Suche, matowe i łamliwe włosy to problem z jakim zmaga się wiele kobiet i mężczyzn. Osłabiony płaszcz hydrolipidowy może prowadzić do kolejnych problemów z kondycją włosów i skóry głowy, dlatego nie powinniśmy ignorować takiego stanu. Pacjenci w pierwszej kolejności sięgają po szampony, odżywki, maski i lotiony, które mają za zadanie przywrócić prawidłowy poziom nawilżenia. Często jednak takie rozwiązanie okazuje się niewystarczające. Wówczas warto udać się do specjalisty, który zajmie się ustaleniem przyczyn, a następnie zaproponuje skuteczne metody leczenia. W Instytucie Cosmedic w Bydgoszczy wykonujemy zabiegi nawilżające na włosy, dzięki którym możliwe jest odzyskanie ich dobrej kondycji.

Co to jest zabieg nawilżający na włosy?

Celem zabiegu nawilżającego włosy jest wzmocnienie bariery hydrolipidowej, która zabezpiecza pasma przed czynnikami zewnętrznymi. Przyczyn jej osłabienia jest wiele. Do zewnętrznych zalicza się nieprawidłową pielęgnację, nadmierne stosowanie stylizatorów, korzystanie z lokówki lub suszarki bez odpowiedniej termoochrony, czy inwazyjne zabiegi, tj. farbowanie i rozjaśnianie. Nie bez znaczenia pozostają czynniki wewnętrzne, czyli obecność niektórych chorób, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednio zbilansowana dieta (głównie uboga w zdrowe tłuszcze), a także brak wystarczającego nawodnienia organizmu.

Włosy najpierw zaczynają tracić swój blask, stają się matowe, puszące, a następnie mogą się łamać i kruszyć. Konsekwencją może być także wzmożone wypadanie włosów. Poważnie uszkodzonych pasm zazwyczaj nie można zregenerować, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zadbać o ich nawodnienie i zdecydować się na zabieg nawilżający włosy.

Na czym polega zabieg nawilżający włosy?

Zabieg nawilżający włosy polega na dogłębnym ich oczyszczeniu, a następnie aplikacji specjalistycznych preparatów o wysokiej zawartości składników aktywnych – głównie o działaniu nawilżającym, odżywczym i odbudowującym naturalną barierę hydrolipidową.

Mamy świadomość, że kondycja włosów w dużej mierze uzależniona jest od stanu skóry głowy. Dlatego naszym pacjentom proponujemy nie tylko zabieg nawilżający na włosy, ale rozszerzenie tej procedury także na skórę głowy. Wykonujemy peeling, który pozwala usunąć nagromadzone sebum, zanieczyszczenia i martwy naskórek, a w efekcie dotlenić i poprawić mikrocyrkulację. Na oczyszczoną skórę głowy i włosy nakładamy profesjonalne kosmetyki, które wyróżniają się wysoką koncentracją składników aktywnych.

Ile zabiegów nawilżających na włosy należy wykonać, aby uzyskać zadowalające efekty?

Zarówno wybór metody pielęgnacji/terapii, jak i liczba i częstotliwość wykonywania zabiegów są uzależnione od indywidualnej sytuacji pacjenta. Bierzemy pod uwagę stan skóry głowy i włosów, stopień zaawansowania problemu, nasilenie objawów, a także obecność dodatkowych chorób. Na tej podstawie wybieramy rodzaj zabiegów i planujemy je w czasie. Jeżeli problem suchości włosów jest umiarkowany, wystarczające może okazać się 4-6 sesji. Jeśli mamy do czynienia z zaawansowanym przesuszeniem, zalecamy wykonanie nawet 8-10 zabiegów.

Już po pierwszej sesji pacjenci odczuwają ulgę i poprawę poziomu nawilżenia włosów. Nie należy jednak rezygnować z kolejnych zabiegów, ponieważ możemy utracić uzyskane efekty, a problem powróci. Na skuteczność wpływa także zaangażowanie ze strony pacjenta – skrupulatność i determinacja oraz stosowanie się do zaleceń. Najlepsze rezultaty osiąga się przy połączeniu profesjonalnej terapii i odpowiednio dobranej domowej pielęgnacji.

Czy zabieg nawilżający na włosy jest bezpieczny?

Profesjonalny zabieg nawilżający włosy jest procedurą bezpieczną – powinien być jednak prowadzony przez wykwalifikowany i doświadczony personel. Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in. alergię lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatów używanych podczas zabiegu. Czasami zabieg uzupełniany jest dodatkową procedurą – mowa m.in. o darsonwalizacji. Prądy nie mogą być stosowane natomiast u kobiet w ciąży i karmiących, osób chorujących na nowotwory lub choroby układu nerwowego, a także posiadających metalowe implanty w ciele. O wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach powinniśmy poinformować trychologa, ponieważ mają one znaczenie dla bezpieczeństwa pacjenta w trakcie zabiegu.

Profesjonalny zabieg nawilżający włosy – na co jest skuteczny?

Zabieg nawilżający na włosy to propozycja dla każdego, kto pragnie poprawić kondycję pasm, odzyskać prawidłowy poziom nawilżenia i zlikwidować problem wzmożonej łamliwości. Profesjonalny zabieg pomaga uporać się także z uciążliwymi objawami towarzyszącymi suchości włosów i skóry głowy, czyli świądem, pieczeniem i zaczerwienieniem. Zabieg nawilżający włosy przywraca równowagę hydrolipidową i podnosi odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Sucha skóra głowy i włosy to nie tylko problem estetyczny – zignorowanie go może prowadzić do poważniejszych dolegliwości. Jedną z konsekwencji jest m.in. nadmierne wypadanie włosów. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą u trychologa – jeśli podrażniona, sucha i zaczerwieniona skóra głowy oraz matowe, przesuszone włosy są Twoim problemem, zgłoś się do Instytutu Cosmedic w Bydgoszczy, a zajmiemy się Twoim problemem kompleksowo.

Menu