Karboksyterapia jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu medycznego dwutlenku węgla przy pomocy bardzo cienkiej igły. Jest on dokładnie odmierzony, a gdy zaczyna rozchodzić się w tkankach, następuje rozszerzanie naczyń krwionośnych. Zwiększa się również przepływ krwi razem ze składnikami odżywczymi, co pozwala na poprawę mikrokrążenia, odnowę komórek oraz wysokie dotlenienie skóry. Organizm reaguje na aplikację medycznego CO2 kontrolowanym stanem zapalnym, zachodzi dzięki temu zwiększona stymulacja i produkcja kolagenu. Dochodzi do szybszego krążenia limfy, co eliminuje obrzęki i zapewnia efekt odmłodzenia. Zabieg karboksyterapii nie jest bolesny, ale w trakcie jego przeprowadzania pacjent może odczuwać chwilowe, delikatne rozpieranie oraz mrowienie.
Jakie są wskazania do karboksyterapii?
- cellulit w stadiach I-IV;
- zmarszczki o różnym natężeniu;
- blizny;
- rozstępy;
- zwiotczała po porodzie skóra;
- cienie pod oczami;
- utrata jędrności przez skórę twarzy, szyi i dekoltu;
- nagromadzenie tkanki tłuszczowej – karboksyterapia ma działanie wspomagające do liposukcji;
- opuchlizna twarzy i wokół oczu;
- łysienie.
Jakie są przeciwskazanie do karboksyterapii?
- choroby nowotworowe;
- hemofilia;
- opryszczka;
- zaburzenia gojenia;
- zapalenie tkanki łącznej;
- zapalenie żył;
- przebyty zator płucny;
- przebyty udar mózgu lub zawał;
- niekontrolowane ciśnienie krwi;
- infekcje skórne o podłożu wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym;
- niewydolność nerek;
- nadciśnienie;
- trądzik różowaty;
- ciąża;
- choroby płuc.
- botoks (należy odczekać minimum 14 dni),
- wypełniacze (należy odczekać minimum 6 miesięcy),
- nici liftingujące (przy zwykłych należy odczekać 10 – 12 miesięcy, przy haczykowatych 18 – 24 miesiące),
- antybiotykoterapia (należy odczekać minimum 14 dni).
Pomyśl o tym zabiegu jeśli borykasz się z:
- łysieniem androgenowym lub plackowatym,
- otyłością,
- zastojami limfatyczne,
- owrzodzeniem cukrzycowym,
- syndromem Raynauda,
- łuszczycą skóry głowy oraz wybranych partii ciała,
- znacznymi zaburzeniami krążenia,
- częstymi kurczami kończyn,
- przewlekłą niewydolność żylną oraz wrzodzeniami żylakowymi,
- trudno i długo gojącymi się ranami.
Karboksyterapia – na jakie partię ciała?
- Okolice oczu – stosuje się ją przy widocznych workach i cieniach pod oczami. Dzięki zabiegowi karboksyterapii delikatna skóra oczu wygładza się, nabiera świeżości. Worki pod oczami stają się mniej niewidoczne.
- Skóra twarzy, szyi i dekoltu – sprawdza się w walce z bliznami, wiotkością i opadaniem skóry. Ujędrnia, uelastycznia i wygładza skórę
- Podbródek – niweluje nagromadzoną tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę.
- Uda i pośladki – pozwala na pożegnanie się z problemem cellulitu oraz z rozstępami. Skóra poddana zabiegowi staje się bardziej sprężysta, jędrna i napięta.
- Brzuch – najczęściej stosowana na problemy rozstępów, blizn, tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.
- Skóra głowy – zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Wzmacnia, odbudowuje i regeneruje cebulki włosów.
REWITALIZACJA SKÓRY- TWARZ, SZYJA, DEKOLT I DŁONIE
Głównym zadaniem karboksyterapii jest wywołanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze. Wywołana iniekcją CO2 reakcja zapalna stymuluje produkcję kolagenu i odnowy komórek, a już kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry, jej pogrubieniem, a tym samym odmłodzeniem wyglądu.
Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i redukcji zmarszczek- co odpowiada za widoczną poprawę jakości skóry.
REWITALIZACJA OKOLIC OCZU
Dzięki aplikacji CO2 w okolicach oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów poprawiających wygląd. Jednymi z wielu będą – stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz rozjaśnienie skóry pod oczami. Zabieg karboksyterapii zalecamy w przypadku walki z workami i cieniami, zmarszczkami i poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu. Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, karboksyterapia pozwala skutecznie walczyć z tą przypadłością, która jest często spowodowana słabym przepływem krwi w obrębie powiek.
Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego bezbolesny przebieg oraz krótki czas trwania. Po 10 minutach można wrócić do codziennych zajęć, bez siniaczków czy podrażnienia.
WALKA Z TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ I CELLULITEM
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcję dwutlenkiem węgla. Zabieg ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i modelowania sylwetki. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla zamienia się w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe. Zwiększone wtedy zostaje ukrwienie i prowadzi zwiększonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i usunięcie cellulitu.
ROZSTĘPY
Rozstępy to miejsce pęknięcia wiązania kolagenowo-elastycznego.
Najskuteczniejszą techniką jest terapia polegająca na podaniu w to pęknięcie skóry dwutlenku węgla, która przy dobrych warunkach i współpracy pacjenta jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów w dość dużym stopniu. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces wytwarzania się nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę kondycji skóry. Proces ten wywołuje pigmentację skóry ,dzięki której przyciemnia się kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych.
Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.
BLIZNY
Każde naruszenie struktur skóry prowadzi do wytworzenia się nie porządanych przez nas blizn. Blizna jest naturalnym oraz ostatnim etapem gojenia się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn (np. po cesarskim cięciu czy usunięciu woreczka żółciowego) Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Zabiegi można rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.
Jak wygląda cykl zabiegowy zabiegu?
- Redukcja cellulitu 1 zabieg na 7-10 dni (ok.5 – 15 zabiegów)
- Redukcja tkanki tłuszczowej 2-3 zabiegi tygodniowo (ok.10- 15 zabiegów)
- Redukcja rozstępów 1 zabieg na 7-10 dni (ok.5 – 15 zabiegów)
- Redukcja blizn 1 zabieg na 7-10 dni (ok.5 – 15 zabiegów)
Zalecane jest by połączyć zabieg karboksyterapii z technologią ICOONE co wzmaga jeszcze lepsze efekty.
Bezpośrednie efekty zabiegowe karboksyterapii CO2:
- stymulacja procesów odnowy biologicznej;
- stymulacja produkcji kolagenu i elastyny;
- usprawnienie drenażu limfatycznego;
- pobudzenie mikrokrążenia;
- wywołanie procesu rozpadu tkanki tłuszczowej, tzw. lipolizy;
- powstawanie nowych komórek włoskowatych, które w aktywny sposób odżywiają skórę i poprawiają jej kondycję.
Jak długo utrzymuję się efekt?
W większości przypadków efekt utrzymuje się od około 6 do 9 miesięcy. Po zakończonej serii zabiegów zaleca się co jakiś czas wykonanie zabiegu przypominającego
Jeśli chcesz poprawić stan swojej cery lub wymodelować sylwetkę, przyjdź na wizytę do Instytut Cosmedic. Dbamy o pacjentów kompleksowo, zapewniając różnorodne zabiegi terapeutyczne. Umów się już teraz!