Peeling salicylowy w Instytut Cosmedic w Bydgoszczy

Peelingi chemiczne mają szeroki zakres działania. Sprawdzają się u osób z różnymi dolegliwościami, jak np. trądzik różowaty, jak i u osób w różnym wieku, którym zależy na spłyceniu zmarszczek. W Instytut Cosmedic wykonujemy wiele różnych peelingów z wykorzystaniem kwasów o różnym stężeniu. Pacjentom proponujemy m.in. peeling salicylowy. Kwas wykorzystywany do jego wykonania zalicza się do beta-hydroksykwasów. Przypisuje mu się właściwości przeciwbakteryjne, złuszczające, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze itd. W zależności od stężenia może wykazywać różne działanie, w tym antyseptyczne, keratolityczne itp. Co ważne, jego zaletą jest możliwość wnikania do mieszków włosowych, dzięki czemu może oczyszczać i odblokowywać pory. Peeling salicylowy w naszym gabinecie w Bydgoszczy wykonuje specjalista kosmetolog po uprzedniej konsultacji, a także wywiadzie medycznym pomagającym dobrać rodzaj peelingu i stężenie kwasu do danej osoby.

Kwas salicylowy na twarz przynosi szczególne efekty u osób ze skórą trądzikową oraz nadmiernym wydzielaniem sebum. Wykorzystanie go w wyższych stężeniach powoduje głębsze wnikanie do warstw skóry, a zatem oddzielenie się naskórka na krostkach, zaskórnikach czy grudkach. Kwas ten jest bezpieczny i ma łagodniejsze działanie niż AHA. Co ważne, w jego przypadku rzadziej dochodzi do występowania efektów ubocznych w formie szczypania, łuszczenia nadmiernego skóry oraz pieczenia. Warto jednak pamiętać, że peelingi chemiczne powinny być przeprowadzane przez osobę z wyczuciem, doświadczoną.

Dla kogo peeling kwasem salicylowym? Wskazania do zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasów cieszą się dużą popularnością. W przypadku kwasu salicylowego zaleca się wykonywanie zabiegu z jego użyciem u osób z fotouszkodzeniem skóry. W praktyce wykorzystanie tego składnika jest dość obszerne. Kwas salicylowy jako peeling może być używany samodzielnie w stężeniach 20-30%. Zalecamy wykonanie zabiegu u osób z rogowaceniem słonecznym, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry, rozstępach czerwonych, przebarwieniach okołoocznych, przy modzelach i nagniotkach. W naszym gabinecie wykonujemy także peeling kwasem salicylowym w przypadku trądziku pospolitego. Zalecamy również go u osób z cerą tłustą, mieszaną, zanieczyszczoną i ze stanami zapalnymi. Wskazaniem mogą być także blizny potrądzikowe, przebarwienia pozapalne, ostruda, piegi itp.

Peeling salicylowy i odpowiednie przygotowanie do zabiegu

Peeling z kwasem salicylowym ma różne działanie w zależności od użytego stężenia. Jak w przypadku innych peelingów chemicznych bardzo ważne jest wykonanie go w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. W Instytut Cosmedic przykładamy wagę do bezpieczeństwa pacjentów. Dlatego kładziemy nacisk na właściwe przygotowanie zabiegowe. Przed zabiegiem udzielamy konsultacji, podczas której przeprowadzamy wywiad medyczny. Ma to na celu wyeliminowanie przeciwwskazań do zabiegu, a także ustalenie oczekiwań pacjenta względem efektów. Dowiadujemy się również więcej o przebytych chorobach czy objawach danej osoby. A to pozwala nam jeszcze lepiej dobrać rodzaj kwasu i jego stężenie.

Przed zabiegiem zalecamy stosowanie lekkich kremów nawilżających, które minimalizują ryzyko powikłań i wpływają na szybkość gojenia się skóry po zabiegu. Uczulamy także pacjentów, że dla pełnego efektu, np. gdy nakładamy kwas salicylowy na trądzik itp., przeprowadzenie serii zabiegów 5-7 w odstępie co 10-14 dni. Po zabiegu natomiast bardzo ważne jest unikanie słońca, a także wychodzenie na basen, saunę czy jacuzzi. Należy także unikać kremów podrażniających i przemywać okolice zabiegową jedynie delikatnym środkiem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy kontakt z kosmetologiem wykonującym zabieg.

Jakie efekty daje peeling kwasem salicylowym?

Efekty po peelingu kwasem salicylowym zależą od stężenia, jakie zostanie użyte do zabiegu. Przede wszystkim poprawia on wchłanianie innych substancji aktywnych. Ponadto sprawia, że zmarszczki zostają wygładzone, a przebarwienia zredukowane. Co więcej, u osób z trądzikiem można zaobserwować zmniejszenie się stanu zapalnego. Można spodziewać się również spłycenie rozszerzonych porów, zredukowanie wydzielania łoju itp. Kwas salicylowy działa również przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie itp.

Jeśli chcesz zatroszczyć się o kondycję swojej skóry, zapraszamy do gabinetu Instytut Cosmedic. Zgłaszając się do nas, otrzymujesz wsparcie specjalisty kosmetologa, który pomoże dobrać odpowiedni zabieg do Twoich oczekiwań oraz kondycji skóry. Zachęcamy do umówienia wizyty. Znajdujemy się w centrum Bydgoszczy.

Menu