Laserowe usuwanie kurzajek/ brodawek wirusowych w Bydgoszczy

Kurzajki w Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic w Bydgoszczy do inaczej brodawki wirusowe, wywołane zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV (Human Papiloma Virus). Na tą przypadłość nie istnieje żadne lekarstwo, tak więc aby zwalczyć wirusa HPV z powierzchni dłoni i stóp należy to umiejętnie usunąć.

Najczęściej decyzja o likwidacji brodawek zapada po upływie czasu, od momentu ich pojawienia. Niestety jest to spory błąd, jaki pacjenci popełniają, ponieważ to sprawia że będzie to dłuższy okres terapii.

Z uwagi na potrzeby walki z brodawkami wirusowymi to najskuteczniejszym rozwiązaniem w Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic w Bydgoszczy jest ich laserowe usunięcie. Najlepsze rezultaty osiąga się wykorzystując do tego procesu laser frakcyjny CO2. Umożliwia on precyzyjną pracę, która skupia wiązkę lasera w epicentrum brodawki wirusowej i powoduje jej odparowanie. Laseroterapia to nie tylko pełna precyzja, ale też bezpieczeństwo podczas zabiegu. Uważa się że jest metodą, która nie niesie za sobą możliwości infekcji ani mocnych skaleczeń, jak w przypadku skalpela. Nieinwazyjny charakter sprawia, że procesy regeneracji i gojenia są znacznie szybsze i bardziej skuteczne.

Do zabiegu usunięcia brodawek wirusowych/kurzajek w Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic w Bydgoszczy używa się lasera frakcyjnego CO2. Specjalista podolog podczas likwidacji zmian używa odpowiedniej energii urządzenia dla najlepszych rezultatów. Najczęściej miejsce po zabiegu jest puste i powstaje dziura, które w procesach regeneracyjnych tworzy w tym miejscu strup oraz nowe komórki skóry do jej odbudowy.

Niezwykłą zaletą lasera frakcyjnego CO2 w Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej Cosmedic w Bydgoszczy jest nieinwazyjność zabiegu, co pozwala pacjentowi bezpośrednio po zabiegu powrócić do czynności dnia codziennego. Proces gojenia zmian trwa około 14 dni. Pojawienie się jakichkolwiek skutków ubocznych jest znikome, ze względu na wysoki profil bezpieczeństwa urządzenia. Dla pewności pacjent po zabiegu powinien kontrolować proces gojenia, a jakiekowiek nieprawidłowości zgłosić swojemu specjaliście.

Kolejną metodą do walki z brodawkami wirusowymi jest zabieg plasmą IQ. To proste i bezpieczne urządzenie wykorzystywane w naszym Instytucie do różnych celów, a jednym z nich jest skutecznie wypalenie kurzajki.

Podczas zabiegu pomiędzy końcówką urządzenia (elektrodą), a skórą pacjenta tworzy się zjonizowana energia w postaci łuku. Gazy z powietrza tworzą mikrowiązkę plazmy, która w kontrolowany sposób umożliwia sublimację naskórka przy jednoczesnym obkurczaniu skóry w polu zabiegowym.

Przeciwwskazaniem do zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 i plasmy IQ są:

 • ciąża,
 • okres laktacji,
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
 • zaburzenia krzepnięcia (także wrodzone skazy krwotoczne i naczyniowe),
 • ciężkie, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • nowotwory,
 • bielactwo,
 • skłonność do tworzenia bliznowców, keloidów
 • aktywne infekcje skórne,
 • padaczka,
 • przyjmowanie retinoidów,
 • schorzenia zaburzające proces gojenia ran.

Jeśli ten problem dotyczy Ciebie to nie zwlekaj! Udaj się do specjalisty podologa już TERAZ!

Menu