wolumetria

Wolumetria — nowoczesne modelowanie twarzy

folder_openArtykuły, Medycyna estetyczna

Wolumetria jako nowoczesna metoda modelowania twarzy. Jest to innowacyjny sposób na poprawę owalu i napięcia skóry. U osób po 40. roku życia zabieg ma za zadanie nie tylko podkreślić piękno, ale również przywrócić utraconą wraz z upływem czasu objętość w strategicznych obszarach, takich jak kości jarzmowe, skronie i dolna część policzków. Dzisiaj wyjaśniamy, czym jest wolumetria twarzy, na czym ona polega i kiedy warto się na nią zdecydować?

Wolumetria twarzy — na czym polega?

Coraz więcej osób zastanawia się, jak modelować twarz bez pomocy skalpela. Odpowiedzią na takie potrzeby jest medycyna estetyczna, która cały czas prężnie się rozwija. Sprawia to, że pojawia się coraz więcej zabiegów pozwalających poprawić wygląd w stosunkowo szybki sposób, bez znaczącej ingerencji. Pacjenci mogą liczyć na nowe rozwiązania, których wdrożenie niesie adekwatne efekty!

Zatem czym jest wolumetria twarzy? Stanowi ona innowacyjny zabieg, łączący lifting i modelowanie, mające na celu poprawę wyglądu oraz nadanie twarzy pożądanego kształtu. Jego głównym celem jest skuteczne przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry, które często objawiają się utratą objętości i owalu. Ponadto zabieg wolumetrii wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry!

Jak modelować twarz?

Do przeprowadzenia wolumetrii niezbędne jest odpowiednia technika i certyfikowany preparat. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczny rodzaj usieciowanego kwasu hialuronowego. Cechuje się on większą gęstością niż typowe preparaty do wypełniania. By podać kwas w odpowiednim miejscu wyznacza się się punkty na skórze. W ten sposób wyznacza się obszar, eliminując potencjalne komplikacje.

Wolumetria twarzy — jak długo się utrzymuje?

Wyjaśniliśmy już, na czym polega wspomniany zabieg, jednak wiemy, że zwykle pacjentów interesuje to, jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy. Gdy osiągamy poprawę wyglądu, chcemy, by efekt trwał w nieskończoność. Dlatego musisz wiedzieć, że bardzo ważne jest w tym zakresie wykonanie zabiegu u osoby z odpowiednim doświadczeniem. Trwałość rezultatów zależy między innymi od wykorzystanej metody, a także intensywności przeprowadzonego zabiegu. W Instytut Cosmedic pacjenci mogą oczekiwać na efekty utrzymujące się przez około 12 miesięcy.

Dla kogo wolumetria twarzy?

Zabieg wolumetrii wykonuje się głównie u osób dorosłych po 25 r.ż. Pozwala on wyeksponować kości jarzmowe lub nadać objętości w dolnej części policzków. Podczas zabiegu podaje się określoną ilość kwasu hialuronowego. W efekcie przywraca się młody wygląd, objętość, a skóra zostaje uniesiona. Wykonując zabieg, w Instytut Cosmedic stosujemy zaawansowane techniki, dzięki którym jesteśmy w stanie precyzyjnie wyprofilować oraz łagodzić rysy twarzy. To innowacyjne podejście umożliwia nam osiągnięcie efektu trójwymiarowej gry światła i cienia, a jednocześnie zapobiega wizualnemu poszerzeniu lub pogrubieniu twarzy.

Wolumetria twarzy — czy boli? Jak przebiega zabieg?

Wiele korzyści niesie opisywana wolumetria twarzy. Czy taki zabieg boli? To jedno z częściej pojawiających się pytań wśród osób, które rozważają jego wykonanie. W rzeczywistości większość pacjentów opisuje doświadczenia związane z zabiegiem jako łagodne, a ewentualny dyskomfort ogranicza się zazwyczaj do niewielkiego uczucia pieczenia lub delikatnego napięcia na skórze. Zastosowanie miejscowych środków znieczulających przed zabiegiem dodatkowo minimalizuje możliwe do odczuwania dolegliwości.

Przeciwwskazania

Chociaż wolumetria twarzy to stosunkowo bezpieczny zabieg estetyczny, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć możliwość jego przeprowadzenia u niektórych pacjentów. To m.in.: ciąża i karmienie piersią, infekcje skórne, alergie na składniki preparatów, przewlekłe choroby skórne oraz aktywna infekcja wirusowa. Ostateczną ocenę i decyzję co do przeprowadzenia wolumetrii powinien podjąć doświadczony specjalista po dokładnym przeanalizowaniu historii medycznej pacjenta oraz przeprowadzeniu konsultacji. Pacjenci powinni zawsze otwarcie dzielić się informacjami dotyczącymi swojego stanu zdrowia, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność procedury!

Źródło:

https://www.kosmetologiaestetyczna.com/ike/3.2020/#page=88

Menu