stopy

Plazma medyczna IQ w podologii – nowoczesne rozwiązanie dla zdrowych stóp

folder_openArtykuły, Medycyna estetyczna

Plazma medyczna IQ to innowacyjna metoda, która pozwala w sposób bezinwazyjny leczyć różnego typu schorzenia stóp. Charakteryzuje ją precyzyjne działanie, dzięki któremu do minimum można zredukować ewentualne skutki uboczne. Na czym dokładnie polega ten zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym jest plazma medyczna?

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, co to jest plazma medyczna i kiedy znajduje zastosowanie? Otóż w zabiegu tym wykorzystuje się urządzenie emitujące tzw. plazmę, czyli czwarty stan skupienia materii. Powstaje on poprzez jonizację gazów w powietrzu. Mikrowyładowania generowane są w bardzo bliskiej odległości od skóry, jednocześnie nie dotykając jej. Tworzą one mikrouszkodzenia na powierzchni naskórka, które powodują natychmiastowe obkurczenie włókien kolagenowych oraz stymulują naturalne procesy regeneracyjne. 

Korzyści stosowania plazmy IQ

Medycyna estetyczna wykorzystuje Plazmę IQ do niwelowania następujących problemów:

  • drobne zmarszczki – wyładowania plazmy redukują drobne linie, wygładzając skórę,
  • zmiany skórne – po zabiegu znikają zmiany, takie jak brodawki, prosaki, włókniaki czy przebarwienia,
  • blizny i rozstępy – w leczeniu tego typu zmian również znajduje zastosowanie plazma medyczna. Trądzik czy oparzenia stają się dzięki niej znacznie mniej widoczne.

Zastosowanie plazmy IQ w podologii

Plazma medyczna znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w podologii. Pozwala w sposób bezinwazyjny leczyć różnego typu schorzenia, unikając tym samym inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Tą metodą można:

  • leczyć wrastające paznokcie – Plazma IQ łagodzi stan zapalny i zmniejsza obrzęk wokół wrastającego paznokcia. Wspiera również regenerację tkanek i stymuluje proces prawidłowego wzrostu,
  • redukować blizny i owrzodzenia – wiązka plazmy przywraca skórze elastyczność, stymulując proces jej regeneracji,
  • usuwać drobne zmiany skórne – brodawki wirusowe, włókniaki czy prosaki to zmiany powszechnie występujące w obrębie stóp. Plazma IQ delikatnie usuwa zmienioną chorobowo tkankę, pozwalając zastąpić ją zdrową,
  • leczyć pękające pięty – wiązka plazmy regeneruje skórę na piętach, poprawiając jej nawilżenie i elastyczność,
  • poprawić kondycję stóp – stymulacja procesów regeneracyjnych przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji stóp.

Jak wygląda zabieg?

Na początek podolog przeprowadza z pacjentem wywiad, na podstawie którego może lepiej poznać jego problem zdrowotny i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Następnie ogląda stopy i ocenia ich kondycję. Na tym etapie pacjent zostaje zapoznany z korzyściami wynikającymi z przeprowadzenia zabiegu, a także ewentualnymi skutkami ubocznymi. Przygotowanie do zabiegu obejmuje oczyszczenie i dezynfekcję stóp, specjalista może również nałożyć krem znieczulający w obszarze zabiegowym. Zabieg nie jest bolesny, jednak u wielu pacjentów powoduje uczucie dyskomfortu. W kolejnym kroku podolog używa urządzenia Plazma IQ, które emituje wyładowania plazmy. Zabieg trwa od 20 do 60 minut.

Zalety Plazma IQ w podologii

Plazma IQ to zabieg, na który coraz częściej decydują się pacjenci gabinetów podologicznych. Jego główne zalety to:

  • niska inwazyjność – w porównaniu do metod chirurgicznych, zabieg jest małoinwazyjny, pozwala natomiast osiągnąć podobne efekty,
  • precyzja – plazma emitowana jest w określonym obszarze, co w leczeniu schorzeń stóp jest szczególnie istotne,
  • efektywność – Plazma IQ znajduje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie tradycyjne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg Plazma IQ nie jest zalecany pacjentom:

  • w ciąży i w okresie laktacji,
  • z infekcjami skóry (bakteryjnymi, grzybiczymi czy wirusowymi),
  • z chorobami autoimmunologicznymi,
  • z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Rekonwalescencja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie strupki, zaczerwienienia czy nawet delikatny obrzęk. Objawy najczęściej nie utrudniają chodzenia czy wykonywania zwykłych czynności. Powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni. W tym czasie bardzo ważna jest pielęgnacja skóry na stopach oraz unikanie ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Podolog doradzi, jakie preparaty regeneracyjne stosować, aby skóra szybciej wróciła do normy.

Efekty Plazmy IQ – po jakim czasie są widoczne?

Efekty zabiegu można zobaczyć już po kilku dniach, jednak pełne rezultaty pojawiają się dopiero po kilku tygodniach, gdy proces regeneracji skóry zostanie zakończony. Stopy będą wyraźnie gładsze, pozbawione zmian chorobowych.

Podsumowanie

Plazma Q to innowacyjny zabieg podologiczny, który pozwala poradzić sobie z wieloma zmianami chorobowymi. Warto stosować go również w celach profilaktycznych, dbając o piękny wygląd stóp. W porównaniu do zabiegów chirurgicznych, cechuje się niską inwazyjnością, natomiast w porównaniu do tradycyjnych metod leczenia – większą skutecznością. Jeśli i Ty borykasz się z różnego typu schorzeniami stóp, już dziś umów się na wizytę do podologa i sprawdź, jakie korzyści może Ci przynieść Plazma IQ.

Menu