Konsultacja kosmetologiczna

 1. Strona główna
 2. /
 3. Konsultacja kosmetologiczna

W Instytut Cosmedic konsultacja kosmetologiczna stanowi nieodłączny element przed każdym zabiegiem na twarz i ciało. Jest to kluczowy element, który pozwala lepiej zrozumieć potrzeby naszych pacjentów oraz dostosować terapię do ich indywidualnych oczekiwań i stanu cery. Przed zaleceniem jakiegokolwiek zabiegu, kosmetolog przeprowadza dokładną analizę skóry, rozpoznaje jej aktualne problemy i potrzeby. Dzięki temu możemy zaproponować spersonalizowane rozwiązania, które przyniosą najlepsze rezultaty. Naszym celem jest nie tylko poprawa wyglądu skóry, ale także zapewnienie pacjentom pełnego komfortu i satysfakcji z usług.

Konsultacje kosmetologiczne są również okazją do omówienia dostępnych rozwiązań kosmetologicznych, mających na celu wyciszenie dolegliwości czy objawów, z jakimi pacjent się zgłasza. W celu określenia szczegółów specjalista przeprowadza wywiad medyczny, a jednocześnie stara się poznać Twoje oczekiwania. Udaj się na wizytę do Instytut Cosmedic w Bydgoszczy, gdzie wykonamy spersonalizowany plan działań zabiegowych, a także doradzimy pielęgnację domową.

Jak przebiega konsultacja kosmetologiczna?

W naszym Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic przeprowadzamy konsultacje kosmetologiczne z zakresu różnych zabiegów. Podstawowe to te, które zwykle przeznaczone są dla osób przy jednorazowych zabiegach. Spotkanie to ma inny charakter, niż konsultacja połączona wraz z diagnostyką zmian patologicznych. Zwykle dzieje się tak dlatego, że nie jest to potrzebne, a zabieg ma jedynie na celu poprawę względów estetycznych. Taka konsultacja kosmetologiczna sprawdzi się więc u osób, które nie dostrzegają u siebie zmian o cechach patologicznych. Cena za spotkanie nie jest naliczana w przypadku decyzji o zabiegu.

Podstawowa konsultacja umożliwia:

 • omówienie wszystkich zagadnień związanych z procedurą, jaka będzie wykonywana,
 • omówienie dostępnych rozwiązań, które pozwolą osiągnąć najlepsze efekty,
 • wytłumaczenie działania, przebiegu, efektywności zabiegu oraz postępowania po nim,
 • omówienie ilości oraz kosztów zabiegu.

Konsultacje kosmetologiczne wraz z diagnostyką

Kosmetologia to szeroka dziedzina, która obejmuje różnorodne procedury terapeutyczne. Oprócz poprawy wyglądu mogą mieć one na celu także niwelowanie nieestetycznych zmian patologicznych. W Instytut Cosmedic przeprowadzamy konsultację, jeśli zgłaszasz się z problemem typu: trądzik, zmiany grudkowo-krostkowe, stany zapalne, skóra naczyniowa, z podrażnieniami, bliznami, przebarwienia o różnym pochodzeniu itp. Podczas wizyty kosmetolog dokładnie analizuje stan skóry, zleca niezbędne badania i przeprowadza dokładną diagnostykę. Taka precyzja pozwala nam również ocenić, jakie efekty jesteśmy w stanie osiągnąć po przeprowadzeniu zabiegu. Konsultacja kosmetologiczna jest fundamentem, tak więc jeśli chcesz otrzymać spersonalizowany plan terapeutyczny wraz z instrukcją pielęgnacyjną oraz wszelkimi zaleceniami to nie zwlekaj!

W trakcie konsultacji możesz się spodziewać:

 • wywiadu medycznego wraz z omówieniem nawyków,
 • omówienia przyjmowanych leków i suplementów, wyników badań,
 • omówienia stosowanych kosmetyków, przebytych chorób,
 • dokładnego badania skóry,
 • przygotowanie planu terapeutycznego.

W naszym Instytucie istnieje darmowa konsultacja kosmetologiczna (przy wykonaniu zabiegu kosmetologicznego). Po jej przeprowadzeniu pacjent może dowiedzieć się, jakie zmiany zaistnieją na jego skórze, a także jaką pielęgnację należy wprowadzić, aby dążyć do wyeliminowania objawów. Jednocześnie w naszym salonie staramy się zalecić kosmetyki, jak najlepsze do danych dolegliwości oraz określonego typu skóry. Bardzo ważne jest dla nas to, by pacjent dokładnie zrozumiał, jak może dbać o swoją cerę i poczuł się w tym pewnie.

Jak przygotować się do konsultacji kosmetologicznej?

Konsultacja kosmetologiczna, na której specjalista ma dokonać diagnostyki, wymaga odpowiedniego przygotowania. Na wizytę należy przyjść bez makijażu i z oczyszczoną skórą. Pozwala to nam na przeprowadzenie wszelkich badań z należytą dokładnością. Zalecamy także dwukrotne umycie twarzy pianką lub żelem, a jednocześnie nienakładanie żadnych produktów na cerę. Na spotkanie warto zabrać ze sobą najczęściej używane kosmetyki.

Pamiętaj, jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, przyjmujesz leki lub masz alergie, ważne jest, aby poinformować o nich kosmetologa. Niektóre stany zdrowia i leki mogą mieć wpływ na skórę i wpłynąć na wybór odpowiednich zabiegów lub produktów do pielęgnacji. Przygotowanie się do konsultacji kosmetologicznej pozwoli Ci lepiej wykorzystać czas spędzony z kosmetologiem oraz osiągnąć lepsze rezultaty w pielęgnacji swojej skóry.

Menu