Właściwa pielęgnacja włosów nie polega jedynie na stosowaniu kosmetyków oraz myciu głowy. Znaczenie ma bowiem jakość używanych preparatów oraz sposób i częstotliwość mycia. W przypadku problemów trychologicznych polegających na wypadaniu włosów, przesuszeniu skóry lub zmianach skórnych. Odpowiednia dbałość nabiera jeszcze większego znaczenia.

Pielęgnacja włosów w naszym gabinecie Instytut Cosmedic sprowadza się do wykonywania zabiegu, dopasowanego indywidualnie do kondycji włosów, stanu skóry głowy czy oczekiwanych efektów. Podczas konsultacji trycholog przeprowadza wywiad z pacjentem, a także wykonuje podstawowe badania, które pomagają w ułożeniu planu pielęgnacyjnego.

Na czym polega pielęgnacja włosów w naszym Instytucie ?

W naszym gabinecie często słyszymy pytanie, jak mieć piękne włosy. Każdorazowo odpowiadamy, jak istotna jest prawidłowa pielęgnacja dla osiągnięcia takiego efektu. Za podstawę należy uznać dbałość o skórę głowy, m.in. jej odpowiednie oczyszczanie, a także nawilżanie. Staramy się uświadamiać pacjentów, że łatwiej jest od początku wprowadzać właściwą profilaktykę, niż ratować wypadające, zniszczone i łamiące się włosy. W naszych gabinetach każda wizyta rozpoczyna się od wywiadu oraz badań. Zawsze wyjaśniamy, w jakim stanie jest skóra głowy, jak i włosach. Pielęgnacja sprowadza się natomiast do różnych zabiegów, dopasowanych indywidualnie do pacjenta. Fundamentalnym procesem, przy braku przeciwwskazań, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii, jest wykonanie serii oczyszczającej. Przygotowuje ona skórę na lepsze wchłanianie składników zawartych we wcierkach i innych preparatach. W naszym gabinecie pacjenci mogą liczyć na odpowiednie dopasowanie zabiegów, wspierających pielęgnację włosów.

Prawidłowa pielęgnacja włosów — dlaczego jest tak ważna?

Prawidłowa pielęgnacja włosów jest kluczowa, ponieważ wpływa zarówno na estetykę, jak i zdrowie włosów. Właściwa pielęgnacja przyczynia się do zachowania ich w dobrej kondycji, zapobiega uszkodzeniom i wypadaniu oraz poprawia ogólny wygląd. Oprócz tego pozwala ona zachować zawsze czystą skórę głowy, która jest niezbędna jeśli zależy nam na właściwym wchłanianiu stosowanych kosmetyków.

Co więcej, nieprawidłowa pielęgnacja włosów może prowadzić do tworzenia się problemów skórnych, np. przy braku oczyszczania skóry głowy oraz odpowiedniego nawilżania często obserwuje się powstawanie łupieżu, a także zaburzeń pH skóry. W konsekwencji na głowie gromadzą się resztki łoju, naskórka i innych zanieczyszczeń, które mogą wpływać na powstawanie stanów zapalnych czy zmian skórnych.

Dlaczego warto wybrać Instytut Cosmedic? Pielęgnacja włosów na najwyższym poziomie

Warto wybrać Instytut Cosmedic, z uwagi na wykwalifikowaną kadrę. Każda konsultacja trychologiczna przeprowadzana jest przez trychologa. W naszym salonie stawiamy na kompleksowe wsparcie, dlatego współpracujemy z różnymi specjalistami z różnych dziedzin. Problemy skórne głowy mają bowiem swoje podłoże często immunologiczne, a także wynikają z zaburzeń hormonalnych, nieprawidłowej diety itp. Pielęgnacja włosów w naszym gabinecie sprowadza się do dokładnego zapoznania ze stanem skóry głowy pacjenta, objawami, jakie zgłasza itp. Zdarza się, że oprócz podstawowych badań trychologicznych konieczne jest wykonanie badań biochemicznych.

Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy, to otrzymasz od naszych specjalistów dokładne zalecenia oraz plan pielęgnacyjny. Podczas wizyt, np. na zabiegach oczyszczania czy nawilżania uczymy pacjentów, jak poprawnie myć głowę. Pozwala to zachować zdrową skórę, co jest niezbędne do tego, by cieszyć się pięknymi włosami. Znaczenie ma także dopasowanie odpowiednich preparatów, które poprawią kondycję włosów i skóry głowy.

Prawidłowa pielęgnacja włosów — na co zwrócić uwagę?

Często i szczególnie problematyczna okazuje się pielęgnacja długich włosów. Gdy tracą one swój blask, zaczynają się łamać i wypadać, kontrola w gabinecie trychologa to podstawowy krok, który zalecamy poczynić! Tak samo jest w przypadku krótkich włosów. Bez względu na ich długość musi być regularna.

Podstawą okazuje się dokładne mycie z wykonywaniem masażu głowy. Pobudza on krążenie krwi, dzięki czemu mieszki włosowe stają się dotlenione. Warto również zwrócić uwagę na stosowanie peelingów raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Pozwala to na dokładne oczyszczenie skóry, która lepiej przyjmuje wszelkie substancje znajdujące się w kosmetykach.

Pielęgnacja włosów w Instytut Cosmedic

By na co dzień wprowadzić właściwą pielęgnację, warto zdecydować się na wizytę u naszego trychologa w naszym gabinecie w Bydgoszczy. Znając przypadek dobierze odpowiednie preparaty oraz zabiegi do stanu skóry głowy, jak i rodzaju włosów. To szczególnie ważne, by osiągnąć pożądane efekty!

Twoje piękne i zdrowe włosy są dla nas priorytetem. W Instytut Cosmedic możesz liczyć na profesjonalne podejście oraz kompleksowość w działaniu.
Zapraszamy!

Menu