W Instytut Cosmedic innowacyjne rozwiązania to dla nas fundament pracy z pacjentami. Dlatego w ofercie zabiegów wykonywanych przez naszych specjalistów w Bydgoszczy znajdują się Nici Aptos. Od samego początku stanowią alternatywę dla tradycyjnych operacji chirurgicznych. W ciągu wielu lat nici były stale doskonalone, co przekłada się na jeszcze lepsze rezultaty zabiegów.

Już bezpośrednio po zabiegu dostrzegalna jest poprawa napięcia skóry, która stopniowo narasta w kolejnych tygodniach. Jeśli chcesz osiągnąć poprawę estetyczną swojej cery bez ingerencji chirurgicznej, zapraszamy na konsultację do naszego salonu!

Nici Aptos – przebieg zabiegu z ich użyciem

Nos, uszy, podbródek, brwi, okolice pod oczami to obszary, na których stosuje się Nici Aptos. Wykonane są z zupełnie wchłanialnego materiału, tj. bioabsorbowalnego. Wykazuje on zarówno właściwości liftingujące, jak i biorewitalizujące. Nici Aptos są zbudowane z kwasu polimlekowego, który silnie stymuluje skórę, pobudza do naturalnej regeneracji, a co więcej, hamuje proces starzenia. W ciągu 360 dni nici ulegają zupełnemu wchłonięciu. Nie jest to zatem metoda inwazyjna. Co ważne, w Instytut Cosmedic wykorzystujemy różnorodne Nici Aptos adekwatnie do obszaru zabiegowego.

Przed zabiegiem specjalista przeprowadza medyczny wywiad, a następnie znieczula miejsce zabiegowe. Kolejnym krokiem jest stworzenie planu rozlokowania nici, gdzie specjalista wykorzystuje do tego odpowiednio przystosowaną kaniulę bądź igły, które służą do wprowadzania nici. W konsekwencji cały zabieg z wykorzystaniem Nici Aptos trwa około godziny. Cena zabiegu jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji.

Nasz gabinet medycyny estetycznej w Bydgoszczy prowadzą osoby wykształcone i doświadczone, dlatego możesz być pewien profesjonalnej opieki!

Nici Aptos – efekty

Nici liftingujące Aptos to innowacyjna metoda liftingu skóry, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących niechirurgicznych metod odmładzania. Efekty zabiegu są zauważalne zaraz po jego wykonaniu i mogą trwać nawet kilka lat. Dzięki precyzyjnemu umieszczeniu nici w warstwie skóry, możliwe jest podniesienie opadających tkanek, co prowadzi do wyraźnego liftingu oraz poprawy jędrności i elastyczności skóry. Dodatkowo, nici te stymulują produkcję kolagenu, co daje długotrwałe efekty w walce ze zmarszczkami i utratą elastyczności skóry.

Bez względu na to, czy z użyciem Nici Aptos zabiegowi mają być poddane: podbródek, uszy, czy nos, po jego wykonaniu można szybko wrócić do codziennych aktywności, ponieważ nie wymaga on długiej rekonwalescencji. Dodatkowo, technika ta charakteryzuje się minimalnym ryzykiem powikłań, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla osób poszukujących mało inwazyjnych metod poprawy wyglądu skóry.

Jak przygotować się do zabiegu wykorzystującego Nici Liftingujące Aptos?

Zabieg Nićmi Aptos zawsze poprzedzona jest specjalistyczną konsultacją. Zadaniem spotkania jest ocena stanu skóry, wyłonienie wskazań do zabiegu oraz wykluczenie przeciwwskazań. Na konsultacji lekarz poznaje także Twoje oczekiwania względem efektów. Ustalana jest cena za zabieg wykorzystujący Nici Aptos. Zawsze zależy ona od stanu poddanego procedurze. Może to być nos, podbródek, uszy, okolice oczu itd.

Po zabiegu należy być przygotowanym na to, że pojawią się obrzęk oraz zasinienie obszarów poddawanych zabiegowi. Może także pojawić się bolesność. Specjalista jednak poinformuje Cię, jak postępować. Po procedurze należy unikać gorących napojów, picia alkoholu itp. Czas gojenia trwa około tygodnia, a po kilku dniach można powrócić do codziennych zajęć.

Wskazania i przeciwwskazania użycia Nici Aptos w Bydgoszczy

Mimo że korekta uszu, nosa, okolic oczu i innych partii ciała z użyciem Nici Aptos, to zabieg stosunkowo bezpieczny, należy wyróżnić wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania. Do tych pierwszych zalicza się:

 • asymetria struktury twarzy;
 • lekkie lub umiarkowane objawy zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez wyraźnego nadmiaru skóry);
 • zniekształcenie owalu twarzy, żuchwy, podwójny podbródek, opadające kąciki ust;
 • opadające tkanki miękkie na obszarze całej brwi lub tylko na jej bocznej części.
 • nadmiar tkanki miękkiej w obszarze kości policzkowej lub jarzmowej;
 • zmiany na szyi i podbródku, wynikające z procesów zanikowych w skórze;
 • atroficzne zmiany, nierówna struktura skóry i tkanki podskórnej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • choroby nowotworowe,
 • infekcje,
 • nadciśnienie,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne skóry,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża i laktacja.
Menu