Konsultacja dietetyczna

Konsultacja dietetyczna w Instytut Cosmedic

Konsultacja dietetyczna w naszym gabinecie zawsze przebiega w miłej atmosferze i z nastawieniem na komfort pacjenta. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak niekiedy trudne okazuje się wybranie na pierwszą wizytę do specjalisty, dlatego staramy się zapewnić naszym pacjentom maksymalną swobodę. Pierwsza konsultacja z dietetykiem sprowadza się zawsze do omówienia nawyków żywieniowych pacjenta, przeprowadzenia wywiadu medycznego, skoncentrowaniu na ogólnym zdrowiu i kondycji fizycznej, a także wykonaniu pomiarów antropometrycznych, jak i przeprowadzeniu analizy składu masy ciała. Wszystko to daje ogólny wgląd w zdrowie pacjenta i pozwala nam zaproponować jak najlepsze możliwe rozwiązania, które przyniosą realne korzyści zdrowotne. Poznanie nawyków danej osoby, a także tego, co lubi jeść, a czego nie, jest niezbędne. Dzięki temu możemy zaproponować plan żywieniowy, który będzie możliwy do stosowania. Chcemy udowadniać pacjentom, że dieta nie musi wiązać się z jedzeniem niesmacznych posiłków. Nawet w zdrowym żywieniu jest miejsce na to, co pacjent lubi najbardziej.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Nasze konsultacje dietetyczne sprowadzają się do tego, by uświadamiać pacjentów, że zdrowa dieta ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Równowaga w spożywaniu różnorodnych składników odżywczych pomaga wzmocnić organizm i zwiększa jego zdolność do walki z chorobami. W kontekście zdrowia psychicznego dieta także odgrywa znaczącą rolę. Zbilansowane odżywianie może poprawić nastrój, zmniejszyć objawy stresu i lęku, a nawet przyczynić się do lepszego snu. Zatem odpowiedni plan dietetyczny, dostosowany do indywidualnych potrzeb i celów zdrowotnych, może mieć ogromny wpływ na poprawę jakości życia. Dietetyk, jako ekspert w tej dziedzinie, może pomóc w zrozumieniu i wdrożeniu tych zasad, prowadząc ku zdrowszemu i bardziej satysfakcjonującemu stylowi życia.

Konsultacja dietetyczna w naszym salonie Instytut Cosmedic to nie tylko układanie diety. Jest to przede wszystkim poznanie pacjenta i jego nawyków zdrowotnych. Pozwala to wyłapać błędy żywieniowe i zaproponować inne rozwiązania, które pomogą pacjentowi uporać się z nadprogramowymi kilogramami, a także różnymi dolegliwościami. Bardzo często u pacjentów z chorobami przewlekłymi celem jest wyciszenie stanów zapalnych w organizmie. Wówczas wywiad, a także sporządzany przez pacjenta dzienniczek żywieniowy jest podstawą do wyłonienia przyczyny nieprawidłowych wyników morfologi. Na każdej wizycie staramy się przeprowadzić dokładny wywiad medyczny, a także dokonać analizy masy ciała, jak i przekazać wstępne zalecenia.

Układanie diety do Twojego stanu zdrowia — co bierze się pod uwagę?

Układanie diety jest tym, co najbardziej interesuje naszych pacjentów. Jednak chcemy, byś wiedział, że nie zawsze jest to konieczne. Niekiedy wystarczy dokładny plan zaleceń, który wprowadzony sprawdzi się jeszcze lepiej u pacjenta. Każdorazowo plan żywieniowy, jak i same zalecenia bazują na wywiadzie medycznym i analizie składu ciała. Pozwala to wyliczyć nam Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i na tej podstawie ustalić kalorykę w diecie. Dzieje się tak, gdy Twoim celem jest zrzucenie wagi. Oprócz tego wywiad jest dla nas wskazówką, co lubisz jeść i jakie posiłki powinny się znaleźć w Twojej diecie. Często też na konsultacji z dietetykiem dowiadujemy się, jakie dolegliwości ze strony układu pokarmowego nas męczą. Zgłoszenie pewnych objawów może być także podstawą do zlecenia badań. Wszystko to ma na celu zadbanie o poprawę Twojego zdrowia.

Plan żywieniowy dostosowany do Ciebie to prawdziwe wsparcie w dążeniu do celu

Zdrowa dieta powinna być zrównoważona i zawierać odpowiednie proporcje białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów. Czasami samodzielne ustalenie tych proporcji jest bardzo trudne. Dlatego u wielu osób sprawdza się plan żywieniowy. Dostosowanie spożycia kalorii do indywidualnych potrzeb, w zależności od wieku, płci, stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej, jest kluczowe. Spożywanie różnorodnych produktów żywnościowych jest ważne, aby zapewnić organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W gabinecie zwykle zalecamy pacjentom ograniczenie spożycia przetworzonej żywności, która zawiera wysoki poziom soli, cukrów i niezdrowych tłuszczów. Nie oznacza to, że w zdroworozsądkowym podejściu nie ma miejsca na takie przekąski. Staramy się jednak, by pojawiały się one tylko od czasu do czasu.

Choroba Leśniewskiego-Crohna

Choroba Leśniewskiego-Crohna jest przewlekłą chorobą zapalną jelit i objawia się biegunką, bólami brzucha, anemią, utratą masy ciała, niedożywieniem. Proces zapalny spowodowany przez tę chorobę dotyczy ściany przewodu pokarmowego i może obejmować różne obszary od jamy ustnej do odbytu, jednak najczęściej zajmuje on końcowy odcinek jelita krętego.

Dieta przy chorobie Leśniewskiego-Crohna w okresie remisji jeśli nie występują zaburzenia żywienia, rekomenduje się stosowanie diety podobnej do diety zalecanej w zdrowej populacji osób. Chorzy ze zwężonymi jelitami powinni spożywać produkty ze zmniejszoną ilością błonnika. W okresie zaostrzeń choroby stosowane jest uzupełnienie diety żywieniem pozajelitowym.

Nasi specjaliści w Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic specjalizują się w tworzeniu planów żywieniowych przy chorobach układu pokarmowego.

Odpowiednią konsultację dietetyczną ze szczegółowym planem żywieniowym odbędziesz w naszym Instytucie Trychologii i Medycyny Cosmedic w Bydgoszczy. Umów się już teraz!

Dietetyczne fakty

Badania naukowe coraz częściej potwierdzają, że dieta ma bezpośredni wpływ nie tylko na naszą wagę i kondycję fizyczną, ale także na ryzyko rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów. Dieta bogata w owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty, chude białka i zdrowe tłuszcze może zmniejszyć ryzyko wielu chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu II, choroby serca, a nawet niektóre rodzaje nowotworów. Na przykład, badania wykazały, że wysokie spożycie przetworzonego mięsa i czerwonego mięsa może zwiększać ryzyko raka jelita grubego. Z kolei dieta bogata w błonnik, jak w przypadku spożywania dużej ilości warzyw i owoców, ma działanie ochronne przeciwko temu nowotworowi. Podobnie, regularne spożywanie ryb bogatych w kwasy omega-3 może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Interesuje Cię konsultacja dietetyczna? Zapraszamy do Instytut Cosmedic. Cena za wizytę jest dostępna na stronie w cenniku. Możesz też skontaktować się z nami poprzez kontakt telefoniczny.

Menu