oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy

folder_openArtykuły, Medycyna estetyczna, Zabiegi

Najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji twarzy jest jej dokładne oczyszczanie. Dzięki tej czynności skóra zachowa zdrowy wygląd i naturalny blask. Zabieg ten należy wykonywać dobrze dobranymi kosmetykami do naszego rodzaju skóry. Jednak, aby oczyszczanie twarzy przyniosło pożądane efekty, należy wiedzieć, jak zadbać o cerę i w jaki sposób podejść do codziennej pielęgnacji, jakie kosmetyki wybrać, a jakich unikać. Pomogą w tym Państwu specjaliści- Kosmetolodzy z Instytutu Cosmedic w Bydgoszczy.

Zdrowa cera jest wizytówką każdego z nas. Dzięki zadbanej skórze czujemy się atrakcyjnie, pewnie, niezależnie od wieku. Oczyszczanie twarzy jest podstawą pielęgnacji domowej. Zabiegi oczyszczające, zarówno wykonywane w gabinetach kosmetycznych jak i te, które wykonujemy w domu, utrzymują prawidłowe pH skóry oraz dbają o jej równowagę hydro-lipidową.

Oczyszczając skórę twarzy, zmywamy z niej makijaż, zanieczyszczenia, bakterie, nadmiar sebum. Każdy z tych czynników wpływa znacząco na stan naszej skóry. Nadmiar sebum prowadzi do rozwoju bakterii oraz zatykania się porów. W konsekwencji skóra traci swój blask, zaczynają pojawiać się niedoskonałości, takie jak zaskórniki bądź stany zapalne. Zanieczyszczenia, które znajdują się, chociażby w powietrzu osadzają się na naskórku w ciągu dnia, przyspieszają starzenie skóry, utratę jędrności i pogorszenie wyglądu.

Codzienne oczyszczanie twarzy jest ważnym etapem dla wszystkich mieszkańców większych i mniejszych miast . Pyły występujące w powietrzu z łatwością wnikają w naszą skórę, powodując podrażnienia, przesuszanie oraz przebarwienia. Działanie smogu przyspiesza również starzenie się skóry, ponieważ substancje znajdujące się w powietrzu z łatwością przenikają do naskórka i niszczą wiązania kolagenowe. Regularne oczyszczanie twarzy może skutecznie przeciwdziałać tym zmianom.

Oczyszczanie twarzy wykonywać rano czy wieczorem?

Niektórym może się wydawać, że twarz należy oczyszczać jedynie wieczorem, po całym dniu. Jednak taka pielęgnacja jest niewystarczająca. Dlatego, że podczas snu nasze ciało podlega procesowi regeneracji, gruczoły łojowe intensywnie nadal pracują. Podczas wieczornej pielęgnacji korzystamy z cięższych kremów, które przez noc mają za zadanie odżywiać naszą cerę. Często one pozostawiają na skórze warstwę, którą należy zmyć nad ranem. W nocy nasza skóra również się poci, a szczególnie latem. Skóra również ma kontakt z pościelą i poszewką od poduszki, na których znajdują się kurz, roztocza oraz bakterie. Wszystkie te czynniki wykazują negatywny wpływ na cerę, dlatego ważne jest, aby również o poranku wykonać zabieg oczyszczający skórę twarzy.

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Aby dokładnie oczyścić cerę, należy przestrzegać schematu trzech kroków. Każdy z nich jest niezbędny i przygotowuje on skórę do dalszej pielęgnacji. Nasi specjaliści – kosmetolodzy z Instytutu Cosmedic w Bydgoszczy, przedstawią instrukcję wykonywania całej procedury.

Krok pierwszy – demakijaż

Demakijaż pozwoli skórze odpocząć po całym dniu. Ważne jest, aby pamiętać o dokładnym przemyciu okolicy oczu, ponieważ jest ona bardzo delikatna oraz podatna na starzenie. Warto skorzystać z płynu micelarnego, który dzięki swojej aktywnej formule z cząsteczkami miceli. Pozbawi skórę ze wszystkich zanieczyszczeń, sebum czy kurzu. Dzięki niemu demakijaż będzie delikatny, nie będzie konieczne mocne pocieranie skóry wacikiem. Płyn micelarny jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających wrażliwą skórę, podatną na zaczerwienienia i podrażnienia.

Krok drugi – oczyszczanie

Do bardziej intensywnego oczyszczania cery należy wykorzystać żel, piankę, olejek oczyszczający. Po wykonaniu demakijażu skóra jest gotowa do dalszych kroków oczyszczania. Należy omijać okolicę oczu, szczególnie skupiamy się na rozprowadzeniu preparatu w okolicach strefy T, policzkach. Po masażu preparatem, należy zmyć twarz ciepłą wodą.

Krok trzeci – tonizacja

Ostatnim krokiem oczyszczania skóry jest tonizacja. Wiele osób pomija ten krok, co jest dość dużym błędem. Kiedy używamy płynu micelarnego i myjemy twarz żelem, naruszamy naturalne pH naszej skóry. Niekiedy te preparaty pozostawiają uczucie suchej lub napiętej skóry. Dlatego bardzo istotne jest użycie preparatu tonizującego lub hydrolatu, aby przywrócić naturalne pH skóry. Skóra, która ma zbyt kwaśne pH ulega szybciej podrażnieniom i uszkodzeniom.

