna?

Elektrostymulacja włosów to metoda terapii wyróżniająca się wysoką skutecznością. Dzięki wykorzystaniu impulsów elektrycznych uśpione cebulki włosów zostają pobudzone do aktywnej pracy. Zabieg ten zalecany jest osobom zmagającym się z wypadaniem włosów – z różnych przyczyn. Elektrostymulacja cebulek to także rozwiązanie dla pacjentów, którzy pragną pobudzić wzrost nowych, mocnych włosów. Jeśli do tej pory Twoje pasma były osłabione – możesz zdecydować się na profesjonalny zabieg. Korzystne rezultaty osiągają także osoby, które mają trudności z nasilonym łojotokiem.

Profesjonalna elektrostymulacja cebulek włosów przyczynia się do poprawy krążenia, dotlenienia i dostarczenia większej ilości składników odżywczych niezbędnych dla wzrostu nowych, zdrowych włosów. Pasma stają się zdecydowanie mocniejsze i bardziej błyszczące oraz zredukowany zostaje problem wypadania włosów.

Jeśli obserwujesz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy: utratę włosów, łojotok, podrażnienia – jak najszybciej zgłoś się do specjalisty trychologa, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę i zaplanuje proces leczenia. Dzięki temu zdecydowanie szybciej poznasz przyczyny problemu trychologicznego oraz uzyskasz dokładną diagnozę. Leczenie wdrożone na wczesnym etapie choroby pozwala uzyskać zadowalające efekty i chroni przed rozwojem kolejnych problemów związanych z włosami i skórą głowy!

Menu
Anna Frankowska - ZnanyLekarz.pl