Peeling kwasem mlekowym w Instytut Cosmedic w Bydgoszczy

Do sposobów niwelowania efektów starzenia się skóry i wielu chorób objawiających poprzez nieestetyczne zmiany na twarzy zalicza się peelingi chemiczne. W zależności od rodzaju wykorzystywanego kwasu mają one różną moc i mogą mniej lub bardziej wnikać w struktury skóry. W Instytut Cosmedic wykonujemy zabiegi z użyciem różnych kwasów, w tym kwasu mlekowego. Zaliczany jest on do grupy powierzchownie działających substancji. Złuszczanie za jego pomocą dotyczy warstwy rogowej naskórka. Stymuluje on komórki do podziału. Peeling mlekowy wykonuje się przy zastosowaniu alfa-hydroksykwasów AHA, po których odbudowa naskórka trwa około 5-10 dni.

Wiele zalet ma wspomniany kwas mlekowy. Zabieg na twarz z jego wykorzystaniem pomaga w złuszczaniu martwych komórek skóry, a także poprawie cery, która staje się rozjaśniona. Peeling kwasem mlekowym jest jednym z łagodniejszych, dzięki czemu mogą się na niego zdecydować osoby o różnych typach skóry.

Co ważne, peelingi chemiczne mogą być stosowane jedynie pod kontrolą specjalisty. Zgłaszając się do naszego gabinetu Instytut Cosmedic, możesz mieć pewność, że zabieg przeprowadzi osoba z odpowiednimi uprawnieniami, dopiero po wywiadzie medycznym oraz przeprowadzeniu kontroli stanu Twojej skóry.

Kiedy stosować kwas mlekowy? Peeling w profesjonalnym gabinecie

Kwas mlekowy na twarz, czyli profesjonalny peeling może być wykonany dopiero po dokładnej konsultacji ze specjalistą, jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej. W Instytut Cosmedic jest to dla nas bardzo istotne i pozwala zadbać o komfort pacjenta, a jednocześnie zwiększyć efekty z zabiegu. Możesz mieć pewność, że wszystkie procedury są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kwas mlekowy, a dokładnie zabieg z jego wykorzystaniem jest przez nas zalecany w przypadku skóry z objawami fotostarzenia, nierównością kolorytu czy też trądzikiem. Kluczowe jest jednak przestrzeganie zaleceń profesjonalisty dotyczących częstotliwości zabiegów oraz odpowiednich działań pielęgnacyjnych po peelingu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty i minimalizować ryzyko ewentualnych reakcji skórnych. Dużą zaletą tego rodzaju peelingu jest delikatne łuszczenie się skóry, co pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności z zachowaniem zaleceń specjalisty.

Jeśli nie jesteś przekonany, jaki peeling byłby dla Ciebie najlepszy, umów się na konsultację w naszym gabinecie Instytut Cosmedic.

Jak wykonuje się peeling kwasem mlekowym? Zalecenia przedzabiegowe i pozabiegowe

Co ważne, peelingi chemiczne mają to do siebie, że muszą być wykonywane pod kontrolą specjalisty medycyny estetycznej lub kosmetologa. Nawet w przypadku niskiego stężenia kwasu istotne staje się na początku przeprowadzenie testu na małym fragmencie skóry. Tak postępujemy w Instytut Cosmedic, by zapewnić pacjentowi jak najlepszy komfort i bezpieczeństwo. Jak podajemy kwas mlekowy? Peeling trwa maksymalnie godzinę, a podczas niego staramy się zapewnić pacjentowi chwilę relaksu. Procedura wymaga dokładności i staranności. Na początku specjalista zaczyna od dokładnego oczyszczenia twarzy. Podczas samego zabiegu, aplikuje się preparat zawierający kwas mlekowy na skórę, zazwyczaj w formie żelu, płynu lub kremu. Czas trwania zabiegu jest kontrolowany, aby dostosować go do indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju skóry. Po nałożeniu substancji może pojawić się łagodne pieczenie lub uczucie ciepła, co jest zazwyczaj normalną reakcją.

Wykonując peeling mlekowy w naszym gabinecie w Bydgoszczy, możesz mieć pewność, że otrzymasz także dokładne zalecenia przedzabiegowe i pozabiegowe. Przede wszystkim by zmaksymalizować efekty zalecamy na 2-6 tygodni przed peelingiem wprowadzić do pielęgnacji krem z zawartością 8-10% AHA. Po zabiegu natomiast zalecamy pacjentom delikatne przemywanie sfery zabiegowej, a także stosowanie SPF minimum 30. Warto unikać także basenów, sauny itp.

Jakie efekty daje peeling kwasem mlekowym?

Efekty są tym, co najbardziej interesuje każdego pacjenta. Peeling kwasem mlekowym, by przyniósł prawdziwe korzyści, powinien być wykonywany raz w miesiącu w około 6-8 seriach. Dokładne zalecania otrzymuje się od prowadzącego specjalisty, który dopasowuje częstotliwość do typu cery i innych predyspozycji danej osoby. Większość osób po peelingu mlekowym obserwuje u siebie spłycenie zmarszczek, wygładzenie i uelastycznienie skóry. Cera staje się promienna, a przebarwienia są zredukowane. Co ważne, u osób z trądzikiem różowatym obserwuje się zmniejszenie stanu zapalnego.

W pierwszych dniach po zabiegu można obserwować delikatne łuszczenie się skóry, a także zaczerwienienie. Wszelkie niepokojące oznaki warto skonsultować ze specjalistą wykonującym zabieg. Rozważasz wykonanie peelingu? Umów się na wizytę w Instytut Cosmedic. Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze do Twojego typu cery.

Menu