wspomaganie odchudzania

Wspomaganie odchudzania

folder_openArtykuły, Zdrowy styl życia

Czy wspomaganie odchudzania w gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej to skuteczny sposób dla osób chcących pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Jakie zabiegi odchudzające możemy zaproponować? Dowiedz się więcej i sprawdź naszą ofertę!

Jak działają zabiegi modelujące i odchudzające na ciało?

Specjalistyczne zabiegi odchudzające umożliwiają usunięcie adipocytów, czyli komórek tłuszczowych z konkretnych obszarów ciała. Dzięki temu pacjenci mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała. Jednak to nie jedyna korzyść, jaką niosą za sobą zabiegi na wspomaganie odchudzania! Zgłaszający się do nas pacjenci często podkreślają, że ich skóra w wyniku utraty nadprogramowych kilogramów straciła jędrność i stała się wiotka. Profesjonalne zabiegi istotnie wpływają na poprawę jakości skóry. Pomagają także w walce z cellulitem!

Czy zabiegi modelujące i odchudzające są skuteczne?

Wspomaganie odchudzania za pomocą zabiegów nie zastępuje procesu odchudzania. Aby zrzucić nadprogramowe kilogramy, należy przede wszystkim postawić na zbilansowaną dietę ze znacznym deficytem kalorycznym. To oznacza, że osoba decydująca się na zmiany powinna jeść mniejsze porcje lub posiłki składające się z mniejszej kaloryczności, lub wdrożyć więcej aktywności fizycznej. Najlepsze rezultaty uzyskuje się wdrażając oba nawyki!

Korzyści, jakie niosą za sobą  zabiegi w naszym gabinecie to przede wszystkim pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z uciążliwych partii ciała, z którą do tej pory nie można było sobie poradzić. Dodajmy, że owe korzyści pojawiają się stopniowo i z czasem udaje się stracić nawet kilka centymetrów w obwodach z ud, talii, czy bioder. Ponadto pacjenci zwracają uwagę na zdecydowanie polepszoną kondycję skóry w strefie poddanej zabiegowi.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że skuteczność zabiegów uwarunkowana jest indywidualnie. Niektórzy pacjenci już po kilku zabiegach zauważają wyraźną różnicę, a u innych trzeba zdecydowanie więcej czasu i cierpliwości. Efekty uzależnione są m.in. od wyjściowego stanu organizmu. Chcąc podnieść swoje szanse na powodzenie zabiegu i osiągnięcie efektów, a także zagwarantować bezpieczeństwo podczas wizyty, warto udać się do renomowanego miejsca – Instytutu Cosmedic w Bydgoszczy!

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi modelujące i odchudzające?

Takie zabiegi wbrew swojej nazwie nie odchudzają, ale mogą pozytywnie wpływać na skuteczność całego procesu i przybliżać pacjentów do wymarzonych efektów. Często pomimo wielu prób redukcji masy ciała poprzez zmniejszenie liczby spożywanych kalorii, czy podejmowanej aktywności fizycznej wciąż nie osiągamy rezultatów. W wyniku uwarunkowań genetycznych masz trudności z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud, pośladków, ramion lub dolnej partii brzucha? A może zmagasz się ze zwiotczałą skórą, pozostałą po odchudzaniu lub jak u kobiet po porodzie? A może zmagasz się z cellulitem? Właśnie w takich sytuacjach najlepiej zdecydować się na profesjonalne zabiegi!

Zabiegi są szczególnie polecane dla osób, które mają trudności pozbyciem się nadmiernej tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała. Mowa m.in. o masywnych udach, ramionach, łydkach, biodrach, czy dolnej części brzucha. To właśnie z takimi problemami najczęściej zgłaszają się do nas pacjenci.

Wspomaganie odchudzania po 40-stce

Nieco trudniejszym wyzwaniem staje się wspomaganie odchudzania po 40-stce. Ze względu na liczne zmiany zachodzące w tym okresie w organizmie zarówno kobiet, jak i mężczyzn, coraz trudniej jest pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Ograniczeniem jest m.in. nieco wolniejszy, co może prowadzić do zwiększenia poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Istotną rolę odgrywają zaburzenia hormonalne, które utrudniają proces odchudzania. Najczęściej wraz z upływem kolejnych lat na co dzień mamy coraz mniej tzw. spontanicznego ruchu, a także zdecydowanie rzadziej podejmujemy celową aktywność fizyczną. Wspomaganie odchudzania po 40-stce obejmuje zatem wiele aspektów, a wśród nich warto zwrócić uwagę na profesjonalne zabiegi.

