Usuwanie blizn i rozstępów

 1. Strona główna
 2. /
 3. Usuwanie blizn i rozstępów

W Instytut Cosmedic skupiamy się na zdrowiu i wydobyciu piękna skóry naszych pacjentów. Blizny potrądzikowe, chirurgiczne, pourazowe czy rozstępy to zmiany, które wpływają na samopoczucie i pewność siebie, a także na wygląd. Medycyna estetyczna Bydgoszcz pozwala jednak niwelować tego typu zmiany. Dzięki zaawansowanej technologii oraz naszemu doświadczeniu w salonie wykonujemy zabieg usuwania rozstępów i blizn. Naszym celem jest nie tylko poprawa estetyki, ale także przywrócenie Ci poczucia komfortu.

Nowoczesną metodą jest laserowe usuwanie blizn i rozstępów. Polega ona na stymulowaniu produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny w głębszych warstwach skóry. W ten sposób skóra zyskuje gładkość, jędrność, a jej koloryt zostaje wyrównany. Jak każdy zabieg, jest on poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który przeprowadza wywiad medyczny, pyta o oczekiwania pacjenta i informuje o szczegółach. Umów się na wizytę w Instytut Cosmedic, by dowiedzieć, jak możemy Ci pomóc.

Jak przebiega usuwanie blizn i rozstępów ?

Usuwanie rozstępów w naszym salonie w Bydgoszczy jest precyzyjnym procesem. Specjalista wykonujący zabieg rozpoczyna od podania dokładnego miejscowego znieczulenia. Następnie prowadzi się głowicę lasera na obszar zmiany. Urządzenie emituje strumień wiązki laserowej, gdzie w następstwie tworzą one w skórze mikrouszkodzenia. Ten innowacyjny proces mobilizuje skórę do intensywnej regeneracji, przyspieszając produkcję elastyny oraz nowych włókien kolagenowych. W efekcie skóra staje się nie tylko wyraźnie wygładzona, bardziej jędrna, odzyskuje swoją naturalną harmonię i zdrowy blask.

Usuwanie starych blizn czy rozstępów jest zabiegiem bezbolesnym dzięki podaniu miejscowego znieczulenia. W naszym salonie staramy się jednocześnie, by proces był szybki i komfortowy dla pacjenta. Średnio usuwanie starych rozstępów trwa od 10 min do 45 min — w zależności od miejsca, na którym prowadzi się zabieg. Po tym możesz również szybko powrócić do swoich codziennych zadań, ponieważ procedura nie powoduje pogorszenia wyglądu. Może wystąpić jedynie lekkie zaczerwienienie, które goi się do 7 dni. Laserowe zabiegi usuwania rozstępów są mało inwazyjne, co sprawia, że istnieje niskie ryzyko powikłań.

Usuwanie rozstępów — efekty

Skuteczność zabiegu usuwania rozstępów laserem częściowo zależy od czynników genetycznych, a jednocześnie znaczenie mają elastyczność i jędrność skóry. Już po kilku tygodniach od zabiegu możesz zauważyć pierwsze efekty, ponieważ laser stymuluje odnowę włókien kolagenowych, poprawiając strukturę skóry. Postęp w poprawie wyglądu zmian skórnych może być widoczny nawet przez rok po zabiegu, dzięki remodelowaniu głębszych warstw skóry.

Usuwanie rozstępów za pomocą lasera pozwala na poprawę ich wyglądu nawet o 50-75%. Obserwuje się także lepszą kondycję skóry w ich obrębie. Podczas zabiegu w naszym gabinecie specjalista edukuje pacjenta co do pielęgnacji. Przede wszystkim zaleca się stosowanie kremów regenerujących oraz kremów z wysokim filtrem SPF50, aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę i wsparcie w procesie regeneracji. Dokładne preparaty wskazujemy podczas konsultacji, dobieramy je indywidualnie do pacjenta. Na liście efektów zabiegu znajdują się m.in.:

 • pozbycie się widoczności blizn oraz rozstępów,
 • poprawa pewności siebie i swojego samopoczucia oraz akceptacja wyglądu.

Należy jednak podkreślić, że każda blizna jest inna. Usuwanie w przypadku niektórych rodzajów zmian może być mniej lub bardziej skuteczne. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z konsultacji przed zabiegiem. W naszym salonie specjalista informuje o tym, jakie korzyści można osiągnąć przy danej zmianie poprzez laserowe usuwanie blizn w Bydgoszczy, przedstawia cennik oraz wszelkie szczegóły związane z zabiegiem.

Dla kogo zabieg usuwania rozstępów?

Usuwanie blizn w Bydgoszczy jest dedykowane osobom, które pragną poprawić estetykę swojej skóry. To idealna opcja dla zmagających się z różnymi typami blizn, takimi jak blizny chirurgiczne, potrądzikowe, zanikowe czy te powstałe w wyniku urazów. Zabieg ten jest również pomocny dla osób, które chcą zminimalizować widoczność rozstępów, często występujących w wyniku zmian hormonalnych, ciąży, nagłych zmian wagi lub naturalnych procesów starzenia, na piersiach, brzuchu bądź innych częściach ciała.

Laserowe metody zapewniają efektywne i bezpieczne rozwiązania, dostosowane do potrzeb pacjentów bez względu na ich wiek czy płeć. Procedura stanowi szansę na odzyskanie gładkiej, zdrowo wyglądającej skóry oraz poprawę jej kondycji, a co za tym idzie także poprawę samopoczucia. Cena za usuwanie blizn w Instytut Cosmedic jest dostosowywana do danego przypadku, obszaru zabiegu, stopnia skomplikowania itp. Warto podkreślić, że zwykle procedurę powtarza się kilka razy, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Zwykle wykonuje się serię około 3-4 zabiegów.

Zabieg usuwania blizn — wskazania i przeciwwskazania

Każdorazowo kwalifikujemy pacjenta do zabiegu na podstawie wcześniejszej konsultacji. Wówczas wyjaśniamy, na czym polega usuwanie rozstępów, jaka jest cena zabiegu, jak przebiega itd. Na liście wskazań znajdują się:

 • blizny potrądzikowe;
 • blizny pourazowe – wynikające z urazów, takich jak skaleczenia czy oparzenia;
 • blizny pooperacyjne;
 • blizny zanikowe – wyrównywanie blizn wklęsłych poprzez stymulację produkcji kolagenu, co prowadzi do poprawy tekstury skóry;
 • rozstępy – powstałych w wyniku ciąży, nagłych zmian wagi lub wzrostu;
 • starzenie się skóry – redukcja drobnych linii i zmarszczek za pomocą zabiegów laserowych.

Z kolei do przeciwwskazań należy zaliczyć:

 • aktywne infekcje skórne, takie jak opryszczka;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • skłonność do keloidów lub nadmiernego bliznowacenia;
 • świeża opalenizna lub stosowanie samoopalaczy;
 • używanie leków światłouczulających;
 • cukrzyca nieuregulowana medycznie;
 • choroby autoimmunologiczne, np. toczeń;
 • nowotwory skóry;
 • aktywna terapia retinoidami;
 • epilepsja.
Menu