Karboksyterapia medyczna w trychologii

Karboksyterapia medyczna w trychologii

folder_openArtykuły, Medycyna estetyczna

Zabieg karboksyterapii polega na iniekcji pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest bardzo bezpiecznym gazem, który naturalnie występuje w organizmie człowieka jako efekt metabolizmu komórkowego. Dodatkowe jego podanie powoduje natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia a tym samym pobudzenie mieszków włosowych. Wprowadzony śródskórnie dwutlenek węgla znacznie zwiększa ukrwienie, co z kolei prowadzi do uwalniania atomów tlenu przez hemoglobinę zawartą w czerwonych krwinkach. Następuje mocne dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych, uruchamiają się procesy oczyszczające i odbudowujące komórki. Zabieg jest mało inwazyjny i niezależny od pór roku oraz temperatury środowiska. Karboksyterapia jako zabieg trychologiczny ma szerokie spektrum działania, w zależności od techniki podawania dwutlenku węgla można ją stosować w walce z wypadaniem włosów, stymulacją ich odrostu, a nawet łuszczycą skóry głowy

Wskazania do zabiegu karboksyterapii skóry głowy

Zabieg karboksyterapii należy wykonywać w terapii różnych typów łysienia – w tym również łysienia androgenowego. Można go stosować w terapii włosów o różnym podłożu (stres, leki, zaburzenia hormonalne) oraz jako zabieg polegający na przyspieszeniu porostu włosów. Zabieg karboksyterapii może być stosowany jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami. Połączenie karboksyterapii  z mezoterapią igłową lub osoczem bezpłytkowym potęguje działanie hamujące wypadanie włosów oraz pobudzające ich wzrost. Karboksyterapia jest więc świetnym wyborem dla osób, które chcą przywrócić naturalną gęstość włosów, odżywić je oraz zapobiec ich ponownej  utracie. Zabieg gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz widoczne efekty i stanowi rozwiązanie problemów dotyczących nadmiernego wypadania włosów.

Przeciwskazania do zabiegu karboksyterapii

  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby serca,
  • ciężka niewydolność oddechowa,
  • ciężka niewydolność nerek,
  • zapalenie żył,
  • infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry /m.in.opryszczka/
  • choroba nowotworowa, terapia przeciwnowotworowa,
  • leczenie antybiotykami,
  • epilepsja,
  • wszelkie choroby oczu,/np.jaskra/
  • hemofilia, leki obniżające krzepliwość krwi /w tym aspiryna/
  • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne,
  • ogólny zły stan zdrowia

Zabieg karboksyterapii jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i mało inwazyjnym, ponieważ używany gaz (dwutlenek węgla) jest gazem naturalnie występującym w orgaznizmie, a jego nadmiar usuwany jest przez nerki i płuca.

Karboksyterapia skóry głowy efekty

  • Zatrzymanie wypadania włosów,
  • Redukcja łysienia,
  • Zagęszczenie włosów,
  • Odbudowa mieszków włosowych,
  • Poprawa jakości włosów,
  • Poprawa kondycji skóry głowy.

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty należy wykonać serię 8-12 zabiegów, w odstępach 7-14 dni.

Co wpływa na skuteczność zabiegu karboksyterapii?

Aby zabieg był skuteczny urządzenie, którym jest wykonywany musi posiadać wyłącznie certyfikowany, medyczny dwutlenek węgla. Sprzęt powinien umożliwiać regulowanie prędkości przepływu gazu, oraz podawać podgrzewany CO2, tak aby zmniejszyć dolegliwości bólowe. W naszym Instytucie wszystkie te warunki są spełnione, dzięki czemu uzyskujemy dobre efekty oraz gwarantujemy bezpieczeństwo.

Jakie działanie wykazuje dwutlenek węgla i jakie efekty przynosi karboksyterapia ?