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe twarzy to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów oczyszczających skórę twarzy. Zabieg ten jest kompleksowym połączeniem zabiegów anty-aging z odżywieniem, dotlenieniem, rewitalizacją oraz oczyszczeniem skóry.
Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru za pomocą wody o podwyższonym ciśnieniu. Dzięki temu dochodzi do udrożnienia kanałów skórnych. Wodór jest jednym z najmniejszych pierwiastków, dzięki temu może przenikać do głębszych warstw naskórka. Neutralizuje on wolne rodniki, które działają niekorzystnie dla skóry i przyspieszają starzenie. Zabieg ten może być przeprowadzony u większości osób, nawet przy cerze wrażliwej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z kilku etapów:

  • Usunięcie wolnych rodników za pomocą wody wodorowej , poprzez wiązanie ich z jonami wodoru
  • Złuszczanie martwych warstw naskórka
  • Dotlenienie komórek ( dzięki temu łatwiej wprowadzane są antyoksydanty)
  • Dostarczenie antyoksyadantów
  • Zabieg anty-aging ( lifting działający na zasadzie bipolarnych fal radiowych)

Efekty oczyszczania wodorowego:

  • wyrównanie kolorytu skóry
  • przywrócenie jędrności skórze
  • przyspieszenie metabolizmu skóry
  • neutralizacja wolnych rodników
  • neutralizacja stanów zapalnych
  • relaksacja mięśni twarzy
  • dotlenienie i odżywienie głębszych warstw skóry
  • wspomaganie wchłaniania substancji aktywnych

Przeciwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego

Zabieg jest w pełnie bezpieczny. Istnieją jednak przeciwskazania do jego wykonania:

  • alergie
  • ciąża
  • nadwrażliwość na działanie prądu
  • nowotwory
  • aktywne choroby skóry
  • padaczka

Jak często należy powtarzać zabieg?

Oczyszczanie wodorowe należy wykonywać z 2 tygodniową przerwą. Regularność zabiegów jest istotna, ale zbyt częste wykonywanie zabiegów może mieć niekorzystne działanie dla naszej skóry.

Oczyszczanie manualne

Ręczne oczyszczanie jest metodą skutecznego usuwania niedoskonałości skórnych. Ten zabieg kosmetyczny jest zalecany głównie osobom zmagającym się z trądzikiem, zwiększonym łojotokiem, nadmiarem sebum, zaskórnikami, prosakami. Manualne oczyszczanie można przeprowadzić na różnych partiach ciała. Najczęściej jest to twarz i szyja, ale można wykonać je również na plecach. Jego długość zależy od wielkości wybranej partii ciała oraz dodatkowych opcjonalnych zabiegów, z którymi można połączyć oczyszczanie manualne (np. peelingi medyczne, peeling kawitacyjny)

Wskazania do zabiegu:

  • Trądzik zaskórników
  • Prosaki
  • Wągry
  • Krostki o różnym podłożu

Przeciwskazania do zabiegu:

  • Stany zapalne skóry
  • Opryszczka
  • Trądzik różowaty, ropowiczy
  • Skóra wrażliwa i naczyniowa
  • Stany zapalne oczu
  • Choroby grzybicze, bakteryjne
  • Nadżerki
  • Skłonność do powstawania bliznowców
  • Trądzik krostkowy

Zabieg krok po kroku

Procedurę rozpoczyna konsultacja, następnie kosmetolog z Instytutu Cosmedic w Bydgoszczy wykonuje demakijaż, dokładne oczyszczenie i dezynfekcje skóry. Następnie wykonuje się peeling, aby usunąć zrogowaciały naskórek. Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie do rodzaju skóry. Kolejnym etapem jest nałożenie maseczki rozpulchniającej i otwierającej pory. Zabieg polega na wyciskaniu zaskórników, prosaków oraz krostek- przy użyciu specjalnego, sterylnego narzędzia. Ta część zabiegu jest niestety najmniej przyjemna, ze względu na ból i odczuwany dyskomfort. Na sam koniec można dodać darsonwalizację ( prądy wysokiej częstotliwości, które dezynfekują i łagodzą skórę). Ostatni etap to nałożenie maseczki łagodzącej podrażnienia.

Skutki uboczne oczyszczania manualnego

Ze względu na specyfikę zabiegu może on spowodować podrażnienie skóry, obrzęk, zaczerwienienie oraz ból. Zazwyczaj znikają one po 2-3 dniach. W przypadku skóry wrażliwej mogą utrzymywać się do 5 dni.

Zapraszamy do Instytutu Cosmedic ul. Szubińska 47 w Bydgoszczy, nasi SPECJALIŚCI – KOSMETOLODZY zajmą się państwa problemami związanymi ze skórą. Pozbędziecie się Państwo problemów dzięki ich wiedzy i umiejętnością.

Menu