Zabieg oczyszczająco-leczniczy na skórę głowy

 1. Strona główna
 2. /
 3. Zabieg oczyszczająco-leczniczy na skórę głowy

W Instytut Cosmedic dbamy o wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań dla naszych pacjentów. Mając na względzie ich indywidualne potrzeby, wprowadziliśmy do oferty oczyszczanie skóry głowy. To zabieg leczniczy polegający na dogłębnej pielęgnacji dedykowany osobom ze skórą problematyczną oraz mocno zanieczyszczoną. Do tego celu posługujemy się sprawdzonymi preparatami trychologicznymi, opracowanymi na bazie odpowiednich substancji. Działają one detoksykująco, normalizująco, przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz dotleniająco, zapewniając kompleksową regenerację!

Zabieg oczyszczania skóry głowy ma na celu dokładne usunięcie łoju okołomieszkowego, martwego naskórka, resztek kosmetyków (lakierów, pianek do stylizacji), czy zanieczyszczeń. W Instytut Cosmedic zalecamy jego wykonanie przed rozpoczęciem każdej terapii. To bardzo ważny etap przygotowawczy, który sprawia, że wszelkie składniki aktywne zawarte w kosmetykach trychologicznych są lepiej wchłaniane, a pacjent może liczyć na lepsze efekty terapii. Zdrowie włosów zależy od stanu skóry głowy.

Oczyszczanie skóry głowy — jak wygląda zabieg?

Zabiegi lecznicze na skórę głowy wykonywane w naszym Instytutcie trwają około 2 godzin i są zupełnie bezbolesne, a nawet relaksujące. Cały proces dzielimy na kilka etapów. Każdorazowo dostosowujemy nasze działania do indywidualnych potrzeb pacjenta, stanu jego skóry głowy i kondycji włosów. Oznacza to, że zabieg może się różnić w zależności od przypadku. Zawsze zaczynamy od oczyszczenia skóry głowy różnorodnymi peelingami trychologicznymi oraz terapeutycznymi szamponami, które stanowią kluczowy element procesu. Po niej skóra głowy jest regenerowana poprzez aplikację specjalnej maski, która przywraca jej naturalną ochronną warstwę hydrolipidową.

Efekty po zabiegu oczyszczająco-leczniczym

Regularnie wykonując, zabiegi lecznicze skóry głowy, zaobserwujesz:

 • ulgę w przypadku swędzenia skóry głowy,
 • uczucie lekkości oraz uniesienie włosów od nasady,
 • dokładne oczyszczenie z łuski łupieżowej, łojotokowej, łuszczycowej, z zanieczyszczeń,
 • przedłużenie świeżości fryzury o 1-2 dni,
 • większą objętość włosów,
 • odrost nowych włosów, dzięki poprawie ukrwienia skóry głowy,
 • wzmocnienie włosów i przyspieszenie ich wzrostu.

Warto pamiętać, że dla uzyskania efektów konieczna jest regularność, szczególnie przy problematycznej skórze głowy, np. przy nawracającym łupieżu, łuszczycy czy łojotokowym zapaleniu skóry głowy (ŁZS). To podstawowy zabieg zalecany przez trychologa, zanim wdrożone zostanie leczenie skóry głowy.

Kiedy warto rozpocząć leczenie skóry głowy?

Decyzję o rozpoczęciu leczenia skóry głowy powinien podjąć lekarz, zwłaszcza gdy pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości. Jeśli doświadczasz problemów takich jak nadmierne łuszczenie się skóry, swędzenie, trudności w utrzymaniu świeżości włosów lub inne niepokojące objawy, warto skonsultować się z trychologiem w Instytucie Cosmedic. Nasz specjalista będzie mógł dokładnie zbadać skórę głowy, zidentyfikować ewentualne problemy oraz zaplanować odpowiednie leczenie, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb!

Zabieg oczyszczania skóry głowy — wskazania i przeciwwskazania

Warto podkreślić, że zabieg oczyszczania skóry głowy powinien być zalecony przez trychologa po badaniu trichoskopowym. Istnieją bowiem przeciwwskazania do jego wykonania. Jednym z nich są otwarte rany. Rezygnuje się z wykonania zabiegu w przypadku alergii na któryś ze składników zawartych w kosmetykach, jak i przy nadwrażliwości.

Z kolei wskazaniami do zabiegu są:

 • nadmierne przetłuszczanie się włosów,
 • uciążliwy świąd,
 • suchość naskórka,
 • nawracający łupież, łuszczyca, ŁZS,
 • nieprzyjemny zapach skóry głowy,
 • łysienie plackowate.

Inne zabiegi lecznicze skóry głowy

W Instytut Cosmedic dbamy o to, by znalazły się różnorodne zabiegi lecznicze, pomagające w wielu przypadłościach, z jakimi zmagają się nasi pacjenci. Wykonujemy m.in. peeling trychologiczny, który usuwa nadmiar martwego naskórka, przyczyniając się do poprawy tekstury i wyglądu skóry. Mamy także zabiegi dla osób borykających się z łupieżem tłustym lub suchym. Są one specjalnie dopasowane w taki sposób, by przyczyniały się do regulacji wydzielania sebum i przynosiły ulgę w przypadku świądu. Zabiegi te mogą polegać na zastosowaniu preparatów regulujących pracę gruczołów łojowych, co pomaga utrzymać skórę w odpowiedniej równowadze.

Zapisz się na konsultację trychologiczną, a nasz doświadczony specjalista zaleci zabiegi lecznicze skóry głowy indywidualnie do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci uporać się z problematycznymi dolegliwościami.

Menu