Peeling skóry głowy z rekonstrukcją łodygi

 1. Strona główna
 2. /
 3. Peeling skóry głowy z rekonstrukcją łodygi

Zniszczone włosy nie spełniają odpowiednio swoich funkcji ochronnych i termoregulacyjnych. Gdy dostrzegasz u siebie matowe, łamliwe, wypadające włosy, warto zdecydować się na diagnostykę u trychologa. W wielu przypadkach winna takiego stanu rzeczy okazuje się nieprawidłowa pielęgnacja. W innych przypadkach to następstwo wielu zabiegów stylizacyjnych np. prostownicy . W naszym Instytucie Trychologii Cosmedic mamy rozwiązanie na takie sytuacje — trychologiczna rekonstrukcja łodygi włosa. To zabieg przeprowadzany po zaleceniu trychologa. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie przy uszkodzeniach łodygi, obejmujących otoczkę, ponieważ takie zmiany są całkowicie odwracalne.

A zatem rekonstrukcja łodygi to metoda wzmocnienia suchych, uszkodzonych włosów, która zapewnia im elastyczność i sprężystość. Procedura wykorzystuje naturalne i profesjonalne kosmetyki bez dodatku silikonów, które są dobrze skomponowane. Efekty zabiegu są natychmiastowe: włosy odzyskują miękkość, zdobędą zdrowy połysk i są gładkie w dotyku.

Na czym polega rekonstrukcja trychologiczna łodygi włosa?

W naszym Instytucie Trychologii dbamy o Twój komfort oraz Twoje bezpieczeństwo, dlatego każdy zabieg musi być zlecony podczas konsultacji trychologicznej. Na początku bowiem trycholog sprawdza stan Twojej skóry głowy poprzez badanie trichoskopem. Dzięki temu zyskuje pewność, że wybrana procedura będzie odpowiednia dla Ciebie.

Zabieg rekonstrukcji łodygi włosa rozpoczyna się od zastosowania preparatu oczyszczającego na skórę głowy. Następnie przeprowadzana jest czteroetapowa odbudowa łodygi włosa oparta na innowacyjnej technologii enzymatycznej. Głównymi składnikami aktywnymi tego procesu są koenzym Q10, znany z właściwości przeciwdziałania starzeniu się, witaminy, proteiny, ceramidy, kreatyna, lipidy oraz aminokwasy. Dzięki terapii łodyga włosa odzyskuje odpowiedni poziom nawilżenia, staje się bardziej wytrzymała, chroniona przed utratą koloru, a także gładka i lśniąca.

Jeśli chodzi o długotrwałość efektu, częstotliwość powtórzeń zabiegu rekonstrukcji łodygi włosa jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Cała procedura trwa około 1,5 godziny.

Efekty po zabiegu rekonstrukcji łodygi włosa

Ogromnym plusem tego zabiegu jest to, że efekty widać gołym okiem bezpośrednio po jego zakończeniu:

 • Włosy stają się bardziej miękkie, gładkie i łatwiejsze w dotyku.
 • Zabieg nadaje im zdrowy połysk.
 • Wzmacnia strukturę włosa, zapewniając mu większą wytrzymałość.
 • Odpowiednio nawilża włosy, przywracając im elastyczność.
 • Chroni włosy przed utratą koloru.
 • Redukuje widoczność uszkodzeń i łamliwość włosów.
 • Wpływa pozytywnie na ogólny stan włosów, sprawiając, że wyglądają one zdrowiej.

W naszym Instytucie trycholog może również zalecić połączenie tego zabiegu z innym, jak np. peeling skóry głowy, który dokładnie oczyszcza i pozwala na jeszcze lepsze wchłanianie składników odżywczych. Oprócz tego procedurę wykonuje się niekiedy wraz z oxybrazją, infuzją tlenową, peelingiem kawitacyjnym, czy mezoterapię.

Dla kogo zabieg trychologiczny rekonstrukcji łodygi włosa?

Zabieg rekonstrukcji łodygi zalecany jest osobom, których włosy wykazują wysoki stopień uszkodzenia. Skierowany szczególnie do tych, którzy regularnie poddają się zabiegom fryzjerskim lub narażają je na intensywne działanie urządzeń do stylizacji, jak również dla osób, których włosy codziennie wystawione są na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Jest to ponadto procedura zalecana przez trychologa, gdy mamy do czynienia z są naturalnie słabszymi i podatnymi na uszkodzenia lub trudnymi do ułożenia, puszącymi się włosami z rozdwojonymi końcówkami. Co ważne, w Instytut Cosmedic każdy taki zabieg jest poprzedzony konsultacją z trychologiem. Dla utrzymania efektów zabieg należy powtarzać i łączyć z odpowiednią pielęgnacją na co dzień.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Każdorazowo włosy ocenia trycholog. Na liście wskazań do przeprowadzenia rekonstrukcji włosa wyróżnia się:

 • wysoki stopień uszkodzenia włosów,
 • regularne poddawanie włosów zabiegom fryzjerskim, takim jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie,
 • codzienne korzystanie z urządzeń do stylizacji, takich jak prostownice, suszarki,
 • wystawienie włosów na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak promieniowanie słoneczne, wysoka lub niska temperatura,
 • naturalna słabość i podatność włosów na uszkodzenia,
 • włosy trudne do ułożenia, puszące się lub z widocznymi rozdwojonymi końcówkami.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu trychologicznego:

 • nadwrażliwość skóry głowy lub skłonność do alergii na składniki używane w zabiegu,
 • obecność otwartych ran, owrzodzeń, stanów zapalnych na skórze głowy,
 • świeże zabiegi chirurgiczne na skórze głowy,
 • ciężkie choroby skóry głowy, takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry,
 • choroby ogólne, które mogą wpłynąć na skórę głowy, takie jak cukrzyca, choroby autoimmunologiczne,
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych,
 • wypadanie włosów związane z innymi schorzeniami, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej.

Umów się na wizytę w naszym Instytucie Trychologii Cosmedic w Bydgoszczy. Wspólnie zatroszczymy się o kondycję Twoich włosów!

Menu