Skóra głowy wymaga regularnej pielęgnacji. Jeśli obserwujesz u siebie problemy w jej obrębie, odpowiednia dbałość ma jeszcze większe znaczenie. Wiele dolegliwości można wykluczyć, wprowadzając do rutyny odpowiednie oczyszczanie skóry głowy. W naszym gabinecie Instytut Cosmedic kładziemy nacisk na naukę właściwego mycia skalpu i włosów. Pozwala to na dłużej zachować świeżość, a jednocześnie niweluje przesuszenie czy łupież. Istnieje jeszcze więcej korzyści płynących z właściwej pielęgnacji. W naszym Instytucie przyjmujemy pacjentów, którzy mają okazję skorzystać z porady trychologa, a także zabiegów. Uczymy, jak powinna przebiegać pielęgnacja skóry głowy. Wybierając nasz gabinet, możesz mieć pewność, że otrzymasz indywidualne wskazówki, pozwalające odpowiednio zadbać o włosy i skórę głowy.

Na czym polega oczyszczanie skóry głowy?

Wśród proponowanych przez nas zabiegów znajduje się oczyszczanie skóry głowy. Czuwa nad nim wykwalifikowana osoba, która przeprowadza proces krok po kroku. Taki zabieg rozpoczyna każdą terapię trychologiczną.

Oczyszczanie wykonuje się mechanicznie przy użyciu odpowiednich preparatów i zastosowaniu właściwych technik. Podstawowym działaniem jest mycie głowy i włosów, a także wykonanie peelingu. To najlepszy sposób na pozbycie się martwego naskórka, resztek kosmetyków, czy łoju.

Wielu pacjentów zadaje nam pytanie, jak dokładnie myć głowę, a także, czy stosować peeling przed czy po myciu? Co ważne, zgłaszając się do naszego gabinetu Instytut Cosmedic w Bydgoszczy możesz mieć pewność, że podczas zabiegu, udzielimy Ci wszelkich instrukcji, jak oczyścić skórę głowy również na co dzień w domu.

Dlaczego pielęgnacja skóry głowy jest taka ważna?

Takie działanie jest szczególnie istotne, by zapewnić skuteczność stosowanych terapii oraz kosmetykach trychologicznych. By mogły one wniknąć w skórę i pomóc. Gdy na powierzchni gromadzą się warstwy naskórka, łoju, a także zanieczyszczenia, wchłanianie preparatów jest utrudnione. W przypadku zmagania się z różnymi problemami skóry głowy np. AZS, ŁZS itd. odpowiednia pielęgnacja ma jeszcze większe znaczenie i ma wpływ na powodzenie stosowanej terapii. Właśnie dlatego w Instytut Comedic zwracamy uwagę na prawidłowe oczyszczenie skóry głowy już od pierwszej wizyty w gabinecie. Zabieg pielęgnacji przeprowadza doświadczony trycholog – Bydgoszcz to miasto, w którym znajduje się nasza siedziba. Przyjmujemy pacjentów z wielu regionów Polski.

Jak oczyścić skórę głowy?

Profesjonalne oczyszczanie skóry głowy wykonywane w naszym Instytucie Trychologii Cosmedic jest zawsze skuteczne oraz bezpieczne. Największe znaczenie przy zabiegu ma użycie właściwych kosmetyków, bogatych w substancje aktywne. W Instytucie Cosmedic indywidualnie dopasowujemy preparaty do potrzeb oraz rodzaju skóry głowy, jak i kondycji włosów.

Decydując się na wizytę w naszym gabinecie, możesz mieć pewność, że dostaniesz dokładne wskazówki, jak oczyścić skórę głowy w domu. To bardzo ważne, by podtrzymywać efekty i zatroszczyć się o kondycję skóry. Podczas wizyty często słyszymy od naszych pacjentów, ile zabiegów oczyszczania należy wykonać, by uzyskać odpowiedni efekt. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Po wykonaniu podstawowych badań trycholog ocenia stan skóry i wówczas dopasuje liczbę zabiegów do konkretnego przypadku.

W warunkach domowych zwykle zalecamy pacjentom sięganie po kosmetyki z bezpiecznym składem. Mają to być głównie preparaty trychologiczne do danego rodzaju skóry oraz określonych problemów.

Pielęgnacja skóry głowy w Instytut Cosmedic

W gabinecie trychologicznym często pada pytanie, jak poradzić sobie z łupieżem, świądem, a także innymi objawami w obrębie skóry głowy. Podczas wywiadu nierzadko okazuje się, że pacjent stosuje wiele preparatów, lecz zapomina o odpowiednim oczyszczaniu skóry głowy. Jest ono kluczowe dla skuteczności wszelkich terapii i stanowi zawsze punkt wyjścia. Chcemy, by nasi pacjenci mieli jak najlepsze efekty leczenia, dlatego kładziemy duży nacisk na ten aspekt.

Przeprowadzany u nas zabieg jest bezpieczny i zalecany u osób mających problem z przetłuszczaniem się włosów, suchością naskórka, świądem czy wypadaniem włosów. Przy dobieraniu preparatu stosowanego do oczyszczania bierzemy pod uwagę wszelkie alergie oraz aktualny stan skóry głowy.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego oczyszczania skóry głowy oraz instrukcji, jak odpowiednio pielęgnować skalp w domu, zgłoś się do Instytut Cosmedic.

Menu