Hialuronidaza – kwas hialuronowy

  1. Strona główna
  2. /
  3. Hialuronidaza – kwas hialuronowy

Po podaniu preparatu w Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic w Bydgoszczy proces rozpuszczania trwa około 3 tygodni. Po upływie czasu dochodzi do stopniowej odbudowy naturalnego kwasu hialuronowego w miejscu jego rozpuszczenia. Kondycja skóry poprawia się w przeciągu 7 dni, a podany enzym hialuronidazy zostaje metabolizowany i wydalony z organizmu.

Hialuronidaza w Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic w Bydgoszczy zostaje zaaplikowana w małej ilości za pośrednictwem bardzo cienkiej igły. Preparat podaje się bezpośrednio w grudki, które powstały w wyniku nadmiaru kwasu hialuronowego. Po zabiegu miejsce zabiegowe może mieć ślady poiniekcyjne w postaci niewielkich siniaczków lub zaczerwienienia lub obrzęku. Rzadko zdarza się że może występować bolesność, stan zapalny albo świąd w miejscu podania preparatu.

Efekty zabiegu są natychmiast zauważalne, gdzie następuje rozpuszczenie kwasu hialuronowego lub wypełniacza w miejscu podania. Zaletą hialuronidazy jest fakt, że można go podać bezpośrednio po wypełnianiu lub modelowaniu obszarów kwasem hialuronowym albo nawet po kilku dniach lub tygodniach po wykonanym zabiegu.

Należy pamiętać że proces degradacji kwasu hialuronowego zwiększa przepuszczalność tkanki łącznej i zmniejsza lepkość płynów ustrojowych, co ułatwia wnikaniu patogenów i może prowadzić do różnych powikłań.

Menu