Trzy najskuteczniejsze zabiegi w medycynie estetycznej którym warto się poddać

Trzy najskuteczniejsze zabiegi w medycynie estetycznej którym warto się poddać

folder_openArtykuły, Zabiegi

Trendy z zakresu medycyny estetycznej stale się zmieniają — ma to związek zarówno z rozwojem w tej dziedzinie oraz odkryciami nowych metod terapii nad skórą. Poznaj 3 topowe zabiegi w medycynie estetycznej, którym warto się poddać:

Laser CO2

Laser CO2 to idealny zabieg dla osób, zmagających się z problemem rozstępów, blizn oraz przebarwień. Jest to jeden z najnowocześniejszych metod zabiegowych, dzięki którym szybko osiągniemy pożądane efekty i trwałe rezultaty. Klasyczne lasery używają wiązki światła, która działa na całej powierzchni skóry wybranej partii ciała. Działanie wyżej wymienionego lasera jest całkiem inne!

Za jego sprawą wywołujemy na skórze mikrouszkodzenia o głębokości ok. 3 milimetrów. Dzięki takiemu działaniu nie doprowadzamy do uszkodzenia całej powierzchni skóry, a jedynie maksymalnie jej kilkudziesięciu procent. Takie rozwiązanie oznacza dla nas znacznie szybszy proces regeneracji skóry, a liczbę powikłań i skutków ubocznych udaje nam się zredukować do minimum. Pobudzamy uszkodzoną skórę do szybkiej regeneracji , w wyniku której rozpoczyna się wzmożona produkcja kolagenu. Dla kondycji skóry oznacza to tylko same korzyści. Będzie ona bardziej napięta oraz wygładzona, znikną z niej przebarwienia, zmarszczki ulegną znacznemu spłyceniu i automatycznie skóra będzie wyglądać znacznie młodziej.

Faktem jest, że laser frakcyjny CO2 możemy stosować nie tylko na okolice twarzy, ale również na inne partie ciała takie jak np. brzuch, ręce, których wygląd chcielibyśmy poprawić. Urządzenie posiada głowicę, którą zabiegowiec może ustawić w taki sposób, aby skanowała powierzchnię skóry w wybranych przez nas kształtach. Takie świetne rozwiązanie pozwala dotrzeć nam do miejsc, które dla klasycznych laserów mogłyby być trudnodostępne.

Dlaczego warto?

Laser CO2 nie narusza w inwazyjny sposób całej struktury skóry.  Właśnie dlatego jest to rozwiązanie, które przynosi pożądane efekty, jeśli chodzi o gładkość i kondycję naszej skóry, ale również eliminację przebarwień. Jeśli zdecydujemy się na zabieg laserem frakcyjnym CO2, nie musimy również obawiać się o rekonwalescencję oraz skutki uboczne. Warto jednak postawić na regenerację i odpoczynek po takim zabiegu!

Jakie efekty możemy uzyskać?

Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg laserem frakcyjnym CO2, są zachwyceni efektami, jakie osiągnęli. Po całkowitym wygojeniu cera ulega znacznej poprawie. Ma jednolity kolor, jest elastyczna i gładka. Taki sam efekt da nam zastosowanie lasera frakcyjnego na okolicę ud czy też brzucha. Jeżeli na obszarze zabiegowym również występują blizny lub rozstępy, to po zabiegu ulegną one znacznej poprawie i spłyceniu, dzięki czemu staną się mniej widoczne.

Wskazania do zabiegu:

 • blizny (pooparzeniowe, potrądzikowe, pourazowe, pooperacyjne),
 • rozstępy,
 • utrata jędrności,
 • przebarwienia,
 • skóra tłusta ( regulacja wydzielania sebum),
 • ziemisty kolor skóry,
 • drobne lub głębokie zmarszczki

Czy zabieg należy powtarzać?

Liczbę zabiegów w serii ustalamy bezpośrednio ze specjalistą. Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj wykonanie 4-6 zabiegów, w odstępach co 4 tygodnie. Jest to kwestia mocno indywidualna, która zależy też od obszaru zabiegowego, a także problemu oraz ogólnej kondycji naszej skóry.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe stosowane są w celu zwalczenia oznak starzenia się skóry. Pojedyncze zmarszczki oraz inne skutki utraty kolagenu mogą pojawiać się stosunkowo wcześnie. Jeżeli chcemy spowolnić ten proces, a do tego poprawić nasz wygląd oraz samopoczucie, wówczas wtedy stymulator tkankowy może okazać się nieoceniony.

