Peeling glikolowy w Instytut Cosmedic w Bydgoszczy

Oddziaływanie kwasów jest bez wątpienia bardzo wszechstronne. Nie sprowadza się bowiem tylko do złuszczenia starego naskórka, lecz także wpływa na jego odnowę oraz niwelowanie zmarszczek. Korzyści, jakie niesie za sobą stosowanie peelingów chemicznych, sprawiły, że stały się one bardzo popularnym zabiegiem. W naszym salonie Instytut Cosmedic wykonujemy różnorodne peelingi chemiczne, m.in. peeling glikolowy. Są one zawsze poprzedzone konsultacją z pacjentem, podczas której staramy się przeprowadzić wnikliwy wywiad medyczny. Dzięki niemu wiemy, czy kwas glikolowy sprawdzi się u danej osoby, czy lepiej zastosować inną metodę na poprawę stanu skóry. Ma to dla nas ogromne znaczenie, a wykonanie peelingu nie sprowadza się jedynie do zabiegu samego w sobie. Kładziemy nacisk także na przygotowanie przedzabiegowe, a także przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Wszystko po to, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych pacjentów, a także zapewnić im, jak najlepsze efekty.

Kwas glikolowy na twarz stanowi obecnie najczęściej wykorzystywany kwas AHA. Dzieje się tak z uwagi na prostą budowę chemiczną. Wyróżnia się najmniejszą cząsteczką, dlatego szybko i bez problemu przenika przez skórę. Kwas ten działa bardziej na poziomie spoiwa międzykomórkowego. Co ważne, w zależności od wykorzystanego stężenia, można oddziaływać na poszczególne warstwy skóry. Dlatego tak istotne jest wykonywanie peelingu w zaufanym punkcie.

Kiedy podaje się kwas glikolowy? Wskazania do zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej są niezwykle popularne w ostatnich latach, jednak robienie ich w ciemno nie przyniesie nic dobrego. Dlatego w Instytut Cosmedic przykładamy wagę do tego, by jak najlepiej dobierać odpowiedni rodzaj peelingu do predyspozycji pacjenta. Kwas glikolowy może być praktykowany na każdym typie skóry w celu jej odświeżenia. Podstawą jest oczywiście dopasowanie odpowiedniego stężenia substancji. Zalecamy także kwas glikolowy, peeling u osób z fotostarzeniem, skórą dojrzałą oraz ze zmarszczkami. Efekty zauważą także osoby z płytkimi bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, suchą skórą z zaburzeniami rogowacenia. Kwas o wysokim stężeniu nie powinien być podawany u osób z cerą naczynkową i wrażliwą, ponieważ może to doprowadzić do podrażnień. Co ważne, peelingi tego typu wykonuje się w 6-8 seriach. Pomiędzy kolejnymi zabiegami należy zachować 2-4 tygodnie przerwy.

Jak przygotować się do zabiegu? Jak przebiega peeling glikolowy?

Przygotowanie do zabiegu w Instytut Cosmedic ma dla nas duże znaczenie. Zalecamy zatem pacjentom, by na 2-6 tygodni przed zaczęli odpowiednio troszczyć się o skórę, stosując kremy z 8-10% kwasem AHA, który zmniejsza pH skóry i przygotowuje ją na przyjęcie kwasu o wysokim stężeniu. Pozwala to zminimalizować powikłania i pozytywnie wpływa na efekty kuracji.

Peeling kwasem glikolowym w naszym gabinecie rozpoczynamy zawsze od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie specjalista aplikuje roztwór zawierający kwas glikolowy na skórę, a czas trwania zabiegu jest kontrolowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta oraz reakcjami skóry. Zazwyczaj podczas zabiegu może pojawić się uczucie mrowienia lub pieczenia, ale jest to efekt oczekiwany i zazwyczaj ustępuje po kilku minutach. Peeling chemiczny z kwasem glikolowym wymaga także dokładnego przestrzegania zaleceń pozabiegowych.

Zalecamy unikanie ekspozycji na słońce przez kilka dni, a także stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF minimum 30, jak i unikanie preparatów złuszczających i substancji drażniących. Skóra może być wrażliwa przez kilka dni po peelingu glikolowym, dlatego też ważne jest nawilżanie i stosowanie łagodnych produktów pielęgnacyjnych.

Kwas glikolowy — jakich efektów można się spodziewać?

Peeling glikolowy, który wykonujemy w Bydgoszczy w naszym gabinecie Instytut Cosmedic przynosi szereg korzyści. W zależności od stosowanego stężenia efekty będą odmienne. Warto jednak pamiętać, że aplikację tego kwasu podczas peelingu rozpoczynamy od niższych stężeń, stopniowo zwiększając dawkę przy kolejnym zabiegu.

W efekcie skóra staje się dużo bardziej nawilżona i elastyczna. Zmniejsza się także warstwa rogowa naskórka, dzięki czemu cera jest gładka, zmarszczki zostają zredukowane. Na skutek zabiegu wzmocniona zostaje struktura kolagenu skóry, dzięki czemu zwiększa się grubość skóry właściwej. Peeling glikolowy rozjaśnia także przebarwienia i sprawia, że lepiej wchłaniane stają się inne składniki aktywne. Niestety istnieją także pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem kwasu. Są to m.in.:

  • nowotwory,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • przyjmowanie różnych antybiotyków i leków przeciwzakrzepowych,
    alergie,
  • łuszczyca,
  • choroby przewlekłe jak cukrzyca i choroby autoimmunologiczne.

Zastanawiasz się nad wykonaniem serii zabiegów z kwasem glikolowym? Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem Instytut Cosmedic w Bydgoszczy! Wspólnie zadbamy o Twoją skórę.

Menu