Peeling pirogronowy w Instytut Cosmedic w Bydgoszczy

Nasza szeroka oferta zabiegowa w Instytut Cosmedic obejmuje także peeling pirogronowy. Wyróżnia się on na tle inny, ponieważ stanowi substancję o trzech atomach węgla. Wykazuje właściwości kwasów, jak i ketonów. Dzięki temu przypisuje mu się działanie higroskopijne i dermoplastyczne, a także penetrujące do gruczołów łojowych, jak i mieszków włosowych. Jego zaletą jest również to, że w zależności od użytego stężenia, może on być peelingiem powierzchownym lub średnio głębokim (gdy jego stężenie przekracza 50%). Z racji tego, że kwas pirogronowy ma niewielką cząsteczkę, tak jak kwas glikolowy, szybko wnika w skórę. To sprawia, że peeling z jego udziałem musi być wykonywany w sposób ostrożny, z wyczuciem, przez osobę doświadczoną. Taką opiekę zapewniamy w Instytut Cosmedic, dbając o bezpieczeństwo pacjenta, a także jak najlepsze efekty zabiegu.

W Instytut Cosmedic peeling chemiczny pirogronowy nie sprowadza się jedynie do wykonania samego zabiegu. Uwzględniając kwestie bezpieczeństwa, a także mając na względzie oczekiwania pacjenta, staramy się kłaść nacisk na przygotowanie przedzabiegowe. Zalecamy zatem stosowanie odpowiednich kremów z kwasem 8-10% AHA na 2-6 tygodni przed zabiegiem. Każdorazowo peeling poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem, który ocenia stan cery, a także zbiera wnikliwy wywiad medyczny.

Kiedy wykorzystuje się kwas pirogronowy? Wskazania do zabiegu

Peelingi chemiczne w Instytut Cosmedic cieszą się dużym powodzeniem, szczególnie z uwagi na efekty, jakie można po nich zaobserwować. Wskazaniem do wykonania peelingu z udziałem kwasu pirogronowego jest skóra dojrzała. Wykonujemy także peeling u osób z objawami fotostarzenia, a także ze zmarszczkami, przebarwieniami oraz hiperkeratozą. Widoczne efekty kwas pirogronowy przynosi także u osób z trądzikiem pospolitym o postaci zaskórnikowej, a także w przypadku skóry łojotokowej, jak i przy łojotokowym zapaleniu skóry. Często zalecamy także zabieg u osób, które mają zaburzenia rogowacenia, przebarwienia potrądzikowe i drobne blizny.

Ważne jest to, że o tym, czy dany kwas może być podany u danego pacjenta, decyduje kosmetolog wykonujący zabieg. Decydując się na skorzystanie z naszego gabinetu, możesz mieć pewność, że przeprowadzimy dokładny wywiad medyczny, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i wybrać, jak najlepszy peeling kwasowy o odpowiednim stężeniu.

Peeling pirogronowy — zalecenia przedzabiegowe i pozabiegowe

Wiele korzyści przynosi kwas pirogronowy. Działanie jest zależne od stężenia, jakie zostanie podane. Może on oddziaływać na powierzchowne jak i średnio głębokie warstwy skóry. W naszym gabinecie bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu, co ma nie tylko maksymalizować efekty, lecz także zwiększać bezpieczeństwo pacjenta. Kładziemy nacisk na stosowanie na 2-6 tygodni przed zabiegiem odpowiednich kremów z 8-10% AHA. Pozwala to zmniejszyć pH skóry i przygotować ją na przyjęcie mocniejszego kwasu. Przed zabiegiem zalecamy także unikać ekspozycji na słońce. Ważne jest także stosowanie kremów nawilżających.

Po zabiegu z kolei istotne jest delikatne przemywanie obszaru zabiegowego, najlepiej tylko wodą. Oprócz tego zalecamy wykorzystanie SPF minimum 30 i rezygnowanie z wyjść do sauny, na basen itp.

Kwas pirogronowy — na jakie efekty można liczyć?

Peeling pirogronowy przynosi szerokie efekty. Przede wszystkim może on działać na poziomie naskórka, gdzie prowadzi do ścięcia warstwy rogowej naskórka. Z kolei na poziomie mieszka włosowo-łojowego reguluje wydzielanie łoju, zapobiega powstawaniu zaskórników, a także likwiduje już obecne. Z kolei w obszarze skóry właściwej zwiększa syntezę kolagenu, jak i innych substancji takich jak elastyna. Kwas pirogronowy podaje się co 10-14 dni. Bardzo ważne dla pełnego efektu jest wykonanie serii 6-8 zabiegów. Na początku podaje się kwas o niższym stężeniu i zwiększa się je przy każdym kolejnym zabiegu. Co ważne, nie każdy może zdecydować się na tego typu zabieg. Istnieją przeciwwskazania do wykonania go m.in. u osób cierpiących na choroby przewlekłe, w tym cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, a także nowotwory. Nie wykonuje się również zabiegu u osób uczulonych na któryś ze składników peelingu, a także przyjmujących antybiotyki, jak i leki przeciwzakrzepowe itp.

Interesują Cię zabiegi medycyny estetycznej? Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem Instytut Cosmedic. Oprócz zabiegów z kwasem pirogronowym wykonujemy także peeling glikolowy w naszym gabinecie w Bydgoszczy, a także szereg innych zabiegów.

Menu