Trychologiczny masaż skóry głowy

 1. Strona główna
 2. /
 3. Trychologiczny masaż skóry głowy

Jedną z coraz popularniejszych praktyk, rekomendowanych przez specjalistów w dziedzinie pielęgnacji włosów, jest trychologiczny masaż głowy. Ta dawna technika, zyskująca na nowo uznanie, może być kluczowym elementem codziennej rutyny, przynosząc nie tylko relaks, ale także konkretne korzyści zdrowotne i estetyczne dla włosów. Właśnie dlatego jest to kolejny zabieg wykonywany w salonie Instytut Cosmedic.

Masaż trychologiczny, odpowiednio dostosowany do potrzeb i kondycji włosów przez doświadczonego trychologa, to nie tylko moment wytchnienia i odprężenia. Jest to przede wszystkim skuteczne narzędzie w walce z problemami takimi jak nadmierne wypadanie włosów czy ich osłabienie. Regularnie przeprowadzany, wspomaga krążenie skóry głowy, a także przygotowuje ją do lepszego przyswajania składników aktywnych z preparatów odżywczych.

Na czym polega masaż trychologiczny?

Masaż trychologiczny w naszym Instytucie to nie tylko kuracja stosowana samodzielnie, lecz także często przeprowadzana wraz z zabiegami oczyszczająco-leczniczymi skóry głowy, jak i peelingami. Taka procedura jest podstawą przed rozpoczęciem każdej terapii zaleconej przez trychologa. Sam masaż pobudza krążenie krwi, poprawiając wchłanianie składników aktywnych. W połączeniu z odpowiednim peelingiem lub innymi preparatami specjalistycznymi oczyszczającymi pozwala przygotować skórę głowy na przyjmowanie kompozycji potrzebnych substancji zawartych w leczniczych czy pielęgnacyjnych kosmetykach.

Jak przebiega trychologiczny masaż głowy?

W Instytut Cosmedic dbamy o to, by każdy trychologiczny masaż głowy był okazją do relaksu i odpoczynku. Jednocześnie wykorzystujemy ten czas na edukację pacjenta, w jaki sposób samodzielnie może wykonywać masaż skóry głowy. Regularność w tym zakresie ma duże znaczenie dla efektów terapii. Proces zaczynamy od czoła w kierunku karku – zgodnie z naturalnym układem mięśni głowy – należy wykonywać delikatne, okrężne ruchy. Ważne jest, aby masaż był łagodny. Podczas niego używamy wyłącznie opuszki palców, co pozwala na precyzyjne stymulowanie skóry głowy bez ryzyka podrażnienia czy zbyt mocnego nacisku. Zapraszamy do umówienia wizyty w Instytucie Trychologii Cosmedic, gdzie masaż wykonuje doświadczony zespół w Bydgoszczy.

Dla kogo masaż trychologiczny?

Masaż trychologiczny jest szczególnie zalecany osobom, które borykają się z problemami, takimi jak nadmierne wypadanie, osłabienie czy łamliwość włosów. Może być wykonywany również u tych, którzy doświadczają nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy lub mają tendencję do tworzenia się łupieżu. Ze względu na swoje właściwości stymulujące krążenie, może być korzystny u osób pragnących przyspieszyć wzrost nowych włosów. Dodatkowo jest doskonałą opcją dla każdego, kto poszukuje naturalnych metod relaksacji i odprężenia, gdyż jego wykonanie znacząco wpływa na redukcję stresu i napięcia.

Trychologiczny masaż głowy jest również nieocenionym elementem przygotowawczym przed rozpoczęciem szeroko zakrojonych terapii pielęgnacyjnych czy leczniczych dla skóry głowy i włosów. Stanowi podstawę, która efektywnie przygotowuje głowę do dalszych zabiegów. Regularne wykonywanie masażu trychologicznego zapewnia, że inne procesy, takie jak głębokie oczyszczanie, będą efektywniejsze, co prowadzi do szybkiej i widocznej poprawy stanu skóry głowy i włosów.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu trychologicznego

Zalecenie wykonywania masażu trychologicznego zawsze pada ze strony trychologa podczas konsultacji. Podstawą jest bowiem wykonanie wywiadu medycznego, a także obejrzenie skóry głowy pod trichoskopem. W Instytut Cosmedic dbamy o każdy z tych etapów, by zapewnić naszym pacjentom jak najlepszą pomoc w ich dolegliwościach!

Kiedy wykonuje się masaż trychologiczny?

Między innymi gdy:

 • obserwujesz nadmierne wypadanie włosów,
 • doświadczasz problemów z przetłuszczaniem się włosów — masaż normalizuje wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe skóry głowy,
 • odczuwasz stres i napięcie — taki zabieg działa relaksująco, co może pomóc w obniżeniu poziomu stresu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

 • stany zapalne skóry głowy,
 • świeże rany i skaleczenia — masaż może prowokować ból i zwiększać ryzyko infekcji,
 • choroby zakaźne skóry głowy np. grzybica,
 • bardzo cienkie, delikatne włosy – intensywny masaż może dodatkowo osłabić już zniszczone pasma,
 • skłonność do krwawień – w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi masaż może prowadzić do podskórnych krwawień.

Pamiętaj, że warto działać zawsze w zgodzie z zaleceniami trychologa. Umów się na wizytę w Instytut Cosmedic i zyskaj pomoc w różnych problemach skóry głowy. Wspólnie zatroszczymy się o kondycję Twoich włosów!

Menu