jak walczyć z łojotokiem skóry głowy

Łojotok skóry głowy – Jak z nim walczyć?

folder_openArtykuły, Trychologia

Dziś opowiemy trochę o problemie, który dotyka bardzo dużo osób, czyli o łojotoku.

Jest to stan, któremu towarzyszy wzmożone wydzielanie łoju. Nadmierne przetłuszczanie skóry głowy samo w sobie nie jest jednostką zagrażającą życiu, natomiast przewlekle może doprowadzić wystąpienia łojotokowego zapalenia skóry i do utraty włosów…

To właśnie przez nadmiar sebum dochodzi do podrażnień oraz nieprawidłowego złuszczania skóry!

Problem ten jest związany przede wszystkim z nadreaktywnością gruczołów łojowych oraz z niewłaściwym składem produkowanego łoju. Ma to głównie związek z zaburzeniami hormonalnymi, chorobami autoimmunologicznymi, a także pod wpływem diety bogatej w tłuszcze zwierzęce i węglowodany, stresu czy przewlekłych zaparć.

Do innych czynników wyzwalających nadmierne wydzielanie łoju zalicza się m.in.: wysoką temperaturę, niedobór witamin jak np.: B2, B6, wiek (największa reaktywność gruczołów łojowych występuje w okresie dojrzewania).

Jakie są objawy łojotoku skóry głowy ?

Pierwszym łatwo zauważalnym objawem są przetłuszczone włosy. Schorzeniu czasami towarzyszy łupież, zmiany zapalne skóry głowy i świąd. Nieleczony może zamienić się w łojotokowe zapalenie skóry. Schorzenie jest zaliczane do grupy chorób łojotokowych, objawiająca się nasilonym złuszczaniem naskórka, zmianami zapalnymi, grudkami i wysiękami. Rzadziej łojotokowe zapalenie skóry może pojawić się w przewodach słuchowych.

W jaki sposób można pozbyć się łojotoku skóry głowy ?

Aby wyeliminować przyczynę łojotoku należy prawidłowo pielęgnować skórę głowy i włosy. Zalicza się do nich przede wszystkim odpowiednie mycie – pisaliśmy o tym artykuł https://instytutcosmedic.com/prawidlowe-mycie-wlosow/.

Do pielęgnacji stosuje się preparaty o działaniu seboregulującym, antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym https://sklep.instytutcosmedic.com/

Dodatkowo w naszym Instytucie świadczymy pomoc w postaci specjalistycznych zabiegów trychologicznych wspomagających kurację przeciwłojotokową i zapobiegającą łojotokowemu zapaleniu skóry, jak również wykonać badanie skóry głowy w celu dopasowania odpowiedniej trychologicznej pielęgnacji domowej.

Jeśli problem dotyczy Ciebie to nie zwlekaj i umów się do specjalisty trychologa już dziś!

W naszym Instytucie zadbają o Ciebie doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści.

Menu