Usunięcie zmian z podeszw stóp (odciski modziele)

  1. Strona główna
  2. /
  3. Podologia
  4. /
  5. Usunięcie zmian z podeszw stóp (odciski modziele)

Czym są odciski i dlaczego powstają?

Codziennie na skórę oddziałuje wiele czynników mechanicznych, które w sposób przewlekły mogą uszkadzać naszą skórę i wywoływać wiele zmian chorobowych. Należą do nich między innymi nagniotki, nazywane również odciskami. W naszym gabinecie Instytut Cosmedic przykładamy wagę do trafnego rozpoznania schorzenia. W przypadku nagniotków mamy do czynienia z ogniskiem hiperkeratozy, która wytwarza się pod wpływem przewlekłego ucisku na mały obszar skóry. Nagromadzenie takich zmian sprawia, że konieczne staje się usuwanie odcisków. Podologia stanowi dziedzinę, która zajmuje się terapią uszkodzeń mechanicznych skóry. W Instytut Cosmedic opiekujemy się pacjentami zmagającymi się ze wspomnianymi urazami, przywracając im komfort chodzenia.

Nagniotki bywają mylone z modzelami lub brodawkami wirusowymi. Odciski powstają często z powodu wielu nieprawidłowości w budowie stopy, m.in. przy deformacjach palców u osób ze stopą szponiastą, jak i przy palcach młotkowatych. Przyczyny tworzenia się odcisków to także ciasne obuwie, jak i wzmożona aktywność fizyczna. Odciski rozpoznaje się jako żółtawe, zwykle tkliwe i wybrzuszone zmiany. Najczęściej mają one wielkość 1 mm do 2 cm. Możesz zmagać się z dwoma rodzajami nagniotków – miękkimi, które pojawiają się między palcami stóp, jak i twardymi, gdy występują na podeszwie lub okolicy boczno-grzbietowej małego palca. Charakterystycznym dla tych zmian jest dyskomfort z powodu dolegliwości bólowych, jakie powodują. Z tego względu usuwanie odcisków na stopach to podstawa do poprawy komfortu pacjenta.

Rozpoznanie odcisków w profesjonalnym gabinecie podologicznym

W Instytut Cosmedic przykładamy ogromną wagę do prawidłowego rozpoznania zmian podologicznych u pacjenta. Przeprowadzamy usuwanie odcisków w Bydgoszczy dopiero po dokładnym wywiadzie medycznym pacjenta i sprawdzeniu stanu stóp. Pozwala to rozróżnić zmiany, a także potwierdzić dolegliwości. Różnica między odciskiem, a nagniotkiem jest pomiędzy budową anatomiczną. W przypadku odcisków powstaje charakterystyczny czop, czyli rdzeń w centralnej części. Warto wspomnieć, że w przypadku bardzo zaawansowanych zmian, niezbędne jest chirurgiczne usuwanie odcisków. Wówczas podolog odsyła pacjenta do innego specjalisty.

Mechaniczne usuwanie odcisku z korzeniem

Usuwanie odcisków z korzeniem poprzez działanie mechaniczne jest jednym ze sposobów leczenia w Instytut Cosmedic. Procedura rozpoczyna się od dokładnej analizy stanu stóp oraz odcisków przez naszego doświadczonego podologa. Następnie, korzystając z wysokiej jakości narzędzi i nowoczesnego sprzętu, przystępujemy do delikatnego usuwania odcisku, skupiając się na wyeliminowaniu jego rdzenia. Dbamy przy tym o komfort pacjenta, zapewniając bezbolesne doświadczenie i precyzyjne działania. Po zakończonym zabiegu udzielamy również wskazówek dotyczących odpowiedniej pielęgnacji stóp, aby utrzymać zdrowy stan skóry i unikać ewentualnych powtórek. Szczególnie ważne jest wyeliminowanie czynnika powodującego odciski.

Laserowe usuwanie odcisków

Laserowe usuwanie odcisków to kolejna z metod leczenia, jakie proponujemy w Instytut Cosmedic. To skuteczne i bardzo bezpieczne rozwiązanie, pozwalające na precyzyjną pracę. Wiązka lasera skupiona zostaje w centrum odcisku, co powoduje odparowanie naskórka. Umożliwia to dokładne opracowanie odcisku. Usuwanie laserem pozwala ominąć zdrowe tkanki, znajdujące się dookoła. Metoda ta jednak ma swoje przeciwwskazania, dlatego jej wykorzystanie nie będzie możliwe m.in. u kobiet w ciąży, osób chorujących na bielactwo, przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, a także u osób cierpiących na nowotwory.

Zmagasz się z bolącymi zmianami na stopach? Zgłoś się do Instytut Cosmedic na laserowe usuwanie odcisków – cena zabiegu jest zależna od wybranej metody leczenia. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i umówić wizytę.

Menu