Preparat ten silnie stymuluję naszą skórę, dzięki czemu radzi sobie z wieloma problemami, które pojawiają się na jej powierzchni. Od zmarszczek, poprzez blizny, aż po jej suchość i wiotkość. Preparat ten jest również naturalnym antyoksydantem, co jest równoznaczne z tym, że pomaga w zwalczaniu wolnych rodników. Wiemy, że wolne rodniki są odpowiedzialne za przyspieszenie procesów starzenia się skóry. W ludzkim organizmie bardzo często dochodzi do stresu oksydacyjnego. W większości nie mamy wpływu na te procesy, ponieważ przyczynia się do nich zarówno zła jakość powietrza oraz napięty tryb życia. Czasami myślimy, że prowadzimy zdrowy tryb życia, mimo to szkodliwe czynniki zewnętrzne mogą powodować pogorszenie się kondycji naszej skóry. Całe szczęście możemy skutecznie działać od wewnątrz. Odpowiedzią na potrzeby naszej skóry jest właśnie stymulator tkankowy!

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Terapia polinukleotydami przynosi szereg pozytywnych dla naszej skóry korzyści. Od wygładzenia zmarszczek, aż do spłycenia drobnych blizn, po poprawę jędrności i elastyczności. Zabieg zajmuje tylko kilka minut, można po nim wrócić od razu do codziennych czynności, a rezultaty, które otrzymamy w tak krótkim czasie, będą naprawdę zadowalające!

Wskazania do zabiegu:

 • cienka skóra,
 • wiotkość skóry,
 • utrata elastyczności skóry,
 • opadające policzki,
 • utrata owalu twarzy,
 • zmarszczki i bruzdy.

Czy zabieg należy powtarzać?

Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów, każdy w odstępie 3-4 tygodni.

Zabieg aminokwasami

Zabieg aminokwasami to skuteczna terapia dla biorewitalizacji skóry. Wraz z upływem czasu nasze ciało coraz bardziej zaczyna odczuwać mijające lata. Procesu starzenia nie da się niestety zatrzymać, ale istnieją świetne metody, aby to spowolnić. Pewnym sposobem na zahamowanie tego procesu jest terapia aminokwasowa. Aminokwasy są niczym małe cegiełki ułożone we właściwy sposób, które budują sprężyste komórki fibtoblasów –  kolagen i elastynę. Skóra nawet już po pierwszym zabiegu staje się napięta, bardziej odżywiona, nabiera blasku oraz zdrowego kolorytu!

Jak wygląda procedura zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest znieczulany za pomocą specjalnego kremu, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezbolesny. Po przygotowaniu preparatu i dezynfekcji skóry wykonuję się aplikację za pomocą mikrodepozytów. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu kaniuli lub cienkich jednorazowych igieł odpowiedniego produktu. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach. Technika ta jest bardzo znaną i popularną metodą podawania substancji aktywnych, zwanych mezoterapią igłową.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg aminokwasami?

 • likwiduję cienie pod oczami,
 • głęboko nawilża skórę,
 • intensywnie odżywia skórę,
 • dochodzi do rozjaśnienia skóry,
 • dochodzi do zmniejszenia płytkich zmarszczek,
 • stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
 • dochodzi do poprawy gęstości skóry,
 • dochodzi do przyspieszenia procesów odnowy i regeneracji skóry,
 • dochodzi do poprawy ukrwienia i metabolizmu skóry.

Wskazania do zabiegu

 • biorewitalizacja skóry twarzy i szyi;
 • umiarkowane i głębokie zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu;
 • utrata elastyczności i jędrności skóry;
 • skóra pozbawiona blasku, sucha, zmęczona;
 • niejednolity koloryt skóry;
 • rozstępy, blizny.

Ile zabiegów należy wykonać ?

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od rodzaju skóry i jej stanu. Najczęściej wykonuję się 2-4 zabiegi w odstępach co 2-3 tygodnie

Jeśli nie wiesz jaki zabieg jest odpowiedni dla Ciebie to nie zwlekaj! Umów się na konsultację z zakresu medycyny estetycznej już TERAZ!

Menu