Biotyna na włosy, skórę i paznokcie

Biotyna (witamina B7) – zdrowe włosy, skóra i paznokcie

folder_openArtykuły, Kosmetologia, Medycyna estetyczna, Trychodietetyk, Trychologia, Zdrowy styl życia

Przyczyn przerzedzania się owłosienia na głowie może być wiele. Jedną z najważniejszych jest niedostateczna podaż składników odżywczych w diecie. Włos nie jest dla organizmu elementem priorytetowym. Z tego względu wszelkie niezbędne składniki odżywcze są w pierwszej kolejności kierowane do najważniejszych tkanek.

Kiedy w naszym jadłospisie brakuje cennych witamin i minerałów, mieszek włosowy będzie ostatnim miejscem, w którym się znajdą. Menu, w którym brakuje odpowiedniej ilości białek, zdrowych tłuszczów oraz węglowodanów złożonych, a także mikroelementów już po 3 miesiącach zaowocuje wzmożonym wypadaniem włosów.

Dziś biotyna (witamina B7)

Najbardziej znana witamina na włosy to biotyna – związek odgrywa ogromną rolę w organizmie ze względu na to, że stanowi koenzym niezbędny do tego, by enzymy mogły realizować swoje funkcje.

Szczególnie dotyczy to enzymów odpowiedzialnych za przemiany węglowodanów, białek i tłuszczów. Badacze podejrzewają, że przyczyny nadmiernego wypadania włosów przy zbyt niskiej zawartości biotyny w organizmie, leżą właśnie w niewłaściwym rozpadzie tych ostatnich. Co więcej, w biotynie znajduje się także siarka, która jest niezbędna do budowy keratyny – głównego budulca włosa.

Dzięki witaminie H, bo tak również nazywana jest ta substancja, skóra staje się piękniejsza, a włosy silniejsze. W tych obszarach także najwyraźniej widać skutki niedoborów.

Biotynę znajdziemy w produktach

  • Odzwierzęcych: (wątróbka, jaja)
  • Roślinnych: marchew, szpinak, pomidory, a także mąka ryżowa, sojowa

 

Instytut Cosmedic – Trychologia i medycyna estetyczna
www.instytutcosmedic.pl
Telefon: 666 604 261
E-mail: kontakt@instytutcosmedic.com

Tagi: biotyna, Trycholog, Trychologia, włosy, zdrowie
Menu