Walczysz z wypadającymi włosami lub łysieniem? Pozbądź się problemu i zgłoś się do trychologa

folder_openTrychologia, Zdrowy styl życia
Wypadające włosy to problem wielu kobiet i mężczyzn. Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele, dlatego bardzo ważne jest ustalenie dlaczego tak się dzieje przed wprowadzeniem leczenia. Mezoterapia to świetny sposób na pobudzenie mieszków włosowych, a co za tym idzie wzmocnienie i zagęszczenie włosów.

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Trycholog przeprowadza dokładną analizę stanu skóry głowy i włosów, ze szczególnym uwzględnieniem ich cebulek. Należy się do niego udać, gdy zauważymy zmiany stanu skóry głowy lub włosów, albo gdy zaobserwujemy wzmożone przetłuszczanie lub wypadanie włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania i łysienia włosów są różne. Czasem jest to tylko niewielka utrata włosów, która ustępuje po zastosowaniu odpowiedniego leczenia, innym razem trwałe wyłysienie, wymagające specjalistycznych zabiegów.

Niektóre przyczyny nadmiernego wypadania włosów uzależnione są od płci. Związane jest to ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie kobiet i mężczyzn.

Jak zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów?

  1. Pamiętaj o właściwym sposobie mycia oraz suszeniu włosów
  2. Unikaj stresu
  3. Pamiętaj o nawilżaniu organizmu od środka
  4. Rzuć palenie i ogranicz spożywanie kofeiny
  5. Wyeliminuj ze swojej diety niezdrowe jedzenie
  6. Pamiętaj o regularnym podcinaniu włosów
  7. Nie przesadzaj z ilością produktów do stylizacji włosów
  8. Jeśli zauważysz u siebie nadmierne wypadanie włosów – nie ignoruj problemu i skonsultuj się z trychologiem

Badania i leczenie wypadania włosów

Trycholog przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad oraz badania. Ocenie stanu zdrowia skóry głowy i włosów służy trichogram. Jeżeli chodzi o leczenie wypadania włosów, warto najpierw sprawdzić, czy nie jest ono spowodowane niedoborem witamin. Jeśli badanie wykaże że tak, wówczas trzeba zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę. Dodatkowo można stosować preparaty na wypadanie włosów, w postaci suplementów diety. Gdy przyczyny wypadania włosów są poważniejsze, lub gdy problem jest  nasilony, najskuteczniejsze będą specjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetologicznym. Tak samo w przypadku łysienia – warto jak najszybciej wybrać się do specjalisty trychologa, który dobierze najskuteczniejszą metodę leczenia dla danego pacjenta. Wśród najbardziej skutecznych zabiegów, należy wymienić mezoterapię osoczem bogatopłytkowym lub koktajlami.

W Instytut Cosmedic oferujemy Państwu pełną gamę rozwiązań, które wkrótce pozwolą cieszyć się zdrowym wyglądem silnych włosów i raz na zawsze pozbyć się problemów łysienia i wypadających włosów. Nasze kompleksowe usługi adresujemy do osób zmagających się z wypadaniem włosów, łysieniem, w tym w szczególności łysieniem androgenowym, łysieniem telogenowym, łysieniem anagenowym, łysieniem plackowatym, łysieniem całkowitym.

Tagi: Dieta, Łysienie, Trycholog, Trychologia, Wypadanie włosów
Menu