Fibryna na włosy w Instytut Cosmedic

W Instytut Cosmedic wdrażamy innowacyjne metody terapeutyczne, które pozwalają nam poprawiać leczenie naszych pacjentów. Nowoczesnym zabiegiem wykonywanym w naszym Instytucie jest fibryna na skórę głowy. To jedno z najnowszych odkryć w zakresie medycyny estetycznej. Substancja ta jest wzbogacona o cenne komórki macierzyste, leukocyty oraz płytki krwi. Przez swoją przełomową formułę fibryna aktywuje czynniki wzrostu komórek, które wspierają naturalną odnowę biologiczną tkanek, przyczyniając się do pobudzenia skóry głowy do produkcji włosów. Ta unikalna formuła intensywnie stymuluje procesy regeneracji.

Fibryna na włosy stosowana jest w przypadku łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Zabieg przeprowadza się na obszarze skalpu i obejmuje obszary skóry głowy. Terapia wykorzystuje potencjał krwi pacjenta, a to sprawia, że uchodzi za stosunkowo bezpieczną metodę. Przygotowany preparat jest swoisty dla organizmu, nie wywołuje reakcji alergicznej i podrażnień!

Zmagasz się z problemem nadmiernego łysienia? Umów się na konsultację trychologiczną w naszym Instytucie. Wspólnie dopasujemy najlepsze metody leczenia.

Efekty po zabiegu fibryny na włosy

Efektywność zabiegu fibryną bogatopłytkową na włosy jest bardzo wysoka. Opinie pacjentów, a także obserwacje w gabinecie pozwalają stwierdzić, że pierwsze efekty dostrzega się po około 3 miesiącach od zakończenia serii zabiegów. Zauważa się zmniejszoną intensywność wypadania włosów, a co więcej, pobudza to wzrost nowych. To pozwala także odzyskać pewność siebie i poprawić samopoczucie!

Osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem skóry głowy, mogą skorzystać z zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej w naszym Instytucie. Jest on bezpieczny i uniwersalny, a także nie posiada ograniczeń wiekowych. Skuteczność terapii z zastosowaniem fibryny bogatej w kluczowe komórki macierzyste jest zmienna i zależy od wielu czynników. Są to przede wszystkim; poziom zaawansowania problemu łysienia, dieta, styl życia, indywidualne predyspozycje pacjenta, sposób pielęgnacji włosów i skóry głowy, wybrana metoda leczenia oraz diagnoza specyficznych schorzeń.

Co ważne, w Instytut Cosmedic fibryna jest wykorzystywana do zabiegów nie tylko na włosy, lecz także skórę twarzy w celu redukowania zmarszczek. Dzięki czynnikom wzrostu w naszych płytkach we krwi, obserwuje się stymulacji komórek włosa i skóry (fibroblastów), co daje działanie długofalowe.

Fibryna na skórę głowy — wskazania i przeciwwskazania

Leczenie fibryną jest zalecane po uprzedniej konsultacji trychologicznej. Zawsze należy zwrócić uwagę na to, że nie powinno się samodzielnie decydować o terapii w aspekcie włosów i skóry. Dobór kuracji odbywa się po wykonaniu badań, które zleca specjalista. Fibryna na włosy najczęściej zalecana jest w seriach zabiegów. Aby osiągnąć optymalne efekty, zalecane jest przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie, z dodatkowymi sesjami przypominającymi po 3 i 6 miesiącach. Ostateczną decyzję o liczbie potrzebnych zabiegów podejmie trycholog, kierując się obserwacją efektów zastosowanego leczenia oraz charakterystyką diagnozy.

Wskazania do zabiegu to m.in.:

 • nadmierne wypadanie włosów,
 • łysienie androgenowe np. przerzedzenie włosów z części czołowej – zakola
 • przerzedzenie włosów.

Mimo że fibryna na skórę głowy to zabieg stosunkowo bezpieczny, istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Przed zastosowaniem terapii specjalista upewnia się co do ich występowania. Umawiając się na konsultację w Instytut Cosmedic, możesz mieć pewność, że zabiegi zostaną wybrane do Twoich indywidualnych problemów i potrzeb.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • problemy z krzepliwością krwi.
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • choroby nowotworowe; białaczki, szpiczaki,
 • choroby krwi,
 • leczenie antykoagulantami,
 • leki: NLPZ,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ostre zakażenia i stany zapalne.

Fibryna na włosy — przebieg i cena zabieg

Fibryna bogatopłytkowa jest wykorzystywana szczególnie przy łysieniu adrogenowym, jak i nadmiernym wypadaniu włosów. Cena tego zabiegu jest ustalana podczas konsultacji i zależy od kilku czynników, m.in. liczby zabiegów, na jakie decyduje się pacjent, obszaru zabiegowego itp.

Fibryna bogatopłytkowa pozyskiwana jest po pobraniu krwi od pacjenta. Jest ona wirowana w specjalnej wirówce, która pozwala na oddzielenie od siebie poszczególnych elementów morfotycznych krwi.

W Instytut Cosmedic obok medycyny estetycznej obszarem działań jest trychologia. Bydgoszcz stanowi miasto, w którym znajduje się nasza klinika. Umów się na konsultację, pomożemy Ci znaleźć przyczynę problemów z włosami i skórą głowy.

Menu