Rekonstrukcja płytki paznokci w Bydgoszczy

Często zdarza się że w obrębie paznokci znajdują się ubytki, które mogą wynikać z różnych przyczyn. W takim wypadku za konieczność uważa się zabieg rekonstrukcyjny płytki paznokcia.

W Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic w Bydgoszczy proces rekonstrukcji polega na odbudowaniu ubytku płytki paznokciowej, nadając tym samym jej naturalny wygląd. Tak wypełnione łożysko i płytka paznokciowa zostaje uszczelniona, co umożliwia procesy regeneracji i zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów, które mogą wywołać trudne w leczeniu infekcje.

Najczęściej zabiegu wykorzystuje się w przypadku:

  • Na zdeformowaną płytkę,
  • Odklejeniu się łożyska – zjawisko onycholizy,
  • Po uszkodzeniu mechanicznym paznokcia,
  • Łamliwych i kruchych paznokci.

Do tego typu procedury wykorzystuje się specjalistyczne masy podologiczne działające grzybobójczo i bakteriobójczo. Paznokcie oprócz fizjologicznego wyglądu są dodatkowo chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowym atutem jest umożliwienie procesu regeneracyjnego, który jest przyspieszony, co umożliwia odrosnąć płytce paznokciowej.

Do najczęstszych przyczyn zniekształcenia płytki paznokciowej należą:

  • Chirurgiczny zabieg usunięcia płytki paznokciowej
  • Mechaniczny uraz,
  • Krwiaki podpaznokciowe spowodowane nieodpowiednim obuwiem, uderzeniem lub uciskiem,
  • Choroby dermatologiczne jak np. grzybica, łuszczyca.

Rekonstrukcja paznokcia nie należy do skomplikowanych procedur. Na wstępie zabiegu konieczne jest oszlifowanie specjalnymi narzędziami uszkodzonej płytki paznokciowej. Następnie konieczne jest uaktywnienie łożyska. Właściwa rekonstrukcja paznokcia polega na nałożeniu na paznokieć akrylu podologicznego wzbogaconego w jony cynku i srebra, któremu po utwardzeniu nadaje się odpowiedni kształt. Taki zabieg powinno się powtarzać po upływie 6-8 tygodni aby na nowo oczyścić płytkę paznokciową i nałożyć w razie potrzeby nową masę do rekonstrukcji.

Twoim problemem jest uszkodzony paznokieć ? A może problem z jego odrastaniem ? Udaj się do naszego podologa już TERAZ!

Menu