suplementy na zdrowe włosy

Suplementy na zdrowe włosy – Twoje naturalne rozwiązanie

folder_openArtykuły, Kosmetyki

Piękno i zdrowie włosów to marzenie każdego. Aby utrzymać je w dobrej kondycji należy o nie szczególnie dbać. Zarówno odpowiednie mycie i pielęgnacja, jak i suplementacja będzie dobrym sposobem na mocne włosy.

Oto kilka cennych informacji.

Włosy zbudowane są z widocznej łodygi, a skóra głowy obfituje w mieszki włosowe. Brodawka włosa w mieszku włosowym to kluczowy element, który warunkuje ilość i gęstość włosów. O ile na wygląd zewnętrzny włosów mamy wpływ, tak kluczowe jest zadbanie również od wewnątrz. W tym procesie ważna jest zbilansowana dieta bogata w makro- oraz mikroelementy.

Co powoduje osłabienie włosów ?

Otóż za jedną z najważniejszych przyczyn określa się czynniki atmosferyczne, czyli nieodpowiednia temperatura, wilgoć, zanieczyszczenie powietrza i promieniowanie UV.

Kolejną rzeczą jest nadmierne przegrzewanie za pomocą suszarki, prostownicy lub innych urządzeń do stylizacji. Sprawiają one, że włosy się uszkadzają, przez co są słabsze i wolniej rosną.

Kluczową kwestią są także skłonności genetyczne i osłabienie organizmu, który w momencie choroby lub infekcji traci ważne witaminy oraz makro- i mikroelementy.

Dlatego co warto suplementować aby mieć zdrowe i gęste włosy ?

Witaminy wspomagające kuracje trychologiczne to bardzo rozbudowany dział. Powinny być one starannie dobrane wedle indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać nie tyle o odpowiedniej suplementacji doustnej, co także o kuracji zewnętrznej w postaci preparatów trychologicznych (więcej tutaj https://instytutcosmedic.com/kosmeceutyki-optimaker/)

Jakie składniki powinny znaleźć się w suplementach na wzmocnienie włosów ?

  • Witamina A jest witaminą, która pobudza mieszki włosowe do wzrostu, ponadto odpowiada za nawilżenie i dobrą kondycję skóry głowy. Jej niedobór sprawia że włosy stają się łamliwe i widoczny jest pogorszony ich stan.
  • Witamina C poprawia ukrwienie na skórze głowy i jest silnym antyoksydantem. Bierze również udział w syntezie kolagenu i w prawidłowych procesach życiowych włosa. Jej niedobór kluczowo wpływa na obniżenie poziomu keratyny, a w tym na pogorszenie jakości włosów.
  • Witamina E oddziałuje na podziały komórkowe w obrębie macierzy włosa, przyspieszając jego wzrost. Dodatkową i ważną rolą jest jest fakt, że jest silnym przeciwutleniaczem.
  • Witamina B5, czyli inaczej kwas pantotenowy pobudza komórki macierzy włosa do wytwarzania keratyny i odpowiada za jego wzrost. Wpływa na sprężystość włosów i odpowiednie ich nawilżenie.
  • Witamina B1, B2 I B6 uczestniczą w licznych procesach metabolicznych w obrębie skóry, którego efektem jest stymulacja włosów do wzrostu.
  • Biotyna, inaczej witamina witamina B7 ma zdolność do transportowania siarki do macierzy włosa. Dzięki temu tworzą się silne spoiwa łodygi włosa. Dodatkowym atutem tej witaminy jest zapobieganie przed łojotokiem i łupieżem.
  • Witamina B12 i B9 to witaminy przyspieszające regenerację włosów poprzez wpływ na procesy podziałowe i wzrost włosów.
  • Aminokwasy takie jak L – cysteina, L – metionina czy L – lizyna są głównie zbudowane z siarki, która bierze udział w syntezie keratyny oraz pozytywnie wpływa na regeneracje tkanek.
  • Cynk, miedź i żelazo to najważniejsze makroskładniki w trychologii! Znacząco wpływają na stan skóry głowy, włosów, skóry oraz paznokci. Niedobory będą w negatywny sposób wpływały na kondycję organizmu, jak również mogą powodować nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie.

Zarówno produkty do włosów do użytku zewnętrznego w postaci preparatów trychologicznych, jak i odpowiednia suplementacja powinna być kwestią indywidualnie dobraną do potrzeb pacjenta. Takowe produkty powinny opierać się o kompleks witamin, wyciągów roślinnych, składników mineralnych, a także bogatych w kwasy tłuszczowe oleje.

Dobrze poprowadzona terapia przyniesie sukces! Skonsultuj się z specjalistą trychologiem, który pomoże w problemach z włosami i skory głowy raz na zawsze!

 

Menu