Witamina D3 na porost włosów

Wpływ witaminy D3 na włosy

folder_openMedycyna estetyczna, Trychologia

Coraz więcej osób stawia sobie pytanie: co przyjmować na porost włosów?

Wśród czynników mających ogromne znaczenie w tej kwestii należy wymienić witaminy.

Dziś kilka słów o witaminie D3.

To związek, który działa w naszym organizmie jak hormon, wpływając na szereg procesów – od wspierania układu immunologicznego, poprzez poprawianie stanu kości, po stymulowanie wzrostu nowych komórek.

Jej niedobory zakłócają przebieg szeregu przemian, także tych związanych z produkcją nowych włosów. Co więcej, związek z układem odpornościowym powoduje, że niedostateczna podaż D3 może stanowić jedną z przyczyn występowania łysienia plackowatego, które jest chorobą autoagresji.

Szacuje się, że w Polsce na niedobory tego składnika cierpi aż 90% osób a u 60% poziom witaminy D3 nie przekracza 20 ng/ml, co klasyfikuje się jako niedobór ciężki. Tak zła sytuacja jest wynikiem sposobu dostarczania tego związku do organizmu. Otóż, największym źródłem witaminy D3 jest słońce, którego, jak wiadomo, nasza szerokość geograficzna nam skąpi. To pod wpływem jego promieni w skórze wytwarza się cząsteczka tego związku. Z tego względu niezbędna jest suplementacja wit. D3, szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych.


Instytut Cosmedic – Trychologia i medycyna estetyczna
ul. Dworcowa 4/1, 85-010 Bydgoszcz
666 604 261
kontakt@instytutcosmedic.com

Tagi: porost włosów, suplementacja, Trycholog, Trychologia, witamina D3, włosy
Menu