Czym są paznokcie wrastające?

Stopy są szczególnie podatne na działanie czynników mechanicznych, które w konsekwencji prowadzą do różnych schorzeń, tych mniej, jak i bardziej uciążliwych. Do bolesnych zalicza się paznokcie wrastające, które powodują znaczący dyskomfort u pacjenta, często zupełnie uniemożliwiający swobodne chodzenie. Paznokciem wrastającym nazywany jest stan, w którym boczna krawędź płytki w czasie wzrostu zaczyna wrastać się w otaczającą skórę, uszkadzając ją. Powoduje to ból, a także prowadzi do ostrego, a nierzadko i przewlekłego stanu zapalnego wałów paznokciowych.

Na tego typu zmiany niezastąpiona okazuje się klamra ortonyksyjna na paznokcie. Założona w sposób profesjonalny przez specjalistę pomaga wyprowadzić chore paznokcie, przywracając zdrowie i komfort.

Przyczyny i objawy wrastania paznokci

W gabinecie podologicznym często słyszymy od pacjentów pytanie, dlaczego ich dolegliwość powraca. Przyczyny wrastania i wkręcania paznokci jest wiele. Zdarza się jednak, że klamra na paznokieć musi być zakładana z powodu uwarunkowań genetycznych w budowie płytki. Takie osoby zwykle mają głęboko osadzone paznokcie.
Przyczyny mogą być też prozaiczne, jak np. źle dopasowane obuwie czy nadmierna aktywność fizyczna lub taka związana z nadmiernymi obciążeniami.

Na koniec pozostaje także nieprawidłowa pielęgnacja, obejmująca złe przycinanie płytki paznokciowej. Właśnie dlatego w Instytut Cosmedic, oprócz pomocy, staramy się kłaść nacisk na właściwą profilaktykę, bo to od niej wszystko się zaczyna. Wyeliminowanie czynnika powodującego daną dolegliwość jest kluczem do zachowania zdrowych stóp, a co równie ważne — komfortu pacjenta. Stosowana przez nas klamra ortonyksyjna jest najszybszą i zarazem najmniej inwazyjną metodą stosowaną przy wkręcających i wrastających paznokciach.

Omawianą dolegliwość łatwo rozpoznać samodzielnie. Objawy są bardzo charakterystyczne, oprócz zaczerwienienia, opuchlizny, a niekiedy stanu zapalnego (treści ropnej), pojawia się także ból przy chodzeniu. Wówczas natychmiastową ulgę przynosi m.in. klamra na wrastające paznokcie założona u podologa.

Czym są klamry ortonyksyjne?

Klamry ortonyksyjne mają za zadanie wpływać na tor wzrostu paznokcia. Stanowią innowacyjne rozwiązania, które umożliwia skuteczną korektę nieprawidłowo rosnącej płytki paznokciowe. To bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która prowadzi do stopniowej poprawy kształtu paznokcia. Przede wszystkim eliminuje dyskomfort związany z uciskiem. W Instytut Cosmedic nasz personel, zapewnia profesjonalne dostosowanie klamry na wrastające paznokcie, odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta. Priorytetem jest dla nas właściwe zdiagnozowanie przyczyny wrastania, by móc zastosować odpowiednią terapię korekcji kształtu płytki.

Rodzaje klamer ortonyksyjnych

Klamra podologiczna dostępna jest w wielu różnych wariantach, a wykorzystanie odpowiedniej zależy od dolegliwości pacjenta i rozpoznania podologa. Klamry mogą być wykonane ze stali chirurgicznej, jak i pokryte sztucznym tworzywem. Wyróżnia się także drutowe klamry oraz plastikowe. Korzystając z naszej pomocy w Instytut Cosmedic w Bydgoszczy, możesz mieć pewność klamra ortonyksyjna zostanie dopasowana odpowiednio do Ciebie.

Klamra na wrastające paznokcie — wskazania do założenia

Jak wygląda pielęgnacja paznokci wrastających i wkręcających w naszym gabinecie? Podstawą każdej wizyty u podologa jest wnikliwy wywiad medyczny, który pozwala nam poznać stan zdrowia pacjenta, jego nawyki oraz objawy, z jakimi się zmaga. Postępowanie w zależności od wykrytych dolegliwości i stopnia ich zaawansowania może się różnić. Zawsze jednak staramy się zapewnić szybką ulgę pacjentowi. Dążymy do przywrócenia mu komfortu i sprawności.

Klamra na paznokcie jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem w naszych gabinetach z uwagi na skuteczność i szybkość działania, a także bezpieczeństwo metody. Zabieg polega na oszlifowaniu płytki paznokcia, oczyszczeniu oraz jej przygotowaniu. Co ważne, jest to procedura zupełnie bezbolesna. W naszym gabinecie dodatkowo dbamy o komfort każdego pacjenta, starając się zapewnić mu swobodną atmosferę i edukację profilaktyczną.

Pielęgnacja paznokci wrastających i wkręcających w Instytut Cosmedic

W instytut Cosmedic dowiesz się wszystkiego w zakresie pielęgnacji pozabiegowej. Staramy się od razu wykryć przyczynę powstawania problemu, by szybko ją wyeliminować. Tylko takie działanie pozwala utrzymać zdrowie stóp i paznokci.

Jeśli ten problem dotyczy Ciebie to nie zwlekaj i umów wizytę u podologa!

Menu