Wśród najczęściej występujących dolegliwości związanych ze skórą głowy wymienia się łupież. Lista przyczyn tego schorzenia jest długa, a proces leczenia zawsze należy dobierać indywidualnie do stopnia zaawansowania i rodzaju problemu. Czy warto zdecydować się na zabieg przeciw łupieżowi tłustemu? Jeśli pragniesz kompleksowo zadbać o stan skóry głowy i poprawić kondycję włosów, a przede wszystkim skutecznie pozbyć się łupieżu – zapraszamy Cię na konsultację trychologiczną w Instytucie Cosmedic w Bydgoszczy! Ustalimy przyczyny łupieżu i szczegółowo zaplanujemy terapię.

Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu – co to jest?

Łupież związany jest z nadmiernym złuszczaniem naskórka. Często towarzyszy mu nasilona produkcja łoju – wówczas mówimy o łupieżu tłustym. Objawia się on wzmożonym przetłuszczaniem włosów, świądem, pieczeniem oraz zaczerwienieniem. Kluczowym objawem są żółtawe zlepione łuski widoczne na skórze głowy oraz przy nasadzie włosów. Łupież tłusty wynika z wielu czynników, a najczęściej związany jest z namnażaniem drożdżaków Malassezia. Wzrost ich populacji może być następstwem nieprawidłowej pielęgnacji, przegrzewania skóry głowy, a także stresu, nieodpowiednio zbilansowanej diety, czy przyjmowanych leków.

Wiedząc, jaka jest przyczyna tej dolegliwości łatwiej będzie się z nią uporać. Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu to jedna ze skutecznych metod, na którą decydują się osoby zmagające się z często nawracającym łupieżem. Zaleca się go jednak każdemu, kto pragnie szybko i skutecznie przywrócić równowagę skóry głowy.

Na czym polega zabieg przeciw łupieżowi tłustemu?

Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu pozwala dogłębnie oczyścić skórę głowy ze zgromadzonego nadmiaru zrogowaciałego naskórka oraz przywraca równowagę mikrobiomu, a także prawidłowe pH. Osobom zmagającym się z łupieżem tłustym proponujemy zabieg Darsonwalizacji, wynikiem czego jest dezynfekcja powierzchni skóry głowy. Wykonywany jest także peeling, który pozwala skutecznie usunąć martwy naskórek, a w efekcie uzyskać efekt odświeżenia i poprawić mikrocyrkulację. Kolejnym etapem jest aplikacja preparatu zawierającego składniki aktywne, które pomagają przywrócić zdrowie skóry głowy. Dokładny przebieg zabiegu przeciw łupieżowi tłustemu zawsze dopasowujemy do potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania problemu. Dzięki indywidualnemu podejściu udaje się nam uzyskać zadowalające efekty.

Ile zabiegów przeciw łupieżowi tłustemu należy wykonać, aby osiągnąć zadowalające rezultaty?

Decyzję o tym, czy w konkretnym przypadku należy przeprowadzić zabieg przeciw łupieżowi tłustemu, zawsze podejmujemy na podstawie wywiadu z pacjentem oraz wyników przeprowadzonych badań diagnostycznych. Przebieg terapii uzależniony jest m.in. od stopnia nasilenia objawów, czy obecności dodatkowych schorzeń skóry głowy. Liczba zabiegów i odstęp czasu pomiędzy kolejnymi sesjami zawsze są ustalane indywidualnie. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując serię zabiegów – zazwyczaj jest to od 5 do 10 zabiegów przeciw łupieżowi tłustemu. W zależności od konkretnego przypadku może to być co 7, a czasami nawet co 30 dni. Stan skóry głowy i postępy będą na bieżąco monitorowane.

Czy zabieg przeciw łupieżowi tłustemu jest bezpieczny?

Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu zalecany jest każdemu, kto zmaga się z łupieżem tłustym. Często preparaty kosmetyczne i domowe sposoby okazują się niewystarczające, a problem może nawracać. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalną metodę terapii prowadzoną pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty – to gwarancja bezpieczeństwa i skutecznego działania.

Czy każdy może zdecydować się na zabieg przeciw łupieżowi tłustemu? Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in. przerwanie ciągłości naskórka w miejscu poddawanemu zabiegowi, zaawansowaną cukrzycę, nowotwory, metalowe implanty w ciele. Jednak decyzję o wdrożeniu tej metody leczenia zawsze podejmuje się po dokonaniu indywidualnej oceny stanu zdrowia.

Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu – na co pomaga?

Łupież tłusty jest dolegliwością o charakterze nawrotowym, która wiąże się z występowaniem wielu uciążliwych objawów. Zalicza się do nich obecność tłustych łusek na skórze głowy i włosach, świąd, pieczenie, napięcie i nasilony łojotok. Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu wykazuje wysoką skuteczność w łagodzeniu wszystkich wymienionych objawów. Efektywnie usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, reguluje pracę gruczołów łojowych, daje uczucie odświeżenia i przywraca fizjologiczne pH skóry. Po wykonaniu zabiegu zmniejsza się uczucie nieprzyjemnego napięcia skóry, poprawia się mikrocyrkulacja, redukuje dyskomfort i zaczerwienienie. Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu pomaga w przywróceniu równowagi, chroni przed rozrostem patologicznej flory bakteryjnej i wzmacnia naturalną barierę hydrolipidową.

Leczenie łupieżu tłustego wymaga ustalenia przyczyn tego problemu – dzięki temu możliwe jest dopasowanie skutecznych metod terapii. Warto udać się na konsultację trychologiczną – specjalista zajmie się ustaleniem diagnozy, wykluczy obecność innych chorób skóry głowy dających podobne objawy, a następnie zaplanuje proces leczenia. Wykona także profesjonalne zabiegi w celu przywrócenia dobrej kondycji włosów i skóry głowy.

Menu