Peeling migdałowy w Instytut Cosmedic w Bydgoszczy

W Instytut Cosmedic wykonujemy szereg zabiegów, które są zaliczane do peelingów chemicznych. Mają one szerokie działanie, są przy tym łatwe wykonaniu, a ich koszt jest stosunkowo niewielki. Wykonywane regularnie w serii pozwalają zaobserwować znaczące efekty. Jednym z nich jest peeling migdałowy. Używa się do niego kwas migdałowy, który działa podobnie jak kwas glikolowy, lecz działa łagodniej, co sprawia, że może być wykonany także u osób z cerą wrażliwą. Jego zaletą jest fakt, że stanowi kwas całoroczny, a to oznacza, że zabieg wykorzystujący kwas migdałowy może być przeprowadzany o każdej porze roku. Nie podrażnia bowiem skóry na skutek działania promieni słonecznych. Składnik ten można zaobserwować naturalnie w migdałach, pestkach wiśni, a także moreli.

W Instytut Cosmedic wykorzystujemy kwas migdałowy na twarz w maksymalnym stężeniu 40-50%, co sprawia, że złuszczenie skóry jest nieradykalne i następuje stopniowo. Pozwala to na codzienną aktywność po zabiegu. Pacjent nie odczuwa bowiem pieczenia ani swędzenia. Peeling zawierający kwas migdałowy ma działanie przeciwbakteryjne. Delikatne jego działanie sprawia, że skutki uboczne są maksymalnie zminimalizowane. Można go zatem stosować u osób mających trądzik różowaty, a także cerę mieszaną, tłusta i łojotokową.

Co ważne, w Instytut Cosmedic peelingi chemiczne każdorazowo są poprzedzone wnikliwym wywiadem medycznym, zbierającym dane na temat stanu zdrowia i oczekiwań pacjenta względem efektów. Pozwala to na odpowiednie dopasowanie rodzaju zabiegu. Podczas takiej wizyty staramy się także poinstruować pacjenta względem przygotowania do zabiegu.

Kiedy wykonuje się peeling migdałowy? Wskazania do zabiegu

Peeling migdałowy w Bydgoszczy w naszym salonie wykonujemy przede wszystkim u pacjentów dorosłych, mających trądzik pospolity, skórę mieszaną, tłustą, łojotokową. Wskazaniem do wykonania takiego zabiegu jest ponadto trądzik różowaty, jak i fotostarzenie, przebarwienia na skórze. Zdarza się, że peeling ten jest jedynie uzupełnieniem innej zaawansowanej kuracji peelingami chemicznymi. Jest odpowiedni dla skóry szorstkiej i suchej, a także tłustej i wymagającej redukcji zmarszczek.

Zabieg wykorzystujący kwas migdałowy nie ma działania fototoksycznego ani fotouczulającego. Nie wywołuje podrażnień, a jednocześnie ma większą zdolność do stymulacji syntezy kolagenu. Jego ogromną zaletą jest brak widocznego złuszczania, jak ma to miejsce często w innych kwasach chemicznych. Kwas migdałowy wlicza się do kwasów AHA. Może być używany już w stężeniu 10% – jego wartość dostosowuje doświadczony kosmetolog. Co ważne, zabieg ten musi być wykonywany przez specjalistę, który odpowiednio dopasuje stężenie kwasu, a także przeprowadzi pacjenta przez całą kurację.

Jak przebiega peeling migdałowy w naszym gabinecie?

Zabiegi medycyny estetycznej w naszym gabinecie każdorazowo są poprzedzone wspomnianym już wywiadem medycznym. To czas, kiedy specjalista jest w stanie wyłapać wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zebranie informacji o stanie zdrowia danej osoby pozwala także na jak najlepsze dopasowanie rodzaju peelingu do typu ceru i oczekiwań pacjenta względem efektów.

Skóra wymaga odpowiedniego przygotowanie przedzabiegowego, by mógł zostać podany kwas migdałowy. Efekty są wówczas znacząco zwiększone. W Instytut Cosmedic zalecamy wykonanie serii 6-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. Pozwala to zaobserwować jak najlepsze zmiany. Co ważne, by jeszcze bardziej wpłynąć na rezultaty, a także w celu zminimalizowania powikłań zalecamy odpowiednią pielęgnację wykorzystującą krem z zawartością 8-10% AHA przez czas 2-6 tygodni. Przygotowuje to skórę do przyjęcia kwasów poprzez obniżenie pH. Niekiedy włącza się także doustną profilaktykę przeciwwirusową. Zawsze natomiast zaleca się stosowanie kremów nawilżających. Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę.

Jeśli peeling migdałowy ma przynieść zadowalające efekty, ważne jest także utrzymanie właściwej pielęgnacji po zabiegu. W tym zakresie należy delikatnie przemywać twarz, smarować twarz SPF minimum 30, a także unikać aktywności fizycznej, basenów, jacuzzi itp.

Jakie efekty daje kwas migdałowy?

Zabieg wykorzystujący kwas migdałowy przynosi efekty w postaci redukcji zmarszczek, zmniejszenia przebarwień, również tych pozapalnych. Decydując się na peeling tego typu, można także oczekiwać działania nawilżającego, jeśli używany jest kwas o niższym stężeniu. Skóra staje się odmłodzona, pełna blasku, napięta i elastyczna. Co ważne, na takiej cerze dochodzi do lepszego wchłaniania substancji odżywczych. Do efektów należy także zaliczyć regulację pracy gruczołów łojowych.

Zdarza się jednak, że peeling migdałowy nie może być przeprowadzony. Do przeciwwskazań zalicza się infekcje wirusowe i grzybicze, widoczne zmiany na skórze, ciążę, karmienie piersią, nadwrażliwość na którąkolwiek ze substancji, przyjmowanie leków fotouczulających, jak i występowanie chorób takich jak cukrzyca, choroby autoimmunologiczne.

Chcesz zatroszczyć się o swoją skórę? Umów się na wizytę w Instytut Cosmedic!

Menu