Konsultacja i wywiad z badaniem trichoskopowym

  1. Strona główna
  2. /
  3. Usługi
  4. /
  5. Konsultacja i wywiad z badaniem trichoskopowym
trycholog analiza diagnostyczna

Analiza diagnostyczna

Badanie polega na szczegółowej weryfikacji stanu skóry głowy, stanu włosów, mieszków włosowych, faz wzrostu włosów i cebulek. Wykonywana jest trichoskopia czyli ocena stanu skóry głowy i włosów. Badanie przeprowadzone jest w celu ustalenia przyczyny schorzenia oraz zalecenia odpowiedniego leczenia. Weryfikowany jest poziom hormonów męskich i żeńskich, tarczyce, morfologii na podstawie wcześniej wykonanych wyników badań. Określamy rodzaj łysienia. Rodzaje protokołów trychologicznych są różne w zależności od zdiagnozowanego przypadku.

Na czym polega zabieg?

Badanie, jakim jest trichoskopia, wykonywane jest za pomocą videodermatoskopu. Za pomocą kamery przystawionej do skóry głowy lekarz trycholog uzyskuje nawet 70-krotne powiększenie na ekranie monitora, dzięki czemu dokonuje analizy włosów i skóry głowy.

Ile trwa badanie i dla kogo?

Badanie trwa około 30 minut. Jest całkowicie bezbolesne. Osoby borykające się z problemami wypadających włosów (utrata ponad 100 włosów dziennie), przerzedzeniem włosów, z łysieniem plackowatym, łamliwością włosów, ze zmianami w obrębie skóry głowy.

Przygotowanie do badania

W związku ze specyfiką badań, na dobę przed wizytą nie można myć włosów. Nie powinno się również farbować włosów i wykonywać trwałej ondulacji.

Wskazania
  • Wypadanie włosów
  • Łysienie plackowate
  • Rumienie, plamki, guzki
  • Łamliwość włosów
Przeciwwskazania
  • Nie istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegów
Efekty

Na podstawie wyników Trichoskopii można zdiagnozować przyczyny wypadania włosów i zaproponować najlepszą kurację.

Cennik

Cena konsultacji z badaniem trichoskopowym: 100 zł

Menu