Peeling azelainowy w Instytut Cosmedic

Dbanie o skórę pozwala na dłużej cieszyć się jej zdrowym i promiennym wyglądem. Wraz z wiekiem działania pielęgnacyjne powinny być jeszcze bardziej zdecydowane. Tak samo jest, gdy obserwujemy na skórze trądzik, zmiany łuszczycowe, zapalenia mieszków włosowych, a nawet zaskórniki i przebarwienia. Jednym z rozwiązań staje się wówczas peeling azelainowy. Zaliczany jest on do peelingów chemicznych, dlatego jego wykonanie powinno odbywać się w profesjonalnym salonie medycyny estetycznej. Takie zabiegi wykonujemy u pacjentów w Instytut Cosmedic w Bydgoszczy.

Do wspomnianego peelingu wykorzystuje się kwas azelainowy. Zabieg z jego wykorzystaniem może wykazywać szerokie spektrum działania na skórę. Dzieje się tak dlatego, że kwas ten ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, jak i przeciwzaskórnikowe i przeciwprzebarwieniowe. Peeling kwasem azelainowym wykonuje się często u osób z trądzikiem zaskórnikowym i grudkowo-krostkowym, gdzie obserwuje się znaczące efekty w poprawie cery. To sprawia, że peelingi chemiczne stają się bardzo popularnym zabiegiem w naszym gabinecie. Wyróżnia je szerokie działanie, łatwość wykonania, efekty oraz niewysoki koszt zabiegu. W Instytut Cosmedic przykładamy jednak ogromną wagę do właściwego dobrania rodzaju peelingu chemicznego do danego problemu skórnego pacjenta.

Kiedy zgłosić się na peeling azelainowy? Wskazania do zabiegu

Peeling azelainowy wykonujemy w naszym gabinecie w Bydgoszcz. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest skóra naczynkowa, skłonna do rumienia i wrażliwa. Efekty kwas azelainowy przynosi także u osób zmagających się z trądzikiem różowatym. Do naszego gabinetu zgłaszają się pacjenci z różnymi zmianami skórnymi. Na początku konsultacji staramy się dokładnie sprawdzić ich stan zdrowia, dokonujemy wywiadu medycznego, by wyłapać wszystkie objawy i poznać choroby, z jakimi zmaga się dana osoba. Wspomniany peeling zwykle zalecamy u osób z przebarwieniami pozapalnymi, a także u tych, którzy obserwują u siebie fotostarzenie skóry. Wskazaniem jest także ostuda, czyli zaburzenia pigmentacji skóry.

Co ważne, kwas azelainowy uważany jest za dwukarboksylowy. Nie wywołuje on fotouczuleń i nie wymaga neutralizacji. W kosmetykach jego stężenie nie przekracza 20%. Jest on uznawany za peeling średnio głęboki.

Jak przebiega peeling kwasem azelainowym w naszym gabinecie?

W Instytut Cosmedic każdorazowo przed wykonaniem zabiegu z użyciem kwasu chemicznego staramy się ustalić oczekiwania pacjenta. Oprócz tego dopasowujemy odpowiednie rozwiązanie, staramy się także poinformować pacjenta o potrzebnej serii zabiegów, jakie trzeba wykonać, by zauważyć efekty. Peeling wykorzystujący kwas azelainowy przeprowadzamy średnio raz-dwa razy w miesiącu w serii 6-8 zabiegów. Zabieg poprzedzony jest odpowiednimi zaleceniami, które mają za zadanie zwiększyć korzyści płynące z jego wykonywania. Odpowiednie przygotowanie skóry to dla nas priorytet, dlatego zalecamy pacjentom stosowanie kremu 8-10% AHA w czasie 2-6 tygodni przed zabiegiem. Ma to na celu obniżenie pH skóry. Korzystne jest także stosowanie kremów nawilżających, by ułatwić gojenie się po działaniu kwasu.

Zabieg kwasem azelainowym wykonywany jest w naszym salonie Instytut Cosmedic przez specjalistę kosmetologa. Czas trwania jednego zabiegu to 60 minut. Każde zabiegi medycyny estetycznej poprzedzamy także dokładnym wyjaśnieniem, co będziemy wykonywać. Po natomiast przykładamy ogromną wagę do edukacji i poinstruowania pacjenta, jak pielęgnować skórę w domu. Bardzo ważne jest zatem delikatne mycie twarzy, aplikowanie filtrów SPF co najmniej 30. W ciągu dwóch dni od zabiegu należy także zrezygnować z ćwiczeń fizycznych. Peeling azelainowy to peeling chemiczny. W ciągu trzech dni od wykonania może utrzymać się świąd, obrzęk, rumień itp.

Jakich efektów możesz oczekiwać po peelingu azelainowym?

Peeling kwasem azelainowym niesie szereg korzyści dla skóry. Oprócz wsparcia w walce z trądzikiem, gdzie zmniejszony zostaje stan zapalny, obserwuje się także zredukowanie przebarwień, wygładzenie i zmniejszenie zmarszczek, zmniejszenie częstotliwości zapalenia mieszków włosowych, a także widoczna poprawa kondycji skóry. Podstawą okazuje się jednak wykonanie serii zabiegów.

Kwas azelainowy ma swoje przeciwwskazania. Zabieg nie może być wykonywany w przypadku infekcji wirusowych oraz grzybiczych, w przypadku ciąży i karmienia piersią, przy nadwrażliwości na któryś ze składników, przy przyjmowaniu leków antydepresyjnych lub fotouczulających, u osób z cukrzycą i chorobami autoimmunologicznymi. Oprócz tego do względnych przeciwwskazań zalicza się także:

  • przyjmowanie antybiotyków,
  • przewlekłe zapalenie zatok,
  • łuszczyca oraz przerwanie ciągłości naskórka,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • częste przebywanie na słońcu itp.

Jeśli chcesz wykonać u siebie peeling kwasem azelainowym lub pragniesz zatroszczyć się o swoją cerę, umów się na konsultację w Instytut Cosmedic!

Menu