Peeling kawitacyjny w Bydgoszczy w Instytut Cosmedic

Nasza skóra jest cały czas narażona na działanie rozmaitych czynników, które wpływają na procesy starzenia. Zalicza się do nich stres, nieodpowiednią dietę, a także zanieczyszczenia, promieniowanie ultrafioletowe itp. Tych procesów nie da się uniknąć, dlatego tak ważne jest odpowiednie zatroszczenie się o cerę, a szczególnie odpowiednie jej oczyszczanie. Jednym z zabiegów pozwalających uzyskać efekt dogłębnego oczyszczenia skóry jest peeling kawitacyjny.

Peeling twarzy sprowadza się do usunięcia martwego naskórka i odsłonięcia młodszych warstw skóry. Takie działanie pozwala na przywrócenie promiennego wyglądu. Cera odzyskuje swój kolor, staje się zdrowsza, a co najważniejsze lepiej przyswajane są wszelkie substancje ze stosowanych kosmetyków. Peeling kawitacyjny ma zatem oczyszczać skórę, poprawiając jej dawną kondycję. Zabieg ten jest często także wykonywany przed innymi procedurami mającymi odżywiać i nawilżać skórę. Często wykonuje się po nim peelingi chemiczne.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny stanowi innowacyjną procedurę pielęgnacyjną, która stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących skutecznego złuszczania skóry bez konieczności stosowania agresywnych substancji. Wskazania do peelingu kawitacyjnego obejmują różnorodne problemy skórne, takie jak nadmierna keratynizacja, zaskórniki, trądzik czy nierówna tekstura skóry. Zabieg ten w Instytut Cosmedic szczególnie polecamy osobom z cerą wrażliwą. Nie powoduje on podrażnień i nie wymaga długotrwałego okresu rekonwalescencji, a co ważne może być łączony z innymi peelingami kwasowymi, dzięki czemu daje jeszcze lepsze rezultaty.

Peeling przeprowadzany w naszym salonie w Bydgoszczy doskonale usuwa martwe komórki skóry, poprawiając jej wygląd, teksturę i koloryt. Skutecznie oczyszcza pory i redukuje problem zaskórników. Nasz personel dostosowuje zabieg do potrzeb Twojej skóry, zapewniając bezpieczne i skuteczne rezultaty. Jeśli zależy Ci na odświeżeniu i rewitalizacji cery, peeling kawitacyjny może być idealnym rozwiązaniem.

Jak przebiega peeling kawitacyjny twarzy w Instytut Cosmedic?

Peelingi to zabiegi medycyny estetycznej, które wykonywane przez osoby wykwalifikowane. Dlatego zgłaszając się do nas, możesz mieć pewność odpowiedniej opieki. W Instytut Cosmedic zawsze zaczynamy od dokładnego wywiadu medycznego z pacjentem, który pozwala nam zebrać informacje o stanie zdrowia, chorobach czy innych dolegliwościach. Dzięki temu jesteśmy w stanie doradzać naszym pacjentom najlepsze rozwiązania do ich problemów.

W peelingu kawitacyjnym wykorzystuje się zjawisko kawitacji, co odnosi się do szybkiej przemiany fazy ciekłej w gazową. Podczas zabiegu skóra musi być wilgotna, co pozwala odpowiednio zadziałać ultradźwiękom. Procedura sprawia, że powstają pęcherzyki, które na skutek rozpadu rozbijają martwy naskórek. Dzięki temu zostaje usunięty zrogowaciały naskórek. Taki zabieg wykonuje się zarówno na twarzy, biuście, plecach, jak i skórze głowy. Peeling twarzy trwa u nas od 30 do 60 minut. Kosmetolog po oczyszczeniu i nawilżeniu skóry poddaje ją działaniu fal ultradźwiękowych. Służy do tego pelotka. Co ważne, ten zabieg jest bezbolesny i relaksujący.

Peeling twarzy — na jakie efekty możesz liczyć?

Na jakie efekty możesz liczyć, wykonując peeling kawitacyjny w naszym gabinecie w Bydgoszczy? Przede wszystkim taki zabieg pomaga usunąć zbędne martwe komórki naskórka. Skóra staje się promienna i oczyszczona. Wykorzystane fale ultradźwiękowe wpływają także na poprawę krążenia krwi i dotleniają skórę, co sprzyja jej regeneracji oraz lepszemu wchłanianiu substancji odżywczych z nakładanych preparatów kosmetycznych. Dochodzi także do wzmożenia produkcji kolagenu, co zwiększa elastyczność skóry. Pory stają się mniej widoczne, a cera rozjaśniona.

Utrzymanie efektu — odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa

Odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa jest kluczowa dla utrzymania efektów. Dlatego wykonując peeling, warto pamiętać o odpowiednim dbaniu o cerę w domu. Podstawą jest unikanie słońca na kilka dni po zabiegu, a także solarium, basenów i sauny. Zabieg wykonuje się raz w tygodniu na zalecenie kosmetologa w kilku seriach.

Chcesz poprawić kondycję swojej skóry? Zapraszamy do naszego Instytutu Cosmedic. Skontaktuj się z nami już teraz!

Menu