konsultacja

Idealne zabiegi dla mężczyzn po 40. roku życia

folder_openArtykuły, Kosmetologia

Po 40. roku życia organizm przechodzi naturalne zmiany, a skóra i ciało wymagają szczególnej uwagi. Ze względu na większą zawartość kolagenu i elastyny, męska skóra może wykazywać mniejsze oznaki starzenia się od skóry kobiecej. Nie oznacza to jednak, że wraz z upływem lat nie wymaga ona odpowiedniego zadbania oraz dodatkowego wsparcia.

Czym charakteryzuje się męska skóra?

Skóra męska różni się zarówno w zakresie budowy, jak i funkcjonowania. Podobnie jak skóra kobieca, ulega naturalnym zmianom związanym z procesem starzenia. Jest o wiele mniej rozciągliwa, bardziej sprężysta i wytrzymała. Zawiera zazwyczaj więcej kolagenu, co może wpływać na opóźnione pojawianie się zmarszczek i utrzymanie jędrności skóry. Najpóźniej po 40. roku życia na skórze zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia, które są znacznie bardziej intensywne.

Zabiegi dla mężczyzn po 40. roku życia

Zabiegi przeznaczone dla skóry mężczyzn pozwalają zatrzymać proces starzenia się skóry, a nawet cofnąć jego pierwsze oznaki, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Jednym z najchętniej wybieranych przez mężczyzn są te, które przynoszą szybkie efekty.

Oto propozycje idealnych zabiegów dla mężczyzn, którzy pragną mieć zdrową i zadbaną skórę po 40-tce.

Mezoterapia igłowa

Innowacyjna zabieg polegający na poprawie kondycji skóry jest częstym wyborem osób w każdym wieku. Jednak po 40. roku życia zainteresowanie tą metodą zdecydowanie wzrasta. Jej skuteczność sprawia, że cieszy się popularnością wśród tych, którzy pragną zachować młody wygląd skóry i poprawić jej ogólny stan. Polega na wprowadzaniu małych dawek substancji aktywnych bezpośrednio w skórę przy użyciu cienkich igieł. W trakcie mezoterapii używane są specjalnie przygotowane koktajle składające się z substancji aktywnych, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy czy peptydy. Zabieg ten ma na celu stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych skóry, co przyczynia się do poprawy jej struktury, elastyczności i nawilżenia.

Stymulatory tkankowe

Substancje, które cieszą się ogromną popularnością. Mają na celu stymulowanie produkcji kolagenu, elastyny i innych składników strukturalnych skóry, przyczyniając się do poprawy jej jędrności, elastyczności i ogólnego stanu. Po 40. roku życia, gdy procesy naturalnego starzenia się stają się bardziej zauważalne, stymulatory tkankowe mogą być stosowane w celu odwrócenia pewnych zmian skórnych. Niewątpliwą zaletą stymulatorów tkankowych jest ich wszechstronność. Spośród wielu preparatów dostępnych na rynku można z łatwością dobrać preparat odpowiedni do potrzeb danej skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Nowoczesna technologia, która łączy w sobie zalety radiofrekwencji i mikroigłówki w jednym zabiegu. Jest to nieinwazyjna procedura stosowana w medycynie estetycznej do poprawy kondycji skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Po 40. roku życia naturalna produkcja kolagenu w skórze może maleć, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności. Z tego względu metoda ta jest szczególnie dedykowany mężczyznom w tym przedziale wiekowym, kiedy w skórze widoczne stają się głębokie procesy starzenia się skóry. W trakcie zabiegu na skórę nakładane są mikroigły, mające zwykle długość od 0,5 do 3 mm, których zadaniem jest delikatne nakłuwanie skóry. Metoda stosowana jest w celu utrzymania młodego, świeżego wyglądu skóry na dłuższy czas.

Termolifting NIR

Nieinwazyjna metoda, która wykorzystuje bliskie podczerwone światło do stymulacji kolagenu i poprawy kondycji skóry. Technologia ta jest często używana do redukcji zmarszczek, poprawy elastyczności skóry i odmładzania cery. Promieniowanie podczerwone stosowane w termoliftingu NIR dociera do głębszych warstw skóry, bez uszkadzania jej powierzchni. Światło to stymuluje fibroblasty, komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Laserowy lifting NIR spowalnia procesy starzenia się skóry, eliminuje niedoskonałości, ujędrnia i przywraca skórze młody wygląd. Termolifting NIR w sposób kontrolowany podnosi temperaturę tkanek do ok. 40-45⁰C. Pozwala to na obkurczenie włókien kolagenowych, co skutkuje napięciem skóry. Bezpośrednio po zabiegu zauważalne są zmiany w jakości skóry, które z każdym dniem stają się jeszcze bardziej widoczne.

Epilacja laserowa

Metoda usuwania zbędnego owłosienia, która wykorzystuje światło laserowe do trwałej redukcji wzrostu włosa. Nieustannie zyskuje popularność ze względu na wygodę, komfort i oszczędność czasu. Dodatkowo pozwala ograniczyć pocenie się oraz hamuje rozwój bakterii. Jej zaletą jest możliwość zastosowania na wszystkich partiach ciała. Ponadto zabieg jest skuteczny dla mężczyzn o różnych typach owłosienia – od delikatnego po gęste. Trwała epilacja wykonywany jest chętnie przez mężczyzn także w obszarach problematycznych, takich jak plecy czy kark. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również całkowita lub częściowa depilacja zarostu, która pozwala nadać zarostowi odpowiedni kształt. Efekty są długotrwałe, ponieważ podczas zabiegu trwale zniszczone zostają mieszki włosowe.

Pamiętać należy,że na stan męskiej skóry wpływa także styl życia i ogólny stan zdrowia. Jeśli uważasz, że Twoja skóra wymaga dodatkowego wsparcia, umów się już teraz, aby dłużej cieszyć się zdrowym i świeżym wyglądem!

Menu