Zabieg karboskyterapii polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla wprowadzany jest za pomocą cieniutkiej igły z zastosowaniem specjalistycznego urządzenia. Podanie dwutlenku węgla w obszar skóry głowy, inicjuje następujące procesy:

-Intensywne dotlenienie ostrzykiwanego obszaru – po podaniu dwutlenku węgla, zachodzi obniżenie w skórze pH. Ten proces prowadzi do wystąpienia efektu Bohra, czyli oddanie przez hemoglobinę znacznej ilości tlenu. Efektem zabiegu jest więc dostarczenie w ostrzykiwany obszar dużej ilości tlenu.

-Karboksyterapia stymuluje proces angiogenezy – czyli proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. W ostrzykiwanej skórze głowy powstaje sieć nowych naczyń, dzięki czemu następuje intensywne odżywienie i dotlenienie miejsca zabiegowego. Efekt ten utrzymuje się długofalowo po zastosowanym zabiegu a więc następuje długotrwała poprawa krążenia w mieszkach włosowych.

Czym należy kierować się wybierając gabinet oferujący zabieg karboksyterapii?

Zabiegi karboskyterapii sa oferowane przez wiele gabinetów medycyny estetycznej oraz gabinetów kosmetologicznych, jednak wybierając gabinet w którym będziemy chcieli poddać się zabiegom , należy dowiedzieć się pewnych istotnych informacji. Bezpieczeństwo, skuteczność oraz komfort podczas zabiegu jest bardzo uzależniona od jakości i cech urządzenia, którym wykonywany jest zabieg. Parametry, które powinno spełniać urządzenie:

  • Urządzenie powinno być systemem medycznym, musi posiadać odpowiednią certyfikację w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
  • Urządzenie musi posiadać możliwość kontrolowania przez osobę wykonującą zabieg wszystkich parametrów zabiegu takich jak: czystość podawanego gazu, ilość podawanego gazu, czas iniekcji, objętość podanego gazu.
  • Gaz wykorzystywany podczas zabiegu powinien być tylko i wyłącznie gazem medycznym.
  • Gaz podawany podczas zabiegu powinien być gazem podgrzewanym, dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny i bardziej komfortowy dla pacjenta.

Zalecenia przed zabiegiem:

Nie przyjmujemy aspiryny, ani żadnych leków. które wpływają na obniżenie krzepliwości krwi, Nie pijemy alkoholu.

Jak postępować po zabiegu:

-Nie należy opalać się przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
-Nie należy korzystać z sauny, kąpieli parowych przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
-Nie należy korzystać z basenów i innych zbiorników wodnych przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
-Nie należy wykonywać ćwiczeń siłowych i wysiłkowych w dniu zabiegu,
-Nie należy pić alkoholu w dniu zabiegu,
-Nie należy myć skóry głowy 12h po zabiegu.

Ilość zabiegów do pełnego efektu

Efekty terapii są uwarunkowane przyczyną schorzenia, cechami osobniczymi pacjenta oraz systematyką i konsekwencją w wykonywaniu zabiegów. Wizyta trwa 15 – 30 minut. Do osiągnięcia zadowalających efektów, niezbędne jest wykonanie serii 6– 10 zabiegów, które mają miejsce raz w tygodniu.

Rezultaty po zastosowaniu karboksyterapii zależą od indywidualnych cech i problemu konkretnego pacjenta. Pierwsze efekty karboksyterapii owłosionej skóry głowy często można zaobserwować już nawet po trzech zabiegach. Zabieg karboksyterapii skóry głowy jest jedną z najbardziej zbadanych metod leczenia problemów z włosami. Wielokrotnie w literaturze naukowej zabieg karboksyterapii oceniany jest jako zabieg pozbawiony powikłania. Zawsze jednak przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadza się szczegółowy wywiad. Eliminującego przeciwskazania do jego wykonania. Pacjent po wykonanym zabiegu nie potrzebuje żadnego okresu rekonwalescencji. Najczęściej u pacjentów korzystających z zabiegów karboksyterapii już po 2 miesiącach widać poprawę wypadania włosów i zwiększony ich wzrost.

Jeśli chcesz poprawić stan swojej skóry głowy, zmniejszyć ilość wypadających włosów, przyjdź na wizytę do Instytut Cosmedic. Dbamy o pacjentów kompleksowo, zapewniając różnorodne zabiegi terapeutyczne. Umów się już teraz!

Menu