Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjny zabieg poprawiający kondycję skóry. Jest to nieinwazyjna metoda, która cieszy się coraz większą popularnością wśród osób chcących widocznie odmłodzić swoją skórę. Na czym polega RF mikroigłowy i dla kogo jest przeznaczony?
Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Innowacyjnym zabiegiem, który zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej, jest radiofrekwencja mikroigłowa. Co to jest? Zabieg ten polega na wprowadzeniu w głąb skóry mikroigiełek, które jednocześnie emitują fale radiowe. Takie połączenie stymuluje procesy regeneracyjne, poprawiając jej elastyczność, napięcie i ogólny wygląd.
Jak przebiega zabieg?
Jak przygotować się do zabiegu, czy boli, czy warto robić – radiofrekwencja mikroigłowa jest stosunkowo nową metodą, dlatego budzi wśród pacjentów wiele kontrowersji. Sam zabieg składa się z kilku etapów:
- konsultacja wstępna – specjalista zbiera wywiad, a także dokładnie ogląda skórę. Jest to dobry moment, aby zadać mu pytania, chcąc dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, jego efektów i potencjalnych skutków ubocznych,
- przygotowanie – na skórę nakładane jest znieczulenie o działaniu miejscowym, które redukuje uczucie dyskomfortu podczas zabiegu,
- zabieg – specjalista używa urządzenia wyposażonego w mikroigły, które penetrują skórę, jednocześnie emitując fale radiowe. Czas trwania zabiegu wynosi do 30 do 90 minut,
- pielęgnacja – po zabiegu zaleca się unikanie słońca i pielęgnowanie skóry przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne rekomendacje w tym zakresie.
Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania
Zabieg ten rekomendowany jest osobom, które chcą:
- poprawić kondycję swojej skóry,
- zredukować zmarszczki,
- wygładzić teksturę skóry,
- poprawić napięcie.
Mikroigły emitujące fale radiowe mają dobroczynny wpływ na cerę dojrzałą z widocznymi oznakami starzenia, ale w tym zakresie medycyna estetyczna dedykowana jest również osobom młodym, które zauważają pierwsze symptomy upływającego czasu. W ich przypadku dobrą profilaktyką będzie właśnie radiofrekwencja mikroigłowa. Ile zabiegów potrzeba, aby osiągnąć oczekiwane efekty? Wszystko zależy od stanu skóry i jej reakcji. Najczęściej wykonuje się 5-10 powtórzeń, natomiast celem utrzymania rezultatów warto zgłosić się na zabieg raz na 2 miesiące.
Radiofrekwencja mikroigłowa – kiedy efekty?
Pierwsze efekty najczęściej widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak wciąż nie są one pełne. Zaleca się wykonanie kilku sesji, aby w widoczny sposób poprawić kondycję skóry. Ostateczne rezultaty zauważalne są około 2-3 tygodnie po ostatnim zabiegu. Trzeba jednak pamiętać, że choć utrzymują się dosyć długo, raz na 2 miesiące warto zgłosić się ponownie do gabinetu medycyny estetycznej. Dzięki temu skóra zawsze będzie wyglądać promieniście i młodo.
Zalety RF mikroigłowego
Radiofrekwencja mikroigłowa przynosi pacjentom wiele korzyści, przy czym najważniejszą jest poprawa sprężystości, napięcia i tekstury skóry. Zyskuje ona młodszy wygląd, zmarszczki zostają wygładzone, a niedoskonałości zredukowane. Inne zalety tego zabiegu to:
- nieinwazyjność – zabieg nie wymaga użycia skalpela, a po jego zakończeniu pacjent może powrócić do codziennych czynności,
- wszechstronność – RF mikroigłowy działa nie tylko w obrębie twarzy, ale również w innych partiach ciała. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie stan skóry pozostawia wiele do życzenia,
- długotrwałe efekty – rezultaty utrzymują się kilka miesięcy, a u niektórych pacjentów nawet rok. Dla ich podtrzymania warto jednak szybciej zgłosić się na ponowny zabieg,
- bezpieczeństwo – potencjalne skutki uboczne są minimalne i ograniczają się do zaczerwienienia i obrzęku skóry w obszarze zabiegowym. Nieprzyjemne objawy powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni.
Wielość zalet sprawia, że pacjenci coraz chętniej korzystają z zabiegu, jakim jest radiofrekwencja mikroigłowa. Czy boli? Dzięki znieczuleniu zabieg ten można uznać za bezbolesny, co jest kolejną korzyścią z punktu widzenia pacjenta.
Radiofrekwencja mikroigłowa – przeciwwskazania i efekty uboczne
Radiofrekwencja mikroigłowa nie jest zalecana osobom:
- w ciąży i karmiącym piersią,
- z aktywnymi infekcjami skórnymi,
- ze stanami zapalnymi.
Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad, a także dokładnie ogląda skórę, co pozwala mu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeśli chodzi o efekty uboczne, to pacjentom najczęściej towarzyszą: zaczerwienienie i obrzęk w obszarze zabiegowym. Powinny one ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni.
Podsumowanie
Radiofrekwencja mikroigłowa – ile zabiegów trzeba przeprowadzić i jakie efekty dają? Na te i podobne pytania odpowie wykwalifikowany specjalista. Jest to innowacyjny zabieg, który pozwala osiągnąć efekt sprężystej, napiętej, młodziej wyglądającej skóry. Mikroigły można stosować w dowolnej partii ciała, nie tylko w obrębie twarzy. Już dziś umów się na konsultację, chcąc zadbać o zdrowy, piękny wygląd skóry!