Wspomaganie odchudzania również dla mężczyzn

Odpowiednio zbilansowana dieta dostarczająca odpowiedniej liczby kalorii, regularna aktywność fizyczna oraz dbałość o ogólny stan zdrowia to zalecenia, które dotyczą obu płci. Jednak mówiąc o wspomaganiu odchudzania dla mężczyzn, należy wziąć pod uwagę także dodatkowe uwarunkowania. Mowa m.in. o większej zawartości tkanki mięśniowej, czy wyższym poziomie testosteronu. Tak więc Panowie również mogą zdecydować się na profesjonalne zabiegi odchudzające na brzuch, ramiona, czy uda! Co możemy zaproponować naszym klientom?

Oto lista zabiegów:

Jednym z zabiegów stosowanych jako wspomaganie odchudzania dla mężczyzn i kobiet jest lipoliza iniekcyjna. To skuteczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, tj. liposukcja. Podczas zabiegu wykorzystywany jest preparat prowadzący do rozpadu komórek tłuszczowych – adipocytów. Substancje czynne zawarte w preparacie prowadzą do uszkodzenia błon komórkowych komórek tłuszczowych. Następnie adipocyty są transportowane do wątroby, skąd są usuwane z organizmu.

Kolejna metoda wyróżniająca się wysoką skutecznością to karboksyterapia. Podczas zabiegu śródskórnie przy pomocy cienkiej igły podawany jest medyczny dwutlenek węgla, który trafia do okolicznych tkanek. W efekcie poprawia się gęstość skóry i jej elastyczność, a przede wszystkim zredukowaniu ulega tkanka tłuszczowa. Co więcej, poprawia się przemiana materii, co również ma istotne znaczenie w procesie odchudzania. Jednym z pierwszych efektów, jaki zauważają pacjenci, jest wyraźne zmniejszenie cellulitu. Wśród zalet tego zabiegu wymienia się przede wszystkim jego wysoką skuteczność, ale także możliwość indywidualnego dostosowania parametrów do stopnia zaawansowania problemu u konkretnego pacjenta. Dodajmy, że medyczny dwutlenek węgla przenika do okolicznych tkanek, dzięki czemu możliwe jest wyszczuplenie i ujędrnienie nawet dużego obszaru ciała.

Wsród flagowych zabiegów modelujących sylwetkę jest zabieg Icoone Laser Med 2 oraz CMS.

Icoone Laser Med 2 do najnowocześniejszy system do masażu podciśnieniowego do ciała oraz twarzy! Jest urządzeniem do modelowania sylwetki i poprawy jakości skóry i tkanki podskórnej. Fenomen zabiegu polega na tym, że głowice wyposażone są w zmechnizowany system z licznymi mikrootworami, których zadaniem jest silna przebudowa skóry. Pozwala on zainicjować także procesy likwidacji komórek tłuszczowych – adipocytów, zagęszczania fibroblastów w skórze właściwej i zastojów limfy. Ważnym aspektem wyróżniającym go od innych systemów do modelowania sylwetki jest jego szybka reakcja na organizm. Oprócz samego masażu podciśnieniowego, który jest częścią bazową zabiegów wywołujących drenaż limfatyczny można wykorzystać głowicę z biostymulującym laserem 915nm i światłem LED 650nm. Ten proces będzie indukować do szybkiej reakcji, przez co skóra będzie bardziej jędrna i gładsza, bez śladu cellulitu.

CMS to rodzaj elektrostymulacji mięśni głębokich i tkanki tłuszczowej. Jest  najnowocześniejszym urządzeniem do modelowania sylwetki, które wpływa na rozbudowę mięśni głębokich, a także na wysmuklenie i ujędrnienie ciała.

CMS w Instytucie Trychologii i Medycyny Estetycznej w Bydgoszczy wykorzystuje impulsy prądów o niskiej częstotliwości oraz określonego natężenia mocy. To powoduje skurcz wybranego mięśnia lub całej grupy mięśni oraz ich intensywną pracę, co przyczynia się do wzmożonego wysiłku organizmu. Włókna mięśni wykonują izotoniczne ruchy, a stymulowane mięśnie pobierają energię z okolicznych tkanek, spalając tym samym tkankę tłuszczową.

Porównywalny jest on do godzinnego treningu siłowego na siłowni. Zaletą zabiegu elektrostymulacji CMS jest fakt, że w znacznie krótszym czasie możemy wykonać intensywny trening bez wysiłku.  To profesjonalne urządzenie posiada szerokie spektrum zastosowań, co umożliwia indywidualny dobór parametrów do oczekiwanych rezultatów.

Jeśli interesuje Cię wspomaganie to pamiętaj, aby wybrać się do zaufanego i doświadczonego specjalisty! Umów się na zabieg już DZIŚ!

